Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is ennyire...

Más családokban is ennyire sz. Rnak rá az ember egészségügyi problémáira?

Figyelt kérdés

Otthon is mindig ez ment, most a párommal is ez megy.

Nyáron le kellett vetetnem egy anyajegyet, már akkor is nehezen tudtam rávenni a páromat, hogy beleegyezzen, hogy elmenjek orvoshoz.

Akkor mondták, hogy fokozottan figyeljem mindet. Egy aprót észrevettem magamon, ami mintha az utóbbi pár hétben picit változott volna, de olyan helyen van, hogy nem látom normálisan. Úgy gondoltam, akkor szerdán kérek is egy időpontot.

Erre anyukám és a párom egy emberként estek nekem, hogy azt már nem. Majd ha megsértem, begyullad, vérzik, akármi, majd elmehetek, addig nem. Holott pont ezt kéne megelőzni.

Mindketten azzal érvelnek, hogy 20 évig soha nem jártam éves kontrollra se (nem is tudtam, hogy kell), most meg, hogy nyáron levettek egyet, olyan lettem, mint valami elcseszett szektahívő, hogy amit az orvos mond, az szent, és rohanni kell rögtön aznap.

Elméletben nem vagyok rizikós, nincs túl fehér bőröm, nem szolizok, nem napozok, nem strandolok, illetve olyan helyen van, ami soha nincs kint a ruhából (hasam alsó oldalsó része), de elméletileg ez már mindegy.

Anyukám még a lelkemre kötötte, hogy a páromnak ezt pár napig ne is mondjam, majd úgy egy hét elteltével fokozatosan kezdjem el puhítani, hogy elengedjen orvoshoz balhé nélkül.

Amikor megmondtam neki, hogy ha balhé lesz, hát balhé lesz, oda megyek, ahová akarok, én el is szoktam kísérni őt a legkisebb problémával is (nála nagyobb hipochonder nincs), akkor én miért nem mehetek, anyukám rákezdett, hogy a családban a férfi az úr, és az lesz, amit ő mond. Adjak neki néhány hetet, hogy átgondolja, elenged-e, és utána finoman hozzam fel neki a témát.

Amikor megmondtam, mi lesz, ha a néhány hét már késő, az volt a válasz, akkor már most is késő lenne, és akkor meg azért ne mérgezzem a családi békét.


Ilyenkor mit lehet tenni?


2018. febr. 11. 17:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
99%

Én elakadtam az elején "már akkor is nehezen tudtam rávenni a páromat, hogy beleegyezzen, hogy elmenjek orvoshoz."

Nem értem. Miért kéne a párod engedélye, beleegyezése?

Nálunk a család minden felnőtt tagja egyedül megy orvoshoz, nem kell hozzá senki engedélyét kikérni.

Attól meg semmi bajod nem lesz, ha időnként megnézeted az anyajegyeidet, úgyhogy nem értem, hogy miért csinálnak ebből ekkora ügyet.

2018. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de ez nekem morbid, 17 vagyok, es ha haziorvoshoz megyek, csak odaszolok anyamnak, hogy elmentem, bar ilyenkor latja rajtam, hogy beteg vagyok. De hogy te husz evesen engedelyt kersz, hogy akarhova is elmehess? Es a parod nem ENGED EL ORVOSHOZ? Te nem erzed, hogy ez mennyire abnormalis? Jezus, ha nekem orvoshoz kell mennem, a baratom meg meg is kerdezi, hogy elkiserjen-e. Ne kelljen mar ehhez engedely, foleg ne egy felnott embernek.
2018. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%

Nézd kérdező, saját példámból kiindulva, 23 évig a náthán kívül nekem sem igazán volt bajom, jó kicsi gyerek koromban műtöttek többször is, de utána semmi. Aztán 23 évesen pánikbeteg lettem rohamokkal, akkor született meg a kisfiam, császároztak, utána epeköveim lettek, műtöttek, aztán refluxom lett, IBS-em, miómám, Bartholin mirigy cisztám, utóbbi kettő szerencsére magától elmúlt, utána két oldalt a nyakamon igencsak megnagyobbodtak a nyirokcsomóim, túlzott mértékben is, volt egy sor kivizsgálás, a nyirokrendszeri daganatot sem zárták ki, hála istennek csak autoimmun betegséget állapítottak meg. Mindez kb. 2 év leforgása alatt. 30 évesen pedig igen komoly porckopásom is van. Na bumm. Az, hogy fiatal vagy, nem jelenti azt, hogy nem lehet bajod.

Dobd ki a pasidat és a szüleidtől is minél előbb, ahogy tudsz, költözz el.

