Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg életképtelen lennék...

Tényleg életképtelen lennék vagy csak anyám állít be ennek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

21L vagyok még a szüleimmel élek jelenleg tanulók most májusban lesz logisztikai és szállítmányozási ügyintézőből a vizsgám


Anyám szerint nem kellett volna erre a szakmára jelentkezzek mert semmilyen logikus gondolkodásom sincs


Mindent hátulról mellbe csinálok kacifántosabban és sok dolgot egyszerűbben is meg lehetne oldani


Már kiskorom óta csak lenézően bánik velem

Egy életképtelennek tart aki semmihez sem ért semmit nem tudd megcsinálni mindent a számba kell rágni hogy mit hogyan kell


Abba is beleszol hogy miért így csinálom miért nem úgy

Állandoan csak okoskodik és megakarja magyarázni hogy amit ő mutat az úgy könnyű az úgy van


Anyámmal nem jövök ki jól semmiben nem értünk egyet ha van egy véleményem valamiről és ellentétes azzal amit ő gondol egyből elmagyarázza hogy olyan amit én gondolok nincs

És hogy én semmilyen élethelyzetben nem tudnék helyt állni és nekem csak a robot munka való amihez még gondolkodni sem kell és hogy jó mellé lőttem ezzel a logisztikával

Semmi nem tetszik anyámnak és kezdjük ott pont ő mondja 43 évesen aki nem dolgozik a nevelő apám tart el minket anyám egész nap csak laptopozik,kb mindent nekem kell megcsinálni otthon, szemetet kell levinni mosogatni,bevásárolni, takarítani teregetni,ruhákat hajtógatni,elmenni a postára

De közben én vagyok az életképtelen?



2018. febr. 9. 12:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
2018. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
4%
Az előbb még 22 lány voltál :D
2018. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Ebböl nem derül ki, hogy mennyire vagy életképtelen, azt csak akkor lehet megmondani, ha - a vizsga után - elköltözöl és a saját lábadra állsz.


A legtöbben a te helyzetedben nem tesznek semmit, egyszerüen csak panaszkodnak éveken, évtizedeken keresztül, hogy "az anyja ezt/azt mond rá" és emiatt lesznek tényleg életképtelenek.


Pár másik emberrel közösen vegyetek ki egy kis lakást és élj anyád nélkül. Persze, kényelmetlenebb lesz, mint otthon, de csak így tudsz önállósodni!

2018. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha otthon te végzel minden házimunkát, akkor ebből a szempontból biztosan meg tudsz majd élni a saját lábadon. Már csak munkába kell állnod és eltartanod magad anyagilag is.


Másrészt az is tény, hogy vannak olyan emberek, akik inkább abban jók, hogy becsületesen és gondosan elvégezzék a feladatokat, amikkel megbízzák őket, mások erre képtelenek, viszont nagyon jó és építő önálló ötleteik, meglátásaik vannak. Mindkét típusra egyformán szükség van, kiegészítik egymást.


Viszont ami az egyik embernek logikus, az a másiknak nem az, és fordítva, és nem feltétlenül mindig a legegyszerűbbnek, leggyorsabbnak tűnő megoldás a legértékesebb. Próbáld ki magad a logisztikai szektorban, hogy kiderüljön, a néha kissé kacskaringósabb megoldásaiddal plusz értéket viszel-e a munkádba, vagy tényleg inkább csak túlbonyolítás az egész, ami esetlegesen idő- és pénzpazarlás lenne egy cégnél. De ez mindaddig igazából nem derül ki, amíg ki sem próbálod magad.

2018. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt.. 19 évesen megfogtam magam, elköltöztem, megmutattam, hogy nem így van. Mosok, főzök, takarítok, estin szoftverfejlesztőnek tanulok, és állandó délelőttben dolgozom. 21N
2018. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Első kettő kommentő az nem én vagyok
2018. febr. 9. 13:52
 7/24 A kérdező kommentje:
Az anyám viselkedése normális szerintetek hogy elvárja tőlem hogy mindent én csináljak meg úgy hogy ő egész nap otthon van ráér én meg járjak suliba csinaljak meg az összes háztartásbeli dolgokat és ha el akarok menni valahova nem adnak pénzt dolgozzak meg érte
2018. febr. 9. 13:54
 8/24 anonim ***** válasza:

Ez tudom mennyire szar érzés, mert átestem rajta. Pont az akitől az ember a pozitív megerősítést várná, pont az adja a legtöbb tüskét az embernek.


Velem is ez volt. De a végén legtöbbször kiderült, hogy igazam lett. És a legidegesítőbb dolog, hogy amikor kiderült, hogy az én módszerem a célravezető akkor meg úgy csináltak mintha ők találták volna ki, és nekem magyarázták, hogy azt úgy kell ahogy (nem mintha nem én magyaráztam volna el nekik első ízben)


Nem tudom milyen dolgokról beszél, de tény, hogy lehet túlbonyolítani a dolgokat és sokszor vannak egyszerűbb megoldások is.

De az is tény, hogyha sokszor sokkal több aspektusban vizsgálsz meg egy dolgot, és egy sokkal hosszabbtávú folyamatba illesztet a problémát, ergo távlatokban gondolkodsz, az lehet sokak számára bonyolultnak tűnhet. Érdemes megvizsgálnod mik a tapasztalataid, kielemezned és eldönteni, hogy melyikről van szó.


Egyébként meg ha eljutottál a vizsgáidig szállítmányozásból és meg is fogod csinálni őket, az azt jelenti, hogy a tanáraid (akik valószínűleg sokkal jobban értenek a szakmához mint az anyukád) elhiszik, hogy te alkalmas vagy egy ilyen munkakör elvégzésére, szóval ne aggódj ezen.:)


Aztán amilyen hamar csak tudsz próbálj meg önállósodni, mert ha már a saját lábadon állsz és bebizonyítod magadnak, hogy képes vagy rá, akkor az ilyenek leperegnek majd rólad, így több lesz az önbizalmad is, felszabadultabb és boldogabb lehetsz.


Egyébként meg tényleg nem értem az ilyen szülőket. Az ismerősi körömben is, azok lettek a legsikeresebbek és legboldogabbak akiket a szüleik ha nem is anyagilag de lelkiekben támogattak. Nem azt mondták nekik, hogy mit csináljanak, hanem azt, hogyha szeretnek valamit, akkor csinálják rendesen. Nem elmondták nekik mit merre hogyan hanem megtanították nekik, hogy járják a saját útjukat.


Én is hasonló cipőben voltam, vagyok, úgyhogy tudom milyen ez. Épp ezért sok sikert kívánok neked, és szorítok, hogy sikerüljenek a vizsgáid, és megtaláld a saját helyed!

2018. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Mindent magamnak kell szponzorálni

A jogsimat a szalagavató ruhámat fodrász mozi stb....

2018. febr. 9. 13:55
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó
2018. febr. 9. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!