Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyünk, hogy mindkettőnkn...

Mit tegyünk, hogy mindkettőnknek jó legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a gyakorikérdéseken vagyok, úgyhogy kezdésnek megosztanék pár fontos információt, hátha legalább ezek miatt nem leszek megtámadva:

- Megvan a saját életem

- Főállású munkám van

- A saját pénzemből fizetett albérletben lakom

- A családi költségekben kiveszem a részem

- Nem függök semmilyen módon sem a szüleimtől.


A problémám szintén nagyon egyszerű:

Otthon van egy számítógépem, amit anya használ főleg. Az én szobámban van elhelyezve. Hétvégén úgy reggel 7 órakor hangfalon nézi a sorozatait, én pedig 10 órakor szeretnék felkelni (ami meghiúsul, mert ezzel a tevékenységével felkelt). Máskor nem tudja nézni, mert akkor ér rá.


A gyakorikérdések-féle megoldás nem opció, miszerint ha ennyire önálló életem van, ne is menjek haza hétvégére, de attól még a pénzt azért adjam haza, mert sajnos bizony szeretek otthon lenni.


Nyilván megoldás lenne a fejhallgató. Ezt viszont anya nem szeretné, mert:

- utálja a fejhallgatót

- azt mondja, hogy nyomja a fülét (nekem sem nyomja, pedig szélesebb a fejem).

Szóval hiába vennék ultrakényelmes 50.000 Ft-os fejhallgatót, nem használná, mert ő hangszóróból szereti nézni a sorozatát.


A szüleim szobájában van egy tévé. Megpróbáltuk azt is, hogy szóljon előző este, hogy melyiket szeretné megnézni, és megcsinálom neki, hogy tudja ott nézni. Egy-két alkalommal működött, de utána elfelejtett szólni róla, illetve "reggel jött meg a kedve hozzá".


Vettem neki laptopot, hogy használja azt akkor a gépem helyett, de ő utálja használni, mert nem kényelmes számára.


A gépemet nem tudjuk máshol a házon belül elhelyezni, mert csak itt van neki hely.


Vettem ezt a sárga füldugót is, akkor pedig együtt nevettek ki apával.


Van még bármi, amit megpróbálhatnánk? Engem iszonyatosan zavar, hogy szeretnék egy jót aludni hétvégén otthon, erre sosem jön össze.


2017. dec. 24. 00:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek a nagy arcom miatt. Volt bennem egy rossz előérzet, hogy erre kis first world problémámmal nem fogok értelmes választ kapni.
2017. dec. 24. 00:55
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha ennyire leszarja, te mit szeretnél (gondolom beszélni próbáltál vele erről), lejelszavaznám a gépet és majd nézni később.

Más kérdés, nem világos, ha albérletben laksz, minek alszol állandóan otthon hétvégente?

2017. dec. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert csak 60 km van az albérlet és az otthonom közt, és mert szeretek otthon lenni. Ettől függetlenül nem szívesen tenném meg ezt az utat minden reggel munkába menet és este munkából jövet.
2017. dec. 24. 01:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként odáig még nem jutottam el sajnos, hogy saját autóm legyen, tömegközlekedéssel viszont 3 átszállásba kerül az út.
2017. dec. 24. 01:28
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mar elnezest, szuleid bunko parasztok.
2017. dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, nagyon késő van és épp fekszem le, cask hirtelen még megpillantottam a kérdésed, így csak gyorsan leírom, ami hirtelen beugrott. Szóval léteznek ilyen mediaboxok, vagy beltéri egységek, vagy nevezzük, aminek jólesik. Ha édesanyád a sorozatokat nem online nézi (tehát nem streameli), hanem ezek le vannak töltve, akkor ezeket át lehet menteni a beltéri egységre (akár több évadot is) és akkor tudja a tévén nézni, a saját szobájában. Vagy azt is meg lehet oldani, hogy a te gépedet beállítjátok "szervernek" és áthúztok egy hálózati kábelt a szobájába a médiaboxhoz. A gépeden létrehozol egy partíciót vagy mappát vagy akármit, ezt megosztod a beltéri egységgel és kész. A gépedet ugyan be kell kapcsolni, de tudsz állítani BIOS-ban ébresztőt, ami mondjuk 7:00-kor automatikusan felállítja a rendszert, így a beltéri egység el tudja érni a megosztott mappát. Hirtelen ennyi jutott eszembe. A beltéri egységhez érdemes venni egy viszonylag nagy külső vinyót is (mondjuk 500 GB), amin elférnek majd a sorozatok. Persze vannak olyan cuccok is, amikben van beépített merevlemeze, de azok árban is máshol helyezkednek el.


De ha már vettél neki egy laptopot, akkor azt nem tudjátok kivezetni a tévére egy HDMI (D-SUB + Jack, DVI) kábellel? Talán ez lenne a legjobb megoldás, mert akkor csak elindítja a laptopon a sorozatot, elfordítja, lecsukja (be lehet úgy állítani a laptopot, hogyha lehajtod, akkor se kapcsoljon ki vagy váltson alvó üzemmódba) és nézheti is rögtön tévén.

2017. dec. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Add el a laptopot és vegyél neki egy asztalit...

Durva megoldás, mi?


Boldog problémamentes karácsonyt!

2017. dec. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

talán nem a szülőkhöz kéne hazaszaladgálni hétvégente


lehet így akarja tudtodra adni, hogy zavarsz



nem is értem, én el nem tudnám képzelni hogy szüleimnél aludjak, amikor saját otthonom van

2017. dec. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-3 hétvégente Menj haza és a laptopot dugd el amíg nem használod :D


Felnőtt ember vagy, Ennyire nem függhetsz az otthontól, a szüleidtől.


Máskülönben akkor elviseled.

2017. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!