Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hagyja magát, törődik...

Miért hagyja magát, törődik bele sok fiatal abba, hogy a szülei a felsőbbrendűek, amit ők akarnak az a szent, bármennyire is fáj az a gyereknek, és ezt szó nélkül eltűrik?

Figyelt kérdés

Tehát miért marad ki egyeseknél a lázadó korszak lényegében?? Több ismerősöm is van, aki úgy lélegzik, ahogy szülei mondják és nem lázad, mert hogy akkor kiabálni fognak vele, mérgesek lesznek, elveszíti a bizalmukat, stb stb.. Néhány konkrét példa: Lány ismerősöm, 17 évesen fülig szerelmes hónapokig dúlt a szerelem (még csak csók sem volt, csak ölelés kézenfogás stb.) erre mikor megemlíti szülőnek leordítják fejét, papolnak erkölcsről, házasságig szűziességről. És ezek után a lány, minden nélkül ebbe beletörődik. Még csak meg sem próbálja megbeszélni, felhozni a témát mert, hogy leordítanák csak fejét és elveszítené bizalmukat. És akkor x hónap után ebbe szimplán beletörődik. Vagy egy másik eset, hogy nagykorú gyerek úgy megy valamilyen mérnöki szakra hogy szívből gyűlöli a matematikát. Szülei azt mondták arra megy és ő ebbe beletörődik, nem lázad fel, vagy ha kis ellenállást is tanusít amint erősebb hangon szólnak rá fülét farkát behúzza...

Mit várnak az ilyenek? szerintem az a normális ha 13-16 max 17 éves korban lezajlik az a változás, hogy a gyerek a szülő "kutyája". Nem tudom egyszerűen elképzelni a helyzetet, hogy hogy, miért törődnek ebbe szimplán bele?? Bár nekem azt hogy kivel járjak, vagy mit tanuljak sose akarták megmondani, de amikor pl anyám kitalálta, hogy nemtudom melyik vallásos gimibe menjek frontból egymásnak mentünk (nem fizikailag) és hetekig abból állt minden hogy ordibáltunk, veszekedtünk és én egy pillanatra se engedtem, hogy azért járjak egy elcseszett vallásos gimibe, mert ő akarja, mikor én szívből gyűlölném.

Ezek konkrét példák voltak, de még millió ilyet lehetne mondani, a kérdés hogy egyszerűen saját boldogságuk rovására miért hagyják magukat???



2018. febr. 3. 20:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%

Máshogy szocializálodtak mint te

Hány éves vagy?

2018. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%
ilyenek mindenhol vannak, nem is csak a vallásos családok között (bár ott tapasztalataim szerint gyakoribb). egyszerűen gyengének lettek nevelve. gondolom amint abba a korba értek hogy lett akaratuk, az egyből le lett törve, mert egyszerűbb úgy terelgetni a gyereket, ha azt csinálja amit a szülő mond. kevesebb munka. csak a szülő abba nem gondol bele, hogy aki egyszer már birkának lett nevelve, az nagy valószínűséggel élete végéig birka marad. miután kirepül a szülői házból, az első főnöke fogja kihasználni. utána a párkapcsolata, utána a saját gyerekei (mert ugye nem erős, ezt a gyerek egyből észreveszi, és átveszi az irányítást). sajnos sok ilyen eset van. és ha a szerencsétlen mellé még buta is, át se fogja látni a helyzetét, így változtatni se tud rajta
2018. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
18%
Majd ha neked lesznek gyerekeid, megérted. Félteni fogod őket, mindent megtennél értük. És nem azt akarod, hogy buliból buliba hányják össze magukat, közben drogozva, tanulni egyáltalán nem fontos, 18 évesen se szakma, se végzettség, se pénz, ellemben gyereket vár a legeslegújabb barátnőd... Nincs jövőd, mert 13-16 évesen eldobtad magadtól? Vannak szabályok, amelyeket be kell tartani, pl. nem sétálhatsz pucéran a városban, nem azt teszed, amit az ösztön parancsol, mert akkor állat vagy. Az együttélés és a szülők tisztelete ebbe tartozik. Vagy te is úgy gondolod, mint némely gyilkos, hogy az öregek nyugdija elvehető, őket meg agyon kell verni? Mert ezt látod a tv-ben, filmekben (Éjjel-nappal Bp., mindenki mindenkivel)? Térj észre (kamaszok egyébként is évekig nem komplettek, én se voltam az, de hamar észrevettem, ez nem vezet sehová, pl. nem lehet állandóan inni). De utána tetszik, nem tetszik, be kell állnod a sorba.
2018. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
43%

ki kéne már verni a középkorú nők fejéből is a csak házzasság után lehet szexelni szarságot talán ők se lennének kielégületlen frusztrált idegroncsok és lányaik nemi éltére se lennék irigyek ez a probléma gyökere.. 18 felett meg ne kotorásszon a szülő a bugyinkba. Én 27 éven nem tartom a kapcsolatot,alkoholisták amugy se pofázzanak bele h mikor kivel.. És egy sima jo szexhez nem kell se házzaság,de még kapcsolat se, én is csináltam igaz nem volt senki akinek elszámoltam volna,de töltödtem és nem voltam idegbeteg petcha.. Töltödni kell kapcsolat nélkül is. Mondom ugy h már feleség és családanya vagyok. De nem vagyok se képmutato se álszent. Amugy is a jo szex a párkapcsolatban is alap,aki szerint nem fontos az még sose élvezte a párjval csak kb végig kinlodja..

