Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni apukammal?

Mit tudok tenni apukammal?

Figyelt kérdés

Egyutt elek a baratommal mar jo par eve Pesten (nem messze a szuleimtol). Most ugy adodott, hogy mind ketten a szuleimhez kell, hogy koltozzunk par honapra. Ezzel nincs is baj, de amiota otthon vagyunk apukam alladoan szekal a kovetkezokkel:

(Azt az elejen nagyon fontos leszogezni, hogy NEM vendegsegben vagyunk hanem itt elunk, ha csak rovid ideig is)


En elmegyek a barataimmal este talizni, es a baratom is tervez valamit estere az o barataival. Erre apukam lecsesz, hogy mi az, hogy nem egyutt megyunk el bulizni. En elmagyarazom, hogy engem 8ra ot 9re varjak a varos masik ket pontjan, miert mennenk egyutt? Majd ha ugy alakul akkor reggel lehet egyutt jovunk haza.


Apukam ahhoz van szokva, hogy anyukam mindent megcsinal neki. Nincs semmilyen hazimunka megosztva pedig anyukam is van, hogy ket muszakban dolgozik. (Szerintem ez nagyon gaz). A baratom es en minden hazimunkat megosztunk. Pl tegnap en mosogattam ma te fogsz. Vagy az, hogy en bepakolom a mosogepet/szaritot, te meg osszehajtod a ruhakat (vagy barmi mas). Persze, a sarkamra kell allni kulonben o semmit sem csinalna magatol mert lusta. Na most kb engem basztat apamukam, hogy miert nem vasalom ki a baratom ingeit, es miert szerencsetlen anyamnak kell. Mondtam anyanak, hogy nyugodtan megmondhatod a baratomnak, hogy vasalja ki a sajat ingeit. Igaz, nekem sose volt ingem, max olyan bluzom ami nem gyurodik, de vaszleg nekem is menne egy youtube tutorialbol, es ha egyszer veszek inget akkor majd kivasalom, de az ezer, hogy nem fogok extra hazimunkat vegezni mert a baratom epp tokre elkenyelmesedett, hogy most anyam megcsinalja helyette.


Akkor meg abbol is allandoan vita van, hogy en felkelek hetvegen 8-9kor es leulok reggelizni, erre beallit apukam es elkezdi, hogy mekkora paraszt vagyok, hogy nem varom meg a baratomat, hogy egyszerre egyunk. Hiaba mondom neki, hogy o meg delig tuti fel nem kell, en meg miatta nem leszek ehes addig, olyan mint ha a falnak beszelnek.


Ugyan ez van vacsoranal is, hogy ott van az asztalon a fazek, aki akar az vesz belole repetat. En veszek belole, erre le vagyok cseszve, hogy miert nem a baratomnak szedek. De basszus, ott van elotte is a fazek, ha akar vesz belole, ha meg nem akkor minek szedjek neki is. Mert ha vendeg lenne akkor azt mondom persze megkerdezem, de nem ez a szitu.


Kb allandoan valami miatt engem basztat, hogy csinaljam meg a baratomnak, amit o is nagyon egyszeruen meg tudna csinalni.


Azt is hozza teszem, hogy amikor a baratom szuleinel vagyunk (ok is pestiek) ott semmi ilyen nincs. De az o szulei rendes munkamegosztasban elnek, soha nem basztatnak olyanokkal, hogy ezt takaritsam ki a baratomnak, meg ezt, meg mossam vasaljam varrjam ki ezt mag azt.


Mondjuk ilyenkor elszall az agyam, meg egy utolso pelda. Leszakadt a gomb a kabatjarol. Jo, nem gaz felvarrom, de most kulfoldon vagyok egy hetet es varnia kell. Az nem jo mondja o. Mondtam neki, hogy akkor varrd fel te. De o azt nem tudja, hogy kell. Es akkor kicsit elborultam, mert nem lehetsz akkora szerencsetlen gyoker, hogy egy tetves gombot ne tuddj felvarrni a kabatodra. Ha magadtol nem is meg ott az internet.. nem o nem, inkabb anyamat megkeri. Na ennek is az lett a vege, hogy apukam engem cseszett le, hogy en meg a gomb leszakadasa elott eszre kellett volna vegyem, hogy az log a baratom kabatjan.


Az a baj, hogy ezt a par honapot meg kibirom, de akarhanyszor talalkozunk ez megy.... es elegem van



2017. dec. 8. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert faterod valszeg abban a korban nőtt fel, amikor egyébként sok más ffi is kis deviáns hazánkban: amikor a nő mint cseléd szerepelt a családban, az ő dolga volt a háztartás, a tiszta ruha, étel, gyerek ellátása.

Most ezek a "férfiak" megöregedtek és ráborítják az asztalt a család bármely nőtagjára, aki nem rakja eléjük naponta 5x a meleg ételt (amit simán lekritizálnak, pofátlan módon). Talán csak a sggüket nem kell kitörölni.

És persze cserébe nem tesznek semmit, csak döglenek egész nap és királynak képzelik magukat.

Pöffeszkedő tahók. Én nem vagyok hajlandó kiszolgálni senkit, és látványosan megvetem aki így viselkedik mint a faterod.

35N

2017. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerencsetlen gyoker?! taps
2017. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A masodik voltam.. Hogy a kerdesedre valaszoljak, allj a sarkadra!! Ha a szep szobol nem ert hat talan a csunyabol fog.. Tapasztalatnol mondom, mert az en apam detto ugyanez a tipus. Csak mondd meg kokemenyen, hogy mit es hogy csinalsz, gondolsz es akarsz. Sok sikert
2017. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!