Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha az anyám...

Mit tehetnék, ha az anyám elviselhetetlen, amióta terhes? A költözés megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Nem egy értelmetlen panaszkodás a kérdésem, már anya férje is nehezen bírja ezt...


Anyukám a terhessége előtt háztartásbeli volt, azonban mióta terhes, semmit nem csinál. De szó szerint. Nem főz, nem pakol el maga után, takarítani sem szokott. Eddig sem házicseléd volt, mert szerette ezeket csinálni, konkrétan abból volt a balhé, ha mondjuk én akartam valamit sütni, mert "én nem tudom, azt hogy kell". Most meg egy pohár vízért lusta felállni.

Mert ez lustaság, még a terhesség közepén van kb, nincs is nagy hasa, nem fáj semmije. Plusz generálja a folyamatos feszültséget, mindenbe beleköt. Még le sem veszem a cipőmet, de már mondja a nappaliból a baját...


Pl. pénteken mondtam neki reggel, hogy majd csak vasárnap jövök, apánál leszek péntek délután/este, utána meg a barátomnál. Oké, mondta is, hogy jó.

Erre ma hazajövök, azzal fogad, hogy jól eltűntem, meg ha ma nem csinált volna valami gyors ebédet, akkor várhatták volna, hogy kész legyen, mert nem gondolta, hogy én vasárnap délután fogok hazajönni... Ezt gondolom azért mondta, mert mostanában van rendeljük a kaját, vagy ha már nagyon unom a rendelt pizzát/hamburgert/tésztát/kínait, akkor nekiállok valamit főzni, sütni.

Nem halok bele, de mikor hazaesek délután 4-5 körül és még tanulnom kéne másnapra, meg lenne dolgom, akkor igenis kicsit rosszkedvűen kezdek neki ügyködni a konyhában. Utána rendszerint anya lefikázza az egészet, hogy miért így csináltam, miért ezt, meg azt tettem bele, ő nem így szokta, stb.


Mondta neki a férje, hogy vegyenek fel egy bejárónőt, ha ennyire fáradt anyu, meg tényleg beleférne a keretbe. De hogy az nem jó, mert ő nem akarja, hogy más itt pakoljon és mászkáljon mindig, meg hogy akkor mindenki más azt gondolná, hogy ő lusta ezeket megcsinálni...

Már tényleg elegem van néha és tudom, hogy ahogy telik az idő, ez csak rosszabb lesz. Szeretnék elköltözni apához, de közben félek, hogy akkor csak romlani fog az anyámmal való kapcsolat. Meg már feltűnt, hogyha engem nem piszkálhat, akkor a férje a célpont. És rólam lepereg már, amikkel szúrkálódik, de a nevelőapám nagyon magára veszi, amiket mond és van, hogy még 2-3 nappal később is azon rágódik, felhozza nekem is, hogy szerintem anyának van-e igaza. És félek, hogy ketten egymás agyára mennének.


16/L


2018. febr. 4. 15:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem bántani akarlak ezt szeretném leszögezni ! De valamelyikőtök esetleg kérdezte már meg tőle ,hogy mi a baj ? éppen hogyan érzi magát ? Lehet csak ez a baj ,hogy kicsivel több figyelmet igényelne mint eddig . Maximálisan megértelek titeket is ,de ha nem volt eddig ilyen akkor valami ilyesmi állhat a dolog mögött .
2018. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen, ez napi kérdés.

A válasz vagy az, hogy semmi, vagy elkezdi sorolni, hogy jóhogy hisztis, mikor nincs otthon semmi kaja, szalad az egész ház... De könyörgöm, ő van otthon, ne tőlünk várjon már el mindent.

2018. febr. 4. 16:24
 3/21 anonim ***** válasza:
7%
Bocs kishercegnő talán segitnél a terhes anyádnak,pasi ujjarol se esne le a gyűrű gondolom ha néha el ganyézna maga után..
2018. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

Nyugi, nem lehet, hogy azért szalad a ház, mert 0-24 hányingere van?


Unokatesóm felesége a második terhességét kb. végigfeküdte, mert reggeltől estig émelygett, ha épp nem hányt, de ereje semmi nem volt, mert enni sem tudott.

2018. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%

Amúgy, kedvesem mennyivből tartana összeállni mostohaapáddal és kiglancolni a lakást?!

Kb. egy óra a hétvégédből!


Főzni meg te is tudsz 16 évesen, kb. 20 perc egy spagettit összedobni. De persze könnyebb nyávogni.

2018. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%
Mellesleg én örültem volna, ha anyum azért nem csinált volna semmit pár hónapig, mert babát vár, és nem pedig azért, mert haldoklott.
2018. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%
De örülök, hogy lepontozni tudod a válaszainkat, amiben leírjuk hogy tán meg kéne emelnetek a seggeteket nevelőapáddal egyetemben.
2018. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

LOL, a válaszok, pont a topiknak megfelelő :D Anyu soha nem lehet hibás, csak a férj és a gyerek :D


Amúgy remélem csak provokatív kérdés, nem létezik olyan lusta pé nő, aki otthon meresztette évekig a popiját, és még utána is csicskáztatná a dolgozó férjét meg a kamasz gyerekét...


Hát, ha mégis igaz lenne, akkor kisanyám kösd fel a gatyát, mert az gimi és a kupleráj mellé egy pátyolgatni való kistesót is kapni fogsz hamarosan. Ezek az anyák azok, akik akkor is egész nap fáradtak, ha épp semmit nem csinálnak. És akkor is te leszel a mocsok, ha szóvá teszed, mert ő 24 ÓRÁS SZOLGÁLATBAN VAN.

2018. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Állj már le, kedves pattogó válaszoló:D

Hogy beszélsz?


Anya férje dolgozik azért, hogy anyának ne kelljen. Mert elhiheted, hogy nem anya spórolt pénzéből megyünk évente 4-5 alkalommal tengerpartra, meg 3x síelni egy évben és még sorolhatnám...

Írtam azt is, hogy főzni is szoktam, de abban anya mindig talál valami 'hibát'. Mondta a férje, hogy legyen bejárónőnk, ha anya már nem bír/nem tud takarítani, anyának ez sem felelt meg.



Ha hányingere lenne, nem enne folyamatosan. Meg mondja is, hogy semmi baja nincsen, pedig félt attól, hogy újra hányni fog, mint mikor velem volt terhes. De nem, nincs semmi gondja.


Nem provokálok, írtam is, hogy a terhessége előtt nem volt ilyen gond.

Mindig főzött, naponta/két naponta sütött valamit, rend volt és tisztaság.

2018. febr. 4. 16:47
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, ha jót akarsz magadnak, lépj le. Elő sorban magadért, a saját életedért vagy felelős és nem anyukádért, meg nem is a majdani féltestvéredért.

(ettől persze nem kell rosszba lenni velük se)

2018. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!