Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert kell anyukamnak kritizal...

Miert kell anyukamnak kritizalni azt, ami nekunk megfelel?

Figyelt kérdés

Parommal tavkapcsolatban elek, 150kmre lakunk egymastol, en a sajat lakasomban egyedul, szuleimtol kb tovabbi 40kmre. Ez lesz az elso karacsonyunk a parommal, o a szuleivel el, nagy a tagabb csalad, akikkel ilyenkor latogatjak egymast. Szeretjuk egymast, egyutt kepzeljuk a jovonket, hamarosan az osszekoltozessel is lepunk.

Mivel 24-en 24 oras ugyeletben leszek, 25-en reggel vegezve, paromnak felvazoltam, hogy szamomra ket alternativa tetszik: vagy eljon 23-an hozzam, es az en lakasomban kettesben meghitten karacsonyozunk, csinalok unnepi kajat, ajandekozunk, forraltborozunk a fa alatt...vagy 25-26 egyutt megyunk az en csaladomhoz, mivel nekem akkor jonnek a noveremek is haza, akikkel ritkan latjuk egymast. Parom kisse vacilalt, merthogy elso talalkozas lesz a noveremmel es a ferjevel meg a csemetevel, kozuluk ketten nem is beszelnek az o nyelven...meg a szuleimmel is csak egyszer talalkozott eddig..vegulis ugy dontott, 25-26 jon, nekem ez igy megfelel, legalabb ma meg tudtam egyedul keszulodni, nem kellett kapkodni.


Most jon a kerdes oka: anyukam nem erti, mit kellett ezen gondolkodni, megis kivel akarna lenni 25-26, ha nem velem, ha akkor nem jon, egyertelmu, hogy mas nohoz megy helyettem. Ha 23-an jott volna hozzam, na az nem karacsony, a 23-a nem unnep...ergo nem is szeret...meg miert lett volna megerolteto 23-an is eljonnie, meg 25-26 is?


nem tudom, szerintem ez rengeteg utazas, benzin, ido es energia, rendben, hogy szerelmes ferfi ezt ne nezze, de szerintem teljesen felesleges lenne ketszer ternie hozzam az unnepek alatt, foleg, hogy szilveszterkor megint o jon ide, mert itt megyunk balba. Szoval megegyeztunk egy mindkettonknek tetszo megoldasban, anyukam meg rogton jon a negativ kritikajaval....hogy nem is szeret, megvan ra a bizonyitek, es biztos mas nohoz kell mennie....


Nem mintha befolyasolna, de bant es sert a hozzaallasa, plusz nem ertem miert kell megprobalnia elbizonytalanitani, mikor boldog vagyok.


Szerintetek en latom a helyzetet rosszul vagy anyukam?



2017. dec. 23. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben ezek után nem aláznám magam azzal, hogy elmegyek anyucihoz karácsonyozni


hagyd meg neki az örömöt, hogy gyártsa az elméleteit, és szitkozódjon, te meg legyél kettesben a pároddal

2017. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szard le, csak fontoskodni akar.
2017. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Irigylem a problémáidat. Szerintem ne akard leszoktatni anyukádat arról, hogy el merje mondani a véleményét, de ettől még dönts mindig saját belátásod szerint.


Az enyém is csak egy vélemény, férfi szemmel:


25-26-a hagyományosan tényleg szülőket látogató ünnepnap. Az egyik napot illik szüleidre szánni, a másikat párodék szüleire, ha nem túl messze laknak. (Én 1000 km-ről is jártam éveken keresztül haza pár hetente).


Logikusabb lenne, ha hozzátok 25-re mennétek, mert náluk végigpihizheted a nap első felét vagy akár az egészet az étkezések kivételével. A párod meg csak nem olyan töketlen, hogy ne találjon szót a családoddal. Ha ő nem akar jönni, vagy te nem akarod vinni, az úgy nézne ki, mintha szégyellenétek egymást. Karácsonykor fura ha valaki egyedül dekkol a lakásában úgy ha van valakije. Anyád magáról sem akar szegénységi bizonyítványt kiállítani, még véletlenül sem akarja azt hogy párod azt érezze, hogy a családod nem kívánja a jelenlétét, csak ezt tapintatosan vele nem közlöd.

