Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs pénz, de másfél millióér...

Nincs pénz, de másfél millióért mennek a szüleim nyaralni? Hogyan nyithatnám fel a szemüket, hogy ez így nem jó?

Figyelt kérdés

A szüleim nemrég vettek egy új autót, házfelújítás is nyáron, ősszel volt, decemberben ki kellett cserélni az egész kazánrendszert otthon, ami szintén nem volt olcsó mulatság.


Viszont apuék úgy viselkednek, mintha tele lennének pénzzel...

Tegnap mondja anya, hogy február végén mennek nyaralni és mondta, mennyibe kerül. Hát a másfél milliónál eléggé leesett az állam, főleg azért, mert ők ha elmennek nyaralni, a hotelból ki sem mozdulnak. Csak utazi irodával mennek és az adott országból annyit látnak, amennyit a reptérről a szállodáig nézhetnek a tranzitbusz ablakából... Mert hogy félnek, hogy mi lesz, ha eltévednek, vagy valami történik velük és a hotelben biztonságos. Most is mondtam, hogy ezért felesleges elutazni Dél-Amerikába, országon belül is vannak 5 csillagos szállodák medencével és all inclusive ellátással és hamarabb odérnek, mintha a világ másik felére kéne repülniük. Főleg, hogy az összes út alatt összevesznek és anya általában a 3-4 napon már haza akar jönni és engem hívogat, hogy intézzem el neki, hogy hazajöjjön...


Nem azzal van a gond, hogy magukra költik a pénzüket, mert szívük joga, én már nem szorulok a támogatásukra. Viszont nagyon bosszantó, mikor 1-1 nagyobb pénzköltésük után azt hallgatom hetekig, hogy mennyire nincs pénzük, milyen szegénység van. Ilyenkor mindig mamáék (apa szülei) adnak nekik pénzt, de ők is idősek már, nem fognak örökké élni. És azt veszem észre, hogy ahogy telik az idő, egyre gyakrabban jön rájuk az, hogy költsék a pénzt.

Pl. az apámnak eddig sima, egyszerű nyomógombos telefonja volt mindig. Azokat is folyton dobálta, ha ideges volt, vagy elejtette őket véletlenül, sms-t sem tudott rajtuk írni. Erre ősszel kitalálta, hogy neki iPhone kell, meg is vette az első üzletben, ahol látott. Nem bírja a mai napig használni, sokszor azzal gondban van, hogy hívjon fel valakit és már szanaszét törte az egészet, mert ugye ez nem az a telefon, ami tolerálja, hogy a földhöz vágják... És ki van akadva, hogy ennyi pénzért miért nem kaphat olyan telefont, ami strapabíró és nem merül le két napon belül.


2018. jan. 24. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Amikor a legközelebbi nagy kiadás után lekezdenek sipákolni, hogy nincs pénzük és mennek tarhálni, akkor kapásból meg kell nekik mondani, hogy talán nem kellene felélni mindent és elkölteni az utolsó vasukat is, hogy aztán az öregektől szedjék be a nyugdíjat, és hogy lehetne annyi eszük és felelősségük 50 éves korukra (gondolom akörül vannak), hogy ne nullázzák le magukat, hanem normálisan beosszák.

És felhívnám a figyelmüket is, hogy a nagyikék sem élnek örökké, így amikor távoznak, ne gondolják, hogy majd én fogom támogatni a felelőtlenségüket és elvenni a saját gyerekem elől (vagy ha lesz neked).

2018. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 acelsziv ***** válasza:
85%
Ha megint rinyálnak told az orruk alá a kiadásaik listáját és közöld, hogy kuss legyen.
2018. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már próbáltam azt, hogy szembesítem őket azzal, mennyit költenek el feleslegesen. De semmi értelme nem volt.

Pl. anya az egyik legdrágább fodrászatba jár a városban, egy sima hajfestés és szárítás 16-17 ezerbe kerül, havonta jár... Karácsony után is ment a hiszti, hogy mennyit költöttek ajándékokra, díszekre és hogy alig maradt pénze. Mondtam, hogy akkor minek megy fodrászhoz, vagy menjen, de van olyan, aki nem horror áron dolgozik (Pesten nem igen kérnek el ennyit...). Erre az volt a válasz, hogy 'jaj az a 20 ezer nem sokat segítene rajta'.

Mindenhez így állnak, hogy jaj ez még belefér, most megveszek, következő hónapban nem, stb.

2018. jan. 24. 12:33
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Te semmit nem tehetsz. Csak a nagyszülők akik pénzelik őket. Na ők megtehetik hogy nem adnak többet.
2018. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
A panaszkodás olyan jó magyar szokás, ha kell ha nem. Neked ezt nem kötelező hallgatni, szóval ha rákezdenek csak simán állítsd le őket, válts témát. Megváltozni úgysem fognak a fejed tetejére állsz akkor sem.
2018. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak attól is tartok, hogy ugye ez egyre rosszabb és rosszabb és a nagyiék sem élnek örökké. HIába fognak örökölni utánuk, azt is ugyanígy elköltik a semmire majd... Én pedig nem tudom őket kisegíteni az összes hülyeségük után, meg őszintén, nem is akarom, hogyha adnék egy bizonyos összeget, azt ugyanúgy elutazgassák, vagy elkávézzák.
2018. jan. 24. 12:39
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Ismerős... Anyám a lakását herdálta így el, annyit költött étteremre meg ruhára :( utána jött hozzám lakni, mert a lakádt el kellett adnia. Már nem él, de az utoló pillanatig azt hitte, hogy ő csak szerencsétlen és mindent jól csinált...
2018. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim.

Semmit nem lehet tenni, nem tudnak bánni a pénzzel ők sem, előbb mennek el nyaralni, mint hogy befizessék a számlákat és a kötelező dolgokat.

Aztán meg kérnek kölcsön,ha vége a nyaralásnak.

Nem lehet az ilyenekkel mit kezdeni, ha eddig így éltek,akkor nem fogják felfogni úgyse, hogy lehetne ezt másképp is.

Én nem adnék nekik egy vasat sem, de a nagyszüleid helyett nem tudsz dönteni.

2018. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyet tehetsz: tudatosítod bennük, hogy ha a szüleik már nem tudnak nekik segíteni, tetőled egy fillért sem fognak látni.
2018. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Új autó, házfelújítás 1,5 milliós nyaralás.. hát ne haragudj, ha tényleg nem lenne pénz akkor ezek sem lennének. Te nem vagy tisztában a szüleid anyagi helyzetével. Am meg általában mindig az panaszkodik akinek van. Pláne ha ilyen összegű kiadások állnak a háttérben. Kétlem, hogy ezt mind nagyszülők fizetnék. Ez a történet így nem kerek.
2018. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!