Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a harmadik...

Mit tennél ha a harmadik gyerekedet kiközösítené a másik kettő?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársammal történt az alábbi eset:

Van 3 gyereke;egy 11 éves fiu, egy 9 és 7 éves lány.A két idősebb kitünő tanuló, mindketten judóznak, hangszeren játszanak és emellett a fiú még focizik is.Sajnos a legkisebb gyengébb képességekkel rendelkezik, kb közepes tanuló, nincsen zenei érzéke és megpróbálta a judót de mivel többször is földharcba legyőzték ezért kudarcnak élte meg és abbahagyta.A két idősebb egy szobában alszik míg a kicsi fél a sötéttől ezért a szülőkkel alszik.A két idősebb folyton szekálja a kicsit; hogy dedós, félős, pisis, béna, rossztanuló, nem ért hangszerhez.Amikor pedig nem szekálják csak egymással beszélnek, játszanak.Nekik mindig van közös témájuk mert imádnak olvasni, judózni, és mindketten zenélnek.Anyuka helyébe egy ilyen kiközösítésnél mit tennél?


2018. jan. 14. 09:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
17%

“Többen írtátok meg kéne a 2 nagyot nevelni.És hogyan tennéd ezt?”


Akinek ez kérdés, az minek vállal gyereket?

2018. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%

20!


"Van 3 gyereke;egy 11 éves fiu, egy 9 és 7 éves lány"

Tehát a nagy fiú, a két kicsi lany

2018. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
19%
Felpofoznám mindkét kis suttyót. Az apukával meg alaposan elbeszélgetnék.
2018. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%
Talán normálisan kellett volna nevelni a gyerekeket. Szerintem pl. nem normális,hogy ennyi idősen ennyi mindennel foglalkozzanak egyszerre.
2018. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
51%

Szóról-szóra ugyanez volt nálunk is. Én voltam a béna legkisebb :)


Nem tudom mi a megoldás, vagy hogy lehetne/lehetett volna ezt kezelni. A két naggyal felesleges beszélni, beléjük ivódott már ez a viselkedés, csak akkor változnának, ha apuka viselkedése is változna, de legfőképpen a kicsié. Ha ő nem tanul meg kiállni magáért, akkor senki se fog.


Apukával viszont beszélgessen el anyuka rendesen.


Jó hír, hogy én is így nőttem fel, de 25 éves koromra össze tudtam magam szedni terapeuta segítségével, és most mér viszonylag kiegyensúlyozott, sikeres életet élek.

2018. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
48%

úgy elporolnám őket verbálisan, hogy sírva fakadnának. mit képzelnek magukról a kis eminensek?

a harmadik gyerek esetében azon lennék, hogy minél több olyan dolgot keressek az életében, amiben viszont ő a jobb a másik kettőnél.

2018. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiakadnék. Az igazságérzetem, egy olyan nagymonológot mondatna velem a 2 gyereknek és az apjuknak hogy ihaj. Erre engem is szekálni kezdenének, mivel vannak ilyen személyiségek akiknek ez jólesik. De nem baj. Én nem tudnám visszafogni magam, a kicsi mellé állnék ebben az esetben. A nagyoknak meg retorziókat helyeznék kilátásba, illetve apucinak is.
2021. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!