Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ezért halasztanátok az...

Ti ezért halasztanátok az egyetemen? Anyám szerint kell a családi pótlék, ezért 1 évig járjak még OKJ-ra.

Figyelt kérdés

Szakgimnáziumba járok, végzős vagyok. Anyám már hónapok óta mondja, ha megyek egyetemre akkor elesünk a családitól és az adókedvezménytől, ami 25 ezer havonta, + augusztusban nem tud igényelni a cégétől beiskolázási utalványt.

Azt mondta, hogy maradjak ott a sulimban 5. éven és végezzek el egy OKJ-t, mert akkor igénybe tudja venni ezeket a kedvezményeket.

Mondtam neki hogy már így is baj nekem hogy nem 18 hanem 19 évesen érettségizek, mert évvesztes vagyok és ezért csak 23 évesen fogok végezni az egyetemen, ha még egy évet ráhúznék, akkor 24 lennék amire az alapképzést befejezem. (7 félév a képzés, nem 6).

Amúgy sem akarok itt a sulimban maradni, már szabadulnék ettől az "intézménytől".


Mondtam, hogy majd megyek diákmunkára és azt a 25 ezret leadom itthon, de erre nem mondott semmit.


Nem vagyunk gazdagok, de azért annyira nem vágna földhöz a havi 25 ezer mínusz...


2018. jan. 8. 09:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
33%

Kérdés mennyire van esélyed, hogy egyetemet el is tudod végezni, és az egyetem évek után munkát is fogsz szerezni.


Ha tényleg jó tanuló vagy és konkrétan vannak terveid már a jövöre, életképes szakmád lesz, akkor nem szabad még egy évet levesztegetni.

Viszont ha valami olyan szakra mész ami csak azért van., hogy ne otthon ülj, vagy a jegyeid amúgy sem túl jók, akkor inkább maradj még a középiskolában, hátha rájössz, hogy az egyetem nem is neked való.


Diákmunkára már most is mehetsz, a nagy multik vasárnapra mindig keresnek embert....

2018. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Mire jó a gyerek ha nem arra, hogy felvegyük utána a lóvét az államtól? ... Ilyen ma egy átlag család. Gratulálok.
2018. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Nekem lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekektől ilyet kérnék. Bár anyukád képén jó sok bőr van....
2018. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Szüljön gyorsan még hármat, és akkor kap 48 ezer családit, 99 ezer adókedvezményt, 10 milliós CSOK-ot, 90% kedvezményt a vonaton, ingyen étkezést, meg torony órát lánccal.

Ha jövőre mész fősulira, és nem kapja ezt a rendkívül jelentős összeget, akkor hogy fogtok megélni? Nem mindegy, hogy idén vagy jövőre hal éhen?

2018. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
6%
Anyád hülye, ha egyetemre mész úgyanúgy jár a családi.
2018. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%
5-ös: Egyetemistára nem jár családi pótlék!
2018. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
50%
Minél elobb koltozz kulon,diák melo,egyetem,ösztondij, jo tanács, kulonben sosem szabadulsz onnan, és meg évekig fejos tehén leszel. Mai nok sajnos eszkoznek szulnek..
2018. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen indokkal nem maradnék. Azt viszont átgondolnám, hogy a plusz 1 év a szakgimidben nagyobb esélyt jelent-e a munkaerőpiacon, esetleg ad-e plusz pontot az egyetemi felvételihez. Ha igen, akkor érdemes megcsinálni, ugyanis az egyetemre bekerülés még távolról sem ad garanciát arra, hogy el is jutsz a diplomáig, az sose baj, ha több lábon áll az ember. Nem mellesleg, ha dolgoznod kell egyetem mellett (márpedig a jelek szerint jó eséllyel kell), akkor is előnyt jelenthet, hogy van egy szakmád. Most könnyebben megcsinálod az OKJ-t, családi (és állami) támogatással, mint 2-3 év múlva, ha neadj'isten rákényszerülnél.
2018. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Ez bunkóság anyád részéről, főként, mivel a leírásodból az tűnik ki, hogy ez nem ideiglenes anyagi probléma, hanem jövőre is fennállna, csak húzni akarja az időt és nam akar szembesülni a problémával.

Az, hogy leadsz 25-öt, jó ötlet, ha tényleg kell a családi kasszába.

Az OKJ-k 90%-a csak időpocsékolás. Bár az egyetemen az az egy év nem számít, ezért tényleg felesleges lenne halasztani. (Anyád is jobban jár anyagilag, ha hamarabb végzel, csak ő nem tekint előre hosszú távra.)

2018. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
Ismerve a szakgimnáziumok plusz egy évének színvonalát, biztosan nem maradnék. Talán van ebben is kivétel, de amiket ismerek, egyszerűen siralmasak. Elvesztegetett év volna. Ráadásul egy évnyi semmittevés után nagyon nehéz lesz a tanulós-pörgős egyetemi fordulatszámot felvenni.
2018. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!