2018. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen van, komolyan?

Így élnek emberek, (fiatal) nők, elvileg civilizált területeken?


"Ekkor meg akkor majd ELMEHETEK, de addig nem"

Ne viccelj már, ezt olvasni is idegesítő, nem még hogy megélni! Mi a francnak kérsz engedélyt?! Megyek és kész. Nem mondom, normális anya-lánya, feleség-férj kapcsolatban az ember bejelenti vagy beszélget a témáról, de nálatok sajnos szó nincs ilyesmiről.


Anyád utolsó gondolatához meg már szavam sincs, ha később esetleg későn mész, akkor már most is későn van, úgyhogy hagyd a francba....?

Halj meg csendben, ne zavard a ház urát, vagy hogy értette?

2018. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem bántásból mondom de nagyon egyszerű és ostoba mindkettő.

Meg kell nézetni, veszíteni nem fogsz vele semmit se. Amúgy én ugyanúgy voltam. 35 évig bőrgyógyász se látott, véletlenül pigment miatt mentem el nyáron. Arra kaptam krémet, persze nem használt. A lényeg. Ennek ellenére az orvos mondta, hogy akkor nézzük meg az anyajegyeket. Egyet nekem is ajánlatos volt levenni. Nem volt baj, ám ezt meg is lehet előzni. Kissé lejött az egyik fele, inkább azért vették le mivel olyan helyen van, hogy a pánt pl tovább súrolja. És van egy másik azt csak jó lenne levetetni címmel, nem veszélyes, csak egyszeri lenne. Ok kontrollon azóta sem voltam, szövettan is jó lett.

Szóval ne foglalkozz hogy mit mondanak menj el dokihoz. Nem játék! Amúgy pfff hihetetlen milyen két barom van körülötted. Bocsánat hogy anyukád az egyik akire ezt írom, de ilyet én még nem hallottam anyai szóként! Párod pedig egy ... pcsss kb.

Szóval irány a doki, ehhez senki engedélye sem kellene!

A szomorú, hogy akiknek támogatni kellene inkább visszatartanak, lebeszélnek....

2018. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha vmi komolyabb bajod lesz, akkor is hasonloan fognak reagálni. Vagy csak annyit mondanak, hogy most már úgyis mindegy.

Egyébként meg mindenhol a szűrővizsgálatok fontosságát hangsúlyozzák. Nem akkor kell orvoshoz menni, amikor már baj van. De szerintem ezt hiába mondanád nekik, a leírás alapján mentálisan retardáltak. A helyedben megpróbálnék az ilyen emberektől minél távolabb élni.

2018. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
98%

Ha még akarsz valaha normális életet, lépj ki ebből a kapcsolatból. Persze ha te mindig is olyan életre vágytál, ahol még ahhoz is engedélyt kell kérned hogy beteg legyél, hát tessék, de amit az a párodnak nevezett pszichopata művel - mert normális ember ilyen szinten nem korlátozza be a másik életterét -, NEM NORMÁLIS.

Sajnálom, hogy ilyen családban nőttél fel. Viszont te és a párod még NEM vagytok család, és a család nem arról szól, hogy csak akkor vehetsz levegőt, ha a férfi azt mondja. Ez a kapcsolat halálra van ítélve, csak az a kérdés, te mikor ébredsz rá, hogy ki kell lépned belőle.

2018. febr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
97%

Ilyenkor azt lehet tenni, hogy KÖZLÖD, hogy elmész orvoshoz, majd meg is teszed. Sem a párod, sem anyád nem szólhat ebbe bele. A véleményüket elmondhatják, ennyi. Mi az, hogy megtiltják, meg engedély kell?! Ne viccelj már. Ez nevetséges.

A párod ha ezért elhagyna, jobban is jársz. Sőt, eleve nem kellene ilyen emberrel együtt lenned.

2018. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
97%
anyukám rákezdett, hogy a családban a férfi az úr, és az lesz, amit ő mond majd mehetsz ha elenged.. Itt a baj,h ezért álltál össze egy ilyennel,családi minta miatt.. Mi az hogy egy felnőtt nőt a férje elenged orvoshoz v bárhová.. Családomat is meg a pasit is elfejeteném..
2018. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%

Magyarország mely régióiban van rabszolgatartás?!

A teendőd:

Elmész dolgozni, pénzt keresel. Ezt a vadbarom fäszt kirúgod. Kiveszel egy szobát és fenntartod magad. Keresel egy normális férfit. Anyádtól távol tartod magad amíg meg nem jön az esze.

2018. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!