Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim tönkretették az életem?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy miattuk van-e, de idegenek előtt félénk vagyok, és zavarban vagyok. Ugyanis ők mindig leszólítottak mindenért, hogyan beszélek, mit beszélek, hogyan köszönök, hogyan nem köszönök, hogy tartom magam, hogy nézek másokra stb. A szüleim szerint nem vagyok szerethető, ezért nem szeret senki, ez igaz, mert nincsenek barátaim, ahogy párkapcsolatom sem. A szüleimet csak a saját problémáik érdeklik, engem meg sem hallgatnak, elintézik annyival, hogy oldjam meg magamban. Mindig azt hajtogatják, hogy nekem tisztelnem kell őket. Ha valamiben segítenek, vagy valamit vesznek nekem, utána mindig felemlegetik, hogy ők bezzeg mennyi mindent megtesznek értem. Szeretnék elköltözni, de erre azt mondják, hogy egyedül nem jó, és úgy is éhen halnék, mert olyan életképtelen vagyok.
2017. dec. 22. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
fogod, elköltözöl és kiderül igazuk van-e (megsúgom, hogy nincs)
2017. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De félek attól, hogy kiderül hogy mégis igazuk van, ezért elköltözni se merek. Most ez egy normális embernek hülyén hangozhat, és majd leírja, milyen idióta vagyok.
2017. dec. 22. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen tisztában vagyok azzal, mit érzel. A fő kérdés, mennyi idős vagy? Ha teheted (márpedig miért ne tehetnéd?) keress valami (diák)munkát, gyűjtögess egy pár hónapig, hogy anyagilag se függj tőlük, és menj! Ne kajáld be amit mondanak, sokkal többre vagy képes annál, mint amit ők hisznek, és amit el akarnak hitetni veled. Tudom, hogy rohadt nehéz ez az egész l, és nagyon kemény meló lelkileg is, de hidd el, hogy minden rendben van veled, és ugyanannyira vagy képes, mint bárki más! (vagy még többre is, mint az átlag). Ha más nem motivál, gondolj arra, milyen jó érzés lenne az orruk alá dörgölni, hogy nézzétek, mire vagyok képes!
2017. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
elhiszem, hogy félsz, de hidd el nen kell. az ember képes a fejlődésre. ha valami meg nem megy, ott a google, vagy mi a gyk-sok :)
2017. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülők érzelmi zsarnokok, akik elhitetik a gyermekükkel, hogy semmit sem ér, hogy az ő "nagyságukat" és nélkülözhetetlenségüket igazolni tudják. Bocs, hogy ezt mondom, de sajnos ez igaz bár sokszor nincsenek tisztában a szülők, mit tesznek..De ez nem menti fel őket ha elrontják a gyermekük életét. Költözz el amilyen hamar csak tudsz, ha 24 órában azt sulykolják beléd, hogy semmit nem érsz, el fogod hinni. Ha távolabb vagy tőlük hamarabb tudsz gyógyulni ebből a beteg kapcsolatból. Sajnos nem fogják beismerni, hogy hibáztak, mindig le fognak degradálni, ezzel együtt kell élned, de egy idő után meg fogsz tudni bocsátani nekik hiszen a saját félelmüket akarják ezzel leplezni hogy téged ledegradálnak. Sok-sok önismereti munka kell de megéri, hidd el, tapasztalatból beszélek, sokkal boldogabb leszel, ha megléped :)
2017. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!