Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kihez kell fordulni, hogyan...

Kihez kell fordulni, hogyan kell elindítani ezt az egész folyamatot?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon tömören a történetem: sajnos én is részese vagyok a klasszikus magyar családmodellnek ahol az alkoholista apuka minden este terrorban tartja családját, amolyan menetrendszeri esti programként. Ebből szeretnénk most már kilábalni édesanyámmal a lehető leghamarabb! Annyit érdemes még tudni, hogy a lakás amiben élünk az én nevemen van(faterom anno rám íratta). Ö természetesen nem szeretné, hogy el legyen adva, mi viszont már nagyon menekülnénk az egészből!:( És nyilván ha elválnak útjaink, akkor a lakást el kell adni(kirakni nem bírjuk)! Biztos volt már ember hasonló helyzetbe, meg sajnos van is, írjatok kérlek!


Kérdés egy jól sikerült esti balhé után...



2017. dec. 10. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakás a tied, és apádnak nincs rajta hasszonélvezeti joga, akkor egyszerüen eladod.


De az összes jogi kérdésre sokkal alaposabb választ kapsz, ha megkeresed a bíróságon az ingyenes tanácsadást, ott aktuális szabályzók szerinti infókat kapsz és az esetleg megírni valókban is segítenek.

2017. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogi szempontokhoz kérdés, hogy apukád jegyeztetett-e be magának a lakásra haszonélvezeti jogot, mert ha igen, akkor legfeljebb ti mehettek el a házból.

Amúgy gondolom, első körben édesanyádnak kellene elindítania a válást.

2017. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvezeti joga és össze házasodva sincsenek, csak élettársi kapcsolat 25 éve.:S
2017. dec. 10. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor semmi probléma, minden jog nálad van a lakással kapcsolatban.


Az ingyenes tanácsadás jó ötlet és igencsak hasznos.

2017. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha kiskorú vagy, akkor az ingatlan eladást csak az a szülő bonyolíthatja le, akihez a bíróság a gyermek-elhelyezési kérelem nyomán elhelyez.

2. Mivel a szüleid nem házasodtak össze, válóper nem lesz, csak a gyermek-elhelyezési, felügyeleti jog meghatározása kérelmet kell indítani.

3. Papát fel lehet szólítani, (írásban, ügyvédi segítség ajánlott!) hogy költözzön ki a te tulajdonodat képező ingatlanból...


Igen, nyomás egy ügyvéd, majd ő segít a lezongorázásban.

2017. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Egyik nap még azt írtad, hogy elköltözöl anyáddal és félsz, hogy kizár a lakásból és bent marad a holmitok.

Most akkor mi a helyzet valójában?

2017. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó valakivel össze keversz, mert nem írtam ilyet sehol emlékeim szerint. Én leszarom, hogy mi marad a lakásban a nyugalmam mindennél többet ér.
2017. dec. 11. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Elmész egy ingatlanos ügyvédhez, ő elmondja.

5-10 000 Ft egy tanácsadás.

2018. jan. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!