Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apukámmal lassan 7 éve nem...

Apukámmal lassan 7 éve nem tartom a kapcsolatot csak tárgyalásokon szoktunk találkozni. Már fél éve nem fizet gyerektartást ami egyébként csak 15000 forint lenne. Mit lehet ilyenkor tenni? Visszamenőleg megkapom?

Figyelt kérdés

2017. júl. 8. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Te mit keresel a tárgyaláson? Gyereket oda nem szoktak beidezni.... Vagy már nagykorú vagy?

Ha megítéltek a tartasdijat, akkor a jogerőre emelkedés időpontjától kell fizetnie, tehát ha ez a fél év elmaradás, akkor azt is ki kell fizetnie

2017. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyámügyre kellett mennem mert nem mentünk el vele láthatásra, de ő ott sosem jelent meg. Egyszer jött el mediációra. Meg múlt hónapban beidéztek engem is tanúnak a közös házuk miatt. De még csak 17 éves vagyok.
2017. júl. 9. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor igen, elvileg visszamenőleg is megkapod majd arra a fél évre. Gyakorlatilag viszont ha nincs jövedelme vagy vagyona, pénz nem valószínű, hogy lesz belőle.
2017. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyerektartás elmaradása miatt tegyél feljelentést!
2017. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!