Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetbe tehetek valamit?

Ilyen helyzetbe tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Idén meglett a szobám és végre ajtóm is lett karácsonyra aminek nagyon, de nagyon örülök, mivel én szeretek egyedül lenni és az én kis világomba elleni.Nekem szükséges az egyedüllét hogy tudjak gondolkodni és hogy jól érezzem magamat.Csak sajnos a szombámban vannak olyan dolgok amik nem az enyémek, hanem a szüleim cuccai, mivel ők még nem tudják hová rakni ezeket a dolgokat így sokszor bejönnek a szobámba és pont útba van egy gurulós szekrényem amit elhúznak majd a mögötte levő szekrényből kiveszik amire szükségük van.Amíg nem volt ajtóm akkor is gyakran bejöttek a szüleim mert itt van szerszám, meg anyának pár cucca.Aztán most hogy végre megvan az ajtóm azt reméltem hogy egyedül tudok maradni, de ez nincs így.Estére én beszeretném zárni az ajtót, de lecsesztek és azt mondták hogy soha nem zárhatom be mert ha valamikor kelteni kell vagy segíteni kell akkor nem tudnak bejönni.Ugyanis tegnap reggel beakartak jönni felébreszteni aztán nem tudtak bejönni mert zárva volt az ajtóm és kopogtak meg hívogattak.

Aztán emiatt mondták hogy nem zárhatom be az ajtót éjszakára sem.

De tudtam hogyha nem zárom be bejönnek reggel.

Így is lett.Apa bejött reggel a kis szerszámáért és természetesen megint felébresztett (ez számomra nem akkora probléma, de akkor is zavar hogy sokszor bejönnek, mert egyedül szeretnék lenni.)

Ez a zavaró hogy hozzám sokszor bejönnek, csörögnek, zörögnek és én pedig csak egyedül szeretnék lenni úgy hogy senki nem zavar meg.

Amúgy ezt nem azért írtam idr hogy sírjak hogy jaj, de rossz nekem...Nem, csak szeretnék végre egyedül lenni úgy hogy senki nem zavar meg.

Normális válaszokat szeretnék kapni!



2017. dec. 27. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják kivinni a szüleid a szükséges holmikat és eltenni valahova, hogy ne zavarjanak olyan gyakran?
2017. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, mivel nincs hely ahová kitudnák rakni.
2017. dec. 27. 10:47
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
beszéld meg velük,hogy nem zárod be az ajtót, de akkor előre szóljanak, vagy kopogjanak, mikor jönni akarnak
2017. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Számomra is zavaró az ilyen családi szimbiózis, ahol senkinek nincs saját tere, magánélete. Nem is értem, hogyan léteznek olyanok, akik szerint ez normális.
2017. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Velem majdnem ugyanez volt de aztán anyuék belátták hogy kell a magánszféra
2017. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Zárd csak be az ajtót. Mit tudnak tenni?
2017. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

"tegnap reggel beakartak jönni felébreszteni aztán nem tudtak bejönni mert zárva volt az ajtóm "


Ez az ajtó funkciója.

Hány éves vagy?

Az ő szobájuk mekkora? Tudnátok szobát cserélni?

Mekkora, milyen a lakás?

Nem lehet erkélyre, konyhába, előszobába, kamrába vinni ezeket a dolgokat?

Selejtezni a lakás többi részében, és oda vinni?

Hány nm a lakás?

2017. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Meg kell nekik mondani, még ha kellemetlen is, hogy igényled, hogy legyen magánszférád. Szerintem ők nem is nagyon akarják máshova helyezni a cuccukat, mert így van rá ürügy, hogy mért jöjjenek be. Tapintatlanság. Nem tudják felfogni, hogy lassan felnősz, és nem kell az életed minden másodpercét uralniuk.
2017. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az ő szobájukba miért nem férnek el a saját dolgaik??

Ez igy nem normális hogy állandoan berohangálnak hozzád.én biztos ugyanugy zárnám az ajtót akármit is mondanak..!

2017. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy tehetsz-e valamit, a lakás elrendezésétől függ.

- Ezek helyett a cuccok helyet nem lehetne nálad raktározni olyan holmit, amit kevesebbszer kell elővenni?

- Nem tudsz szobát cserélni?

Ha egyik sem megy, akkor sajnos nem tudsz mit csinálni:(

Nekem is volt olyan időszakom, amikor a "szobám" annyiban volt az enyém, hogy az összes cuccom ott volt (de nem csak az én cuccaim), de pl. a nappaliban kellett aludnom, és a nap nagy részét is ott töltöttem - nem volt ideális, de abban a pár évben csak így tudtuk megoldani...

2017. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!