Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy nem akarok gyereket? Mit tudnék még mondani?

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 éves nő vagyok, bármilyen családi esemény van, ahol háromnál több rokon összegyűlik, tuti feljön a téma, hogy "Mikor jönnek a gyerekek?". A barátommal együtt vagyunk 6 éve, szeretjük egymást, 3 éve együtt is élünk. De nem érezzük még azt, hogy mi feladnánk ezt a szabadságot és minden időnket...

Van egy keresztlányom, aki 2 éves és imádjuk. Hetente 1-2 délutánt biztosan vele vagyok, nekem jelenleg az elég a "babázásból", nem tudnám ezt csinálni 24/7. Nem azt mondom, hogy soha, de az elkövetkezendő 2-3 évben még nem.


Viszont ezen ki van mindenki akadva, hogy hát miért, hiszen most lett készen a házunk ősszel, én is dolgozom már másfél éve és hogy higgyem el, ha már ott lenne velünk, sosem bánnám meg... Anyukám is folyton felhozza, hogy mikor lesz neki végre unokája, bezzeg XY még csak 25 éves, de már a második babával terhes, stb.

Már többször mondtam, hogy nekünk nem hiányzik még a baba, az otthonülős életmódot is nehezen szoknánk meg, meg úgy egyáltalán, az egy teljes életmód-váltást jelentene. Borzasztóan esik, hogy a saját anyámnak kell magyarázkodnom arról, miért nem akarom feladni az eddigi életemet és a további céljaimat.


2018. febr. 11. 21:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%

"64%-os, nem értem, hogy milyen önállótlanságróll beszélsz..."


Azért, mert nem beszéltem önállótlanságról.:)

2018. febr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nincs miert magyarazkodnok nekik. Esetleg közöld velük, hogy ha nem kepesek hanyagolni a "gyerek temát", akkor te inkabb kihagyod a családi összejöveteleket. Hatha ebből értenek.
2018. febr. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg, ha előkerül megint a tema, akkor köszönsz el.
2018. febr. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
7%
Ismertem ilyen nőt. 30éves korában az volt a szavajárása hogy "nem minden a gyerek!". Most hogy 43évesen kezd kifutni az időből már a 4.beültetésen van túl és 8éve nem védekeznek. De csak nem akar összejönni...én meg kárörvendek "nem minden a gyerek mi?".
2018. febr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Utolso, nincs jogod ítélkezni meg leszólni mást a döntése miatt.


28 vagyok, a gyerek gondolata is taszit, ha most teherbe esnék, bizony elvetetném, mert NEM KELL!

Lehet 5-6 év mulva majd másként gondolom, de most rhadtul nincs rá szükségem és nem fogok csak azért szülni, mert "korban vagyok".

2018. febr. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

14: Szerintem az volna a baj, ha valakinek ugyanarról szólna az élete és a vágyai 43 évesen, mint 30 évesen. Ez egy másik életszakasz, rengeteg idő eltelt, természetes, hogy mást csinálsz és akarsz 43 évesen, mint 30 évesen. És majd 56 évesen is egészen mást fog csinálni és akarni, mint most.

13 év alatt a személyiség is teljesen átformálódik.

Én pl. 30 évesen még egyetemista voltam és közalkalmazott, 43 évesen pedig nem.:)

Össze nem lehet hasonlítani még az életvitelemet se az akkorival.

2018. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
14: Egyébként 43 évesen nem kezd kifutni az időből senki. 8 éve akar gyereket, és nem jön össze. Ha ezt 10 évvel korábban kezdi, és 33 évesen jár beültetésre, akkor is azt mondod, hogy mert kifutott az időből? Ez ostobaság csak.
2018. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hozzánk jönnek látogatóba gyermektelen barátok, mindig azt mondom, hogy csak akkor vállaljanak, ha biztosan vágynak rá, mert ez egy életre szóló döntés, nem szabad mások hatására bele vágni. Az a rokon aki ezt nem képes elfogadni meg nyalja meg a sót. Kerek perec meg kell mondani, hogy majd ti azt tudjátok, hogy akartok-e és fejezzék be a b*sztatást, mert senkit sem érdekel.
2018. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Már rég elhajtottam volna őket a fenébe, semmi közük hozzá, 2018-ban az is teljesen normális döntés, ha valaki nem akar gyereket.
2018. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

NEM KELL kötelességből szülni! A nem

kívánt gyerek egy életre szerencsétlen lesz.Akik ezt nem értik

meg ott nagy baj vana fejükben.

2018. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!