35N

2018. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
62%
Sokfélék az emberi tulajdonságok és sokfélék az élethelyzetek. Nem mindig nyílt szembenállás a célravezető, ha egy fiatal kellően érett ahhoz, hogy pontosan tudja, mi lesz neki a jó. A nyílt konfliktusok nem feltétlenül jók, mert éles érzelmi szembenálláshoz vezetnek, márpedig a családot nem ez tartja össze. Hiába gondolod, hogy 13-17 éves kor között le kell zajlania a "normális" változás, ha a valóság nem ilyen. Az ember egész életében tanul, gyűlnek a tapasztalatok, sokszor megfordul az egyéni vélemény és mindenkinek saját tapasztalatai is vannak, az egyéni vélekedés pedig javarészt egyéni tapasztalatokra alapul.
2018. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Simán bebasztak 8 évesen egy otthonba,persze most felkerestek hogy van pénzem már, dirigálnának is,eltartatnak a piás bandájukat,hát megmutattam az ajtót.. Eldobtak,most se kelljek. :(
2018. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%

Akit egész életében így neveltek annak sokszor fel sem tűnik, hogy ez mennyire nem normális. Kicsit olyan, mint az agymosás. Amég nem lettek barátaim középsuliban és nem láttam más családi pédát, szülő-gyerek kapcsolatot addig én is teljesen elhittem, hogy ez a normális, anyum csak és kizárólag jót akar és nekem volt bűntudatom, ha egyáltalán eszembe jutott, hogy nekem ez rossz.


Vagy sokan úgy vannak vele, hogy "mégiscsak a szüleim, megszültek, etettek, stb".


Nekem is mondhatni kimaradt a lázadás. Soha nem beszéltem vissza, nem szökdöstem, semmi. Aztán kijártam a középsulit és 200 km-re költöztem és nem járok haza, max egy évbe 3x. Nekem leesett, hogy nem normális, ami otthon van, de semmi kedvem nem volt már abba a pár évbe ordibálni, veszekedni, stb. Sokkal nagyobb gondom is volt annál (rokonok halála, apum rákos volt, el kellett költöznünk, apum meghalt, stb.) Emiatt anyumra mindent ráhagytam, aminek nem lett jó vége. Rámerőltetett egy egyetemet, amit én a hátam közepére nem kívántam. Ő jelentkezett neten a nevemben, mindent ő intézett én hülye meg hagytam. Igaz mondtam neki, hogy fölösleges, mert én nem akarok oda menni, de ugye én szaros gyerek vagyok, honnan tudnám, hogy mi a jó nekem. A lényeg, hogy mikor meg mertem mondani neki, hogy nekem ez nem kell, mert már az egészségem megy rá és otthagytam akkor akkora parália lett, hogy ne tudd meg. Azóta is haragszik miatta, de nem érdekel. Akkor már nem vele éltem, semmivel nem tudott zsarolni, amivel eddig. (Bár volt pár nagyon durva húzása még így is, de ezeket muszáj volt lejátszani.)

2018. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek nem klon akivel a tervünket megvsalositjuk. Utolsó sajnálom,kitartás.
2018. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%
Személy szerint nem értek vele egyet, mert az nem az én életem, hanem a gyerekemé, joga van dönteni felette. És szerencsére sokan így gondolják. De vannak ódivatú szülők is, vannak akik a saját vágyaikat a gyerekeiken keresztül szeretnék elérni, vagy szimplán csak egy jobb életet szeretne a gyerekének, mint ami neki jutott. Hogy a gyerek pedig miért hagyja? Talán nem akar veszekedni. Vagy nincs választása, elfogadja a szülők akaratát, vagy mehet a nagyvilágnak. És jobb egy mérnök diploma, mint az aluljáróban vergődni. Aztán meg nincs mindenkinek erős személyisége, az olyanokat meg könnyű befolyásolni. Vagy szimplán csak fogalma sincs mit akar az élettől, és csak sodródik az árral... meg még ezer oka lehet.
2018. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
55%
Miért vagyok nullás,itt mindenki gyerekcsinlásért szexel évente egyszer és sose volt egy éjszakás kalandja mindenki szüzen ment férjhez. Aha. Én olyannal élek olyanhoz mentem hozzá, akivel jo az ágyban,nem megyek félre mint itt sokan. Sok nő még a szex gondolatátol is undorodik persze h a férjek keresnek olyat akivel kinlodás nélkül is megy.
2018. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!