2017. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Sajnálom az apukádat, hogy egy ilyen házisárkánnyal hozta őt össze az élet. Nyilván folyton piszkálta őt is a féltékenységgel, aminek most a magvait benned akarja elültetni.

Ezek után inkább a párommal (de utálom ezt a szót :D) tölteném az ünnepeket a helyedben. Szerintem ő se szívesen menne hozzátok, ha ezt megtudná. Teljesen jogosan haragudna meg.

2017. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Epp ez bant, hogy mit szolna, ha tudna, hogy igy velekedik anyukam. Ilyen alapon az o szulei is mondhatnak, hogy milyen mar, hogy a fiuknak kell hozzam utazniuk, es en hozzajuk nem is megyek, ha rajtam mulna, nem is talalkoznank karacsonykor. Sajnos a munkam miatt nem lehet 3 unnepnapom, 25-en delre erunk haza, nem lenne kivitelezheto, hogy 26-an meg a parom szuleihez menjunk mert gyakorlatilag egy orat lennenk ott es mar johetnek is haza, mert 27-en is dolgozom reggeltol.

De anyukam ilyen....mikor eloszor latogattunk el hozzajuk a parommal, nekem negyszemkozt megjegyezte, direkt piros-feher -zold teriteket valasztott tuntetoleg /a parom szlovak/.

Tudom, hogy nem kene tudomast vennem ezekrol, de engem bant....

2017. dec. 23. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:

hát én ezek után biztos nem mennék


anyád nem csupán bunkó, de ostoba és buta is


erre jön a rosszindulat, hát te tudod, hogy van e szükséged ilyen rokonra

2017. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

amúgy hülyeség hogy nem kéne tudomást venned


igenis tudomást kell venned,és ha kell, beleállni egy kva nagy vitába


én ha egy ilyet megtudnék, hogy a párom ezt le se szrja (terítős sztori), ott helyben szakítanék


mi a fontosabb? hogy anyáddal ne kelljen konfrontálódni, vagy ne alázzanak a pároddal a sárga földig?


nem lehet úgy élni, hogy mindig elkerüljük a botrányt és megalkuszunk...

2017. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a "szerelmes férfi ezt ne nézze" dolog akkora marhaság mint egy ház. Hosszabb, komoly kapcsolatban - abból kiindulva hogy már ismeri a szüleidet és hivatalos a családi karácsonyra, gondolom a tietek az, mert a pár hete ismert pasikákat nem szokás hazarángatni családi ünnepekre - igenis foglalkozni kell reálisan is a pénzzel, idővel, és nem szabad a szőnyeg alá söpörni, meg egymásra fogni ezeket a problémákat.

Egy távkapcsolat nem mindig ideális, van hogy tényleg nincs pénz, vagy idő annyiszor találkozni amennyiszer szeretnétek. Nem kell úgy csinálni mintha szerelemmel ez megoldható lenne, mert sajnos a szerelem nem csinál ingyenpénzt a bankszámlámra és szabadnapokat az utazgatásra. A szerelem pont abban segít, hogy akkor is kitartotok egymás mellett, amikor ezeket a nem ideális időket élitek.

2017. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 25-26-án mindenképp otthon maradnék a helyedben, hiszen akkor jön a nővéred, akivel ritkán látjátok egymást. A párodat meg a családját annyiszor láthatod, ahányszor csak akarod.

Tehát, ha a párod együtt akar veled karácsonyozni, akkor neki kell jönnie. Ha nem akar nővéredékkel találkozni, hiszen ezen vacillált, akkor nem muszáj jönnie. Én nem sértődnék meg ezen, ha 25-26-át inkább az ő családjával töltené.

2017. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk az a teritek nem szurt szemet, en pl ha nem mondja, inkabb karacsonyi hangulatunak nezem...

Nem arrol van szo, hogy nem konfrontalodok, elmondom a velemenyem, csak epp attol meg anyum velemenye nem valtozik..

2017. dec. 23. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!