Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez reális így?

Szerintetek ez reális így?

Figyelt kérdés

Otthonra 30 ezret kell beadnom,úgy hogy körülbelül 1 hónapban egyszer,ha eszem itthon.Úgy egyeztünk meg az elején,hogy a kaja is benne lesz,de nem sűrűn van főzve.Tehát nekem ezen az összegen felül meg kell oldanom a kaját és minden egyebet pl: sampont meg ilyeneket. Nem keresek sokat,próbálok félretenni,de nem igazán megy,mivel nem keresek sokat.

Nem kérem senki kioktatást,hiszen nem azzal van a gond,hogy nem akarok beadni,mert tudom,hogy semmi sincs ingyen,csak a véleményetekre vagyok kiváncsi.



2018. jan. 5. 20:20
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
51%
Az én véleményem szerint nagyon nem okés így. Nem hinném, hogy rezsi szempontjából ennyit fogyasztanál, sőt, szerintem, ha a kaja benne lenne is sok lenne így. Én most kaptam teljes állást és 20 ezerben egyeztünk meg itthon úgy, hogy minden kaja benne van. Ezt szoktam úgy pótolni, hogy veszek pár cuccot itthonra, ami kell, meg azokat is én veszem meg, amiket én eszek csak.
2018. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
40%
én semmiképp nem adnék a kajáért haza, de ha tehetem magamra főzök és vásárolok, szerintem ez így korrekt. azért annyit megtehet ,ha van két szülő, hogy ne mindig te vásárolj magadnak
2018. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
ráadásul tavaly a 30on felül még be kellett adnom 40et a fűtésre..
2018. jan. 5. 20:29
 4/40 anonim ***** válasza:
70%
az is lehet hogy csak egyszerűen nem volt idejük főzni, én megbeszélném a szüleimmel hogy ezen hogy lehetne változtatni hogy legyen mindig főtt kaja.
2018. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Számoljátok ki a rezsi rád eső részét és annyit fizess. Mond meg nekik, hogy a kajára nem vagy hajlandó adni, mivel NINCS.
2018. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is 30 ezret kellett beadnom, és akárcsak te én is jó ha havi 1-2 alkalommal ettem otthon, így fellázadtam, hogy sokat fizetek.

Apámék annyit mondtak, hogy ok, ha sok a 30 ezer, akkor legyen a közös költség, rezsi, fűtés, internet, lakbér 1/3 része az összeg amit fizetni kell. Belementem. Elővették az összes eddig befizetett csekkeket, megmutatták, hogy miből mennyit fizetnek, a teljes összeget elosztottuk 3 felé, és most jelenleg azon vagyok, hogy visszakönyörögjem a havi 30 ezer forint fizetést. Ugyanis így most többet fizetek.

Ha sokallod a pénzt, akkor kérd te is a kötelező számlák 1/3- befizetését. Lehet te sem jár jól ahogy én sem.

2018. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem mész albérletbe? Igy is albérlo vagy otthon is,sőt fejos tehén ahogy látom. :(
2018. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

" 20 ezerben egyeztünk meg itthon úgy, hogy minden kaja benne van"


Ez teljesen rendben van, hogy a szüleid ezzel segítenek, de azt azért tudd, ha egyedül élnél, akkor ez még kajára is kevés lenne, a rezsiről nem is beszélve.

2018. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyi a rezsi, és mit veszel magadnak.

Nekem a rezsi és a kaja egy hónapra 60-70 körül van.

Tisztálkodószerek az még 2-3000 körül.

2018. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%
Le leszek hurrogva a bánatba, de leírom. Ha a lányom felnő (most 3 éves), elkezd dolgozni, de még otthon lakik, mert nincs pénze még lakásra, akkor nekem a bőr lesülne a pofámról, ha a SAJÁT GYEREKEMTŐL pénzt kérnék, függetlenül attól, hogy minimálbért keres, vagy akár 500 ezret kavonta. Ha addig tudtuk fizetni a rezsit, azután is fogjuk tudni. Lehet hébe hóba megkérem majd, hogy egy-egy csekket fizessen be, vagy vegyen ezt azt a boltban, mert épp elfogyott, és nekem nincs rá időm. Inkább még azon leszek, hogy el tudjam indítani azzal az életben, hogy veszek neki legalább egy 1+1 de inkább 1+2 szobás lakást, meg egy olcsóbb használt autót (amivel könnyebben mobilizálhatja magát, mint busszal, persze a közterheit már ő fizeti), semmint hogy pénzt kérjek tőle azért, mert velünk lakik. Szerintem ez a természetes, addig támogassa a szülő a gyereket, ameddig teheti, ez lenne az élet rendje. Ő meg spóroljon nagyobb dolgokra, de ugyanakkor huszonéves fiatalként éljen is, amíg nincs saját családja, amíg kvázi csak magáért felel.
2018. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!