Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehetne a megoldás?

Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömtől kértem már tanácsot ,viszont szeretnék olyanoktól is akik nem ismernek és esetleg külső szemlélőként jó tippekkel látnának el. A problémám az ,hogy gimnázium elvégzése után most már az egyetemen a második évemet kezdtem el.A sok gyakorlat és utazás miatt nem tudok annyit dolgozni amennyiből egy albérletet vagy kollégiumot tudnék fizetni magamnak. Éppen csak arra elég ennyi munka ,hogy az étkezéseimet,a tancuccaimat, a szezonális ruházatomat és az utazási költségeimet állni tudjam. Ezzel még nem is lenne akkora probléma ,csak ,hogy a szüleim kiakarnak rakni.Régóta nem túl jó a kapcsolatom velük ez többnyire azért is van mert nem tudok hazafizetni nekik a munkámból,nem mindig sikerül az ételeiket elkészítenem időre stb. Többnyire ugye az a helyzet áll most fenn ,hogy ha én tartalak el akkor mindent megcsinálsz amit mondok. Amivel nem is lenne gondom bizonyos keretek között csak ez az elmúlt időben kicsit megalázósra sikeredett valamint az iskolai megjelenésemet akadályozza ezzel együtt pedig sokszor a jegyeim romlásához is vezet. Szó se róla nem haragszom ezekért rájuk mert már régóta zavarja őket ,hogy itthon vagyok,de szeretnék megoldást találni arra ,hogy eltudjak költözni esetleg albérletbe és/vagy kollégiumba. Erre szeretnék egy jó ötletet találni, hogy rögtön lépjek és valamilyen diákhitellel próbáljam a saját kis életemet beindítani és az egyetemet így befejezni, vagy pedig hagyjam abba az egyetemet és dolgozzak kőkeményen ,hogy eltudjak költözni és ne zavarjak otthon,vagy pedig maradjak egyetemen és keressek éjszakai műszakot amivel eleget keresnék és még egyetemen is maradhatnék. Emiatt szeretném a véleményeteket kikérni itt vagy privátban. :) Köszönöm 19/N

2017. okt. 5. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Miért kéne hazafizetned a munkából? Milyen ételeket kéne elkészítened időre?

Amíg nappali tagozaton tanulsz, illene eltartaniuk.

2017. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos tipikus proletárok a szüleid. Normális családoknál ez úgy működik, hogy a szülők fizetik a megélhetést, könyveket, ruhát, kaját, szállást, ill. ha van, akkor a tandíjat, nyilván ha luxuscikkeket akarsz akkor azért dolgozz meg. Nem pedig pénzt követelnek az egyetemen tanuló lányuktól.

Sajnállak, igazából megoldás lehet a diákhitel, ill. kollégium, bár nem tudom milyen esélyeid vannak, az iskola már elkezdődött, de lehet hogy sikerülne megcsípned egy kollégiumi helyet.

A szüleid meg bekaphatják, ezt így ismeretlenül és kívülállóként üzenem sok szeretettel nekik.

2017. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Én azt gondolom, hogy semmilyen jólét, anyagi biztonság nem éri meg, hogy ha mérgező a környezeted. Azok alapján amit leírtál, erősen látszik hogy egy kutyának kezelnek, és kihasználják hogy nincs pénzed. Főleg hogy mondtad hogy nem is jó velük a kapcsolatod. Inkább vegyél fel diákhitelt, sokszor nyomorogni fogsz, lehet hogy éjszakást is vállalnod kell, de inkább menj koleszba, minthogy jól élj, közben meg jönnek az elvárások amitől te betegedsz meg lelkileg aztán fizikálisan is. Sajnálom hogy ilyen családod van. De szerintem ideje kezedbe venni a saját életed. Ha nagyon nem tudsz kijönni a pénzedből akkor passzív félévre raknám magam, addig dolgoznék kőkeményen, aztán ha minden megvolt, utána folytatnám. Neked kell eldöntened hogy állsz a tanulmányaiddal, mennyi munka férne bele stb.
2017. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen elméletileg,de itt nem ez a helyzet sajnos.Régen zavart ,most már próbálok megoldásokkal kilépni! :)
2017. okt. 5. 17:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm a tanácsokat ,pont ilyenekre gondoltam,nagyon kedvesek vagytok! Még szerintem így is jó helyzetben vagyok mert hála istennek sikerült az állami támogatott hely és azt tartom is. Igyekszem mérlegelni a tanácsaitokat mert azért ugyanakkor félek belevágni ebbe is abba is. Kicsit tartok attól ,hogy esetleg utcára kerülnék vagy valami. De az idén mindenféleképpen a tettek mezejére akarok lépni!
2017. okt. 5. 17:50
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Én 18 évesen simán összepakoltam, aztán eljöttem. Nem mondom...volt hogy ennem se volt mit, de megérte!!!!!

indulj el minél hamarabb

2017. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság?
2018. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!