Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velem akar élni a kisfiam,...

Velem akar élni a kisfiam, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és egy 6 éves fiam. Egy éve már csak hétvégi apuka vagyok, ritkán vannak nálam a fiúk hétköznap is. Jó velük a kapcsolatom és jó kis család voltunk csak nem éltük túl sajnos a viharokat. A nagyobb fiam már mondogatja pár hónapja, hogy jó lenne ha minden nap együtt lennénk. Nem konkrétan arra gondol, hogy együtt legyen a család mint régebben, hanem szeretne velem lenni. Hétköznap a találkozás nem megoldható mert egyrészt 30km választ el minket, másrészt hétfőtől péntekig dolgozom, harmadrészt a munkaidőm reggeltől délután 3-5-ig tart általában. Múlt hétvégén azt mondta nekem, hogy nem akar hazamenni hanem velem akar lakni és vasárnap indulás előtt meg az úton végig sírt. Már szinte könyörgött. Kizárt, hogy az anyjukkal nem érzi jól magát vagy valami. Részemről nem lenne gond ha nálam lennének de úgy gondolom, hogy ekkora gyerekeknek az anyjuk mellett a helyük ha az normális. Beszéltem az anyjukkal és mondta, hogy hétközben is sokat beszél rólam. Amúgy nincsenek lelki problémáik, jól viselték a válást, költözést is és nem szeretném ha kialakulna náluk valami így utólag. Nem tudom mi lehet ilyenkor a teendő...
2017. febr. 15. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

tölts több időt velük. minden gyereknek szüksége van az apjára. nálam 5 éves koromban váltak el a szülők, anyámmal voltam, sokat voltam egyedül. 13 évesen apámhoz kerültem, ő pedig csak hétvégén volt otthon. ma csodás kapcsolatunk van de nem hinném hogy 5-13 éves koromban bárki szívesen lett volna a helyemben.


Én csak azt mondom, az anyja, akár jó, akár rossz, mindig is csak anyja lesz. Hatalmas hiányosságokkal indul a "nagybetűs életbe" (10-12 évesen) ha az anyja neveli fel. Nem béntunk mésokat, de vissza szabad ütni ha szekálnak? Mi a csipkelődés, mi a szemétség? Mennyit tűrjek el, mikor csapjak oda? Tényleg csak megbeszélünk MINDENT, és szót fogadunk MINDIG?


Még ha a házasság nem is működött, az a csoda akiért aggódsz a ti szerelmetek terméke, és 2 ember kell hozzá, a megteremtéshez és a kiteljesedéshez.


Jöjjetek össze. Mindenki vegye tudomásul hogy alkalmazkodni kell és a gyerek érdeke a legfontosabb.


Ha jól csináljátok, lehet hogy 22 évesen ő lesz a következő Bill Gates vagy Zuckerberg. Nincs az az erőfeszítés vagy kellemetlenség, ami ne fizetődne ki, ha a sarjadról van szó. Minden sikere a te sikered, és az az apró kellemetlenség, amit ma elkerülsz, később hatalmas kellemetlenség lesz, de a TE kellemetlenséged. Vagy csodád. Életed értelme. Le lehet húzni a redőnyt hogy tovább aludjon, be lehet tenni napközibe, hogy délután 5ig nyugtod legyen, de szabadulni nem fogsz tőle. Megéri odafigyelni. 18 év olyan gyorsan eltelik, észre se veszed. Olyan gyorsan felnő, vedd ki a részed. Te is ő is. Hárman vagytok. Az idők végezetéig csodálni fog, akár jól bánsz vele, akár rosszul. Bánjatok vele jól. ...

2017. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Napi 30km akadály amikor du 3-ig dolgozol????

Ne viccelj már!

2017. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom az anyuka nem menne bele, hogy tiéd legyen a teljes felügyelet és szerintem te sem szeretnéd.

Lehetőségek:

- Rendszeresen viszed magadhoz/mész hozzájuk hétköznap is.

- Ha a kb egy óra utazás gond, akkor közelebbi munkát keresel, hogy gyakrabban találkozhassatok.

2017. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha meg tudod oldani a gyerek napközbeni felügyeletét és egyébként is tudsz gondoskodni róla, valamint az anyja is beleegyezik, akkor vidd el magadhoz.
2017. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Az a megoldás, hogy több időt töltesz hétköznap is a fiaddal. Idő arra van, amire szakít az ember.
2017. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12%

nem tudja mi ilyenkor a teendő. az hogy férfi legyél, anyámasszonykatonája. te apád mit csinált amikor megszülettél? csak felnevelt valahogy?


neked is ez a dolgod. te szüleid mit csináltak? mit csináltak jól? mit rosszul? dsináld ugynazt csak kicsit jobban és hagyd ki azt ami rossz volt, vagy tartogasd arra az esetre, amikor szemétkedik vagy tiszteletlen vagy beáll bandázni hogy kifosszon egy öregembert.


Lepontozol? Pontozz le. Bezzeg amikor megcsináltad, tudtad mi a teendő? Szerinted más nincs beszarva? Azt hiszed, csak te ijedsz meg a felelősségtől? Nincsen ijesztőbb mint fogni EGY embert és EMBERT faragni belőle. Hibázni fogsz. Fogsz, bizony. De ő megbocsát, te pedig tanulsz. Mint ahogy te is megbocsátod ha összetör egy tányért vagy egyest kap matekból.


Legyél rendes hozzá. Ne szemétkedj. Ne szidd, csak akkor, ha rossz fát tett a tűzre.


Legyél elérhető, ha hív. Hozd el, ha lekéste az utolsó buszt. Adj tanácsot, ha kérdez.

2017. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Tévedsz. Lelki problémája van a fiadnak.

Kicsi még. Neki az kellene, hogy mindkettőtökkel lehessen. Még nagyobb gyerek is nehezen bírja elviselni, ha a szülők külön mennek.

Ha nálad lenne, hidd el, ugyanígy sírna az anyja után.

2017. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 swad ***** válasza:
66%

Az h egy 2 éves h viseli a válást, ne firtassuk, mert nem is érti a helyzezet.

Viszont ha azt írod, h az 5 éves jól viselte, az önámítás, marhaság.... Felfoghatta, csak el nem fogadta, h apa-anya külön éljen valaki mással,aki számukra idegen. Szeretné,ha újra egy család lennétek,csak nem mer előhozakodni vele, mert biztos kapott már hideget-meleget tőletek.

Ha nem bírjátok megoldani a helyzetet,akkor mindketten felelőtlenek vagytok. Ő elbukott,mint Anya, te meg elbuktál, mint Apa!

Család,Haza,Isten!

2017. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Koszos harminc! kilométert nem tudsz megoldani? Szánalmas vagy, kérdezö, nem apuka.
2017. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
30 km autóval 20 perc.
2017. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!