Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek ha ilyen helyzetbe...

Mit tehetek ha ilyen helyzetbe kerültem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémámat lehet sokan nem fogjátok át élni, de remélem tudok segíteni.

hegesztőnek tanulok és egy Orsós nevű gyerekkel kerültem egy osztályba és egy munkahelyen gyakorlatozunk, tavaly első nap (már végzősök vagyunk) nem ismertük egymást csak tudtam, hogy nem "magyar" emberel fogok gyakorlatozni, de kellemeset csalódtam, úgy jött reggel oda a buszmegállóba hozzám hogy "csáó XY vagyok úgy tudom egy helyre kerültünk jól el leszünk" és jó kis haverok lettünk.

És akkor jöttek az régi "barátaim" hogy nem kellene ilyen emberekkel barátkoznom mert még el tanulom tőle a stílust. Mondjuk aláírom hogy XY tényleg sokszor úgy viselkedik ahogy az szokásuk nekik, ám de még tavaly félévkor vártam a buszomra és belém kötött kettő nagy darab ember, hogy adjak nekik egy szál cigit. Mondtam hogy nem cigizek, de ők egyből az agresszivitáshoz folyamodtak és el kezdek lökdösni, pont jött XY majd arrébb lökte őket és közénk állt, meg védett azt mondta "ha nem hagyjátok békén a barátomat szét verlek mind kettőtöket" és akkor meg fogadtam hogy mindenbe számíthat rám ő. Nem hittem volna, hogy ő így meg védene kettő akkora hegyomlástól mint akik voltak. És akkor most ott tartunk hogy a régebbi "barátaim" azt mondták hogy választanom kell vagy ő vagy ők? Nem értem miért kell ilyen helyzet elé állítani az embert, főleg ha valaki a barátjának mondja magát. És most nem tudom mit tegyek, mondjuk a "magyar" barátaim közül kíváncsi lettem volna ki jött volna oda hogyha látta, hogy bajba vagyok.


2014. jan. 8. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

A barát fogalma számomra inkább illik az osztálytársadra, mint a fehér barátaidra.

Csak a bőrszíne alapján kellene felrúgni egy tényleges barátságot? Nem hiszem hogy jó döntés lenne.

Rendesen tanul, gyakorlatra jár, nyilván munkája is lesz, tehát nem a menjünk ki a pu...ba a falu szélére kategória, és ahogy gondolom nem is lesz az a későbbiekben sem.

2014. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 intrepid ***** válasza:
80%
Kérdésedben benne a válasz. Ha a régi "barátaid" választás elé állítottak, akkor nem igazi barátok. Az Orsós fiú tanul, olyan szakmát ahol tud is majd dolgozni és pénzt keresni, nem a segijjért sorbaállni, vannak ilyenek is közöttük.
2014. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Norandi ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy bajban ismerszik meg a barát. Aki most elutasít téged, az nem igazi barát!
2014. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!