Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon élő pályakezdők! Ti...

Otthon élő pályakezdők! Ti adtok bele pénzt az otthoni kasszába? Ha igen, szerintetek mennyi a reális?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem apám folyamatosan azt mondogatja, hogy kevés, amit kajára adok (pedig havi 10 000 körül van) és adjak bele a többi számlába is, pedig még nem is biztos az állásom és milliókat sem keresek. Később többet szeretnék majd adni, de majd csak, ha már biztos lesz a munka. Szerintetek jogosan kér többet? 21/L
2015. ápr. 28. 16:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Senkinek sem biztos a mai világban az állása,még azoknak sem,akik 30 éve ugyanott dolgoznak.Jelenleg dolgozol,fizetést kapsz.Nem havi 10 ezer a kiadásuk utánad,hanem jóval több.Eszel,fürdesz,meleg szobában alszol,netezel,TV-zel,villanyt kapcsolsz.Ez nem 10 ezer forint.Jogos a kérése.Még egy 10-est nyugodtan hozzátehetsz.De ha így állsz hozzá,akkor sosem költözöl ki.Mi lesz ha lakást bérelsz havi 40-ért,plusz még 40 a rezsi?Ez az élet!
2015. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Hogy mennyi a reális? Ez sok mindentől függ, de legfőképp a család anyagi helyzetétől. Üljetek le, és beszéljétek meg.
2015. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit keresel, a szüleid mennyit keresnek, mennyi a kiadásotok, mennyi plusz kiadásod van még (utazás, ebéd...).
2015. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
A plusz kiadásaimat én állom, nem kérek pénzt semmire. A ház, amiben lakunk saját. Az életszínvonal átlagos (talán). Nincs rászorulva, hogy többet adjak bele, anyu mérges is rá emiatt, mert sajnos indokolatlanul anyagias lett minden téren (nemcsak velem) és állandóan a pénzről beszél.
2015. ápr. 28. 16:35
 5/31 A kérdező kommentje:
Ja és a munka mellett tanulok, arra kell a pénz, ezt tudja is.
2015. ápr. 28. 16:37
 6/31 anonim ***** válasza:
55%
Hiába pontoztál le,az élet akkor is ilyen,nem tarthatnak el örökké a szüleid,elég szomorù,hogy 21 évesen,még így gondolkozol.Kislány vagy még.
2015. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le. De remélem, azért belátod, hogy talán egy gyereknek nem kellene annyit fizetnie azért, hogy otthon lakhasson, mintha albérletben élne! És inkább a te gondolkodásod gyerekes, pláne, ha így ismeretlenül ezt le merted gondolkodás nélkül írni.
2015. ápr. 28. 16:42
 8/31 anonim ***** válasza:
50%
Olvasd már el légyszíves az első válaszomat,drága 21 éves gyerek.Nem azt írtam,hogy annyit fizess,mintha albérletben laknál,csak nyugodtan adhatsz még bele,8gy megtanulsz egy kicsit felnőni megláthatod,hogy egy háznak mennyi kiadása van.Amiket te is használsz.És az egy 3-4-5 fős minimum 3 szobás lakásnál nem 10ezer/fő.Érdekes,hogy csak a neked nem tetsző választ pontozod,ami közömbös,arra nem reagálsz.Tanulj meg értelmezni is.Te kis gyerek,már ha annak nevezted magad.:)
2015. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Jól van utolsó, hagyjuk egymást inkább, reménytelen van drága gyermek...
2015. ápr. 28. 16:49
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: kevesebbért is lehet bérelni (egy szobát) (csináltam!) és nem a teljes háztartás költségét egy embernek kell állni (nehogy már a gyerek tartsa el a dolgozó szüleit, hanem arányosan - itt 3 felé osztva - mindenki adjon bele).

Nem mindegy, hogy 65 000-ből vagy 100 000-ből vagy 150 000-ből ad valaki haza 10 000-et. És mellette még fizet 10-20 000 Ft útiköltséget, meg ebédet magának, ami megint egy plusz 10 000-es (ha kínaiban eszik) és mindent ami neki kell. Illetve, hogy a szülők mennyit keresnek. Fejenként 65 000-et vagy fejenként 100-150 000-et esetleg 200 000-et. Mekkora házban élnek (más a rezsi egy 50- és egy 120 négyzetméteresben). Szóval ez sok minden függvénye.

A szüleiddel üljetek le beszélni.

Nálunk úgy lett megoldva, hogy a bátyám fizeti a legnagyobb összegű csekket (és mindent magának). Én meg most éppen munkát keresek.

2015. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!