Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy télire beengedje a macskánk?

Figyelt kérdés
Rövid story: Anya másfél évvel ezelőtt hazahozott messziről egy macskát 2 hónapos kiscicaként. Másfél évente cserélgetjük a macskákat mivel folyton elszöknek anyám miatt. És most ő volt a soron. Már legelső alkalommal anya kirakta a kertbe 2 hónapos kiscicaként majd egész télen kint volt fél évesen. Szerencsétlen épp hogy nem halt meg, mert anya bevezette, hogy -10 fok alatt beengedi a garázsba éjszaka. Ezután jött újra a meleg idő, nem volt probléma maajd megint itt a tél. Most másfél éves a cica és másfél éve van itt szóval rendhagyóan ez a cica is elszokott tőlünk és a szomszéd befogatta magának, mert nem bírta nézni ahogy fagyoskodik szegény kint egész nap. Anyám nagy vitát levágott a szomszéddal a történtek után és a szomszéd felvilágosította anyámat, hogy egy idióta és kínozza szegényt, de még mai napig nem akarja belátni, szerinte ő csodásan tart állatot, hibák nélkül. Mivel elszokott tőlünk a macska ezért anyu majd megint kiscicát akar hozni haza akit megint kirak majd a hidegbe és így sorjában ha az megint elszökne. Lényeg az egészből: Nem tud macska nélkül meglenni de nem fogja beengedni a házba. Valahogy rá lehet venni, hogy beengedje a macskát a házba vagy ez egy ördögi kör, Ez volt már kb a 10. macskánk sorjában....

2018. jan. 29. 19:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%

Minek neki macska????

Nem értem.

Nem tűnt még fel neki, hogy mind megszökik tőle?

Nem tudom, hogyan lehet meggyőzni. Mit mond az észérvekre?

Megértem, ha valaki nem szereti a házban a macskát a szőre miatt, de akkor ne tartson macskát.

2018. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Észérveket elutasítja, azt mondja hogy neki mindenféleképpen kell egy macska a háznál, muszáj neki tartania de be sose fogja engedni.
2018. jan. 29. 19:24
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Zárd ki egyszer a házból, hogy megtapasztalja a hideget :D
2018. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 feel_good válasza:
90%

Beszélj vele erről és mondd el neki,hogy miért szöktek el a cicák. Mit gondol miért mentek el?

Én minden kérdésre felkészülnék, és néznek neten a macskák melett szoló pozitív dolgokat

2018. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
36%
ÉS TE mit teszel a macskákért? Azzal, hogy elnézed, hogy megfagyjanak semmivel sem vagy jobb anyádnál.
2018. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Tudja miért mennek el, ezért is van rá felkészülve, hogy ha lehet akkor hozza az újat, Szerinte ezek fogyóeszközök, ezek ilyenek, sokszor kell cserélni. És nem, semmilyen észérv mellett sem fogja beengedni "még a benti lábtörlőre sem fogja engedni, mert nem és kész és az ő véleményét nem fogja megváltoztatni semmire sem"
2018. jan. 29. 19:29
 7/32 A kérdező kommentje:
Én beengedem, ha egyedül vagyok itthon és esetleg ő is itt van, de ha meglátja anyám, akkor már a házból való kidobással fenyeget, hogy 18 éves vagy, mehetsz fiam itthonról a fenébe ha a macska fontosabb mint a tisztaság....
2018. jan. 29. 19:31
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudod, honnan hozza anyukád a következőt, szólj sz eredeti gazdának, hogy ne adja neki oda. Bár amennyiben faluról van szó, gondolom, mindenki csak szabadulna a szaporulattól. Névtelenül bejelentheted valamelyik környékbeli állatvédő szervezetnél, majd ők találnak rendes gazdit a kiscicának. Sok sikert, ne hagyd, hogy megfagyjanak szegénykék-
2018. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Uram Jézus,de azért hazaviszi a macskákat mikor nem is kell neki annyira. Inkább pszichlogus kéne,állat nem fogyóeszköz,veled is igy bánik? Menj is inkább.
2018. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan hozza őket, folyton mástól és nem ismerem anya ismerőseit. Nehéz lenne pszichológushoz küldeni, úgy sem fog menni.Mennék, de szeptemberig biztos nem tudok elköltözni.
2018. jan. 29. 19:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!