Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom a szüleimet? Többi lent.

Utálom a szüleimet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem tudom mihez fogok kezdeni úgy érzem,hogy a jövőben egész életemben szenvedni foguk miattuk. Apám egy nagyon nem intelligens ember. Mármint arra gondolok,aki nem járt középiskolába se, és még talán az általános iskolát is intézetben járta ki. Na mind1. anyukám ugyan ilyen kb. És mi egy átlagos család vagyunk. megtudunk élni, tudunk spórolni stb. Na de én más életet akartam. Amiben nem kell szenvednem a munka miatt. Azt csinálom amit szeretnék, boldog vagyok és mellette eltudom érni a céljaimat(sportban). Az általános iskolában emiatt elképesztő motivációm volt az osztálytársaim is segítettek. Jól tanultam kb. 4 es átlagom volt. Na de sajnos elkövettem azt a hibát,hogy viszont a jövőre nem nagyon gondoltam, vagyis nem volt aki segítsen benne,hogyha azért mert jól tanulok,akkor jobb jövőm legyen. Apám elküldött vendéglátósnak,amiről kb. fogalma se volt,hogy milyen az. Meg sajnos én sem. Az első 12 órás munka után, miután már éreztem,hogy kezdek meghalni, közben vagy 5-6-an ugráltatnak,meg ordibálnak veled olyanok. Akik a középiskolát mindig kegyelem kettessel járták ki. Első alkalommal már a szüleimet azonnal értesítettem arról,hogy ezt nem akarom csinálni egyrészt nagyon nem érdekel,másrészt nagyon nehéz fizikai munka emellett nem tudok sportolni, se jól élni,ja és persze megélni se. Erre elkezdtek velem ordibálni meg mindig ők okoskodtak a káposztalé agyukkal,hogy ennél nincs jobb. ennél csak rosszabb van,hogy ács,kőműves,utcaseprő. Sajnos ez volt a legeslegnagyobb szenvedés az egész életemben. minden nap erre gondolok. :( hogy mennyire rossz volt mert miért nem voltam makacsabb a szüleimmel,hogy úgysem fogom ezt csinálni, Volt,hogy megsérült a térdem és még mankósan is küldtek oda a dolgozni eszméletlen rossz volt. olyan,hogy boldog napom nem volt. Aztán megmakacsoltam magam miután elvégeztem a vendéglátóit,hogy hiába lesz nekem szégyen 21 évesen leérettségizni, de akkor is elmegyek gimnáziumba, ha megöltök!. Most ugyanúgy sajnos, csak esti tagozaton tanulok gimnáziumban, persze nappali tagozat, sokkal jobb lett volna. Nademind1 ez így is elég hosszú. a kérdésem az lenne,hogy Mit csináljak,hogy az életem ne menjen romokba? mihez kezdjek gimnázium után? majd így 21 évesen,amikor az embert már nem szívesen tartják el,amiből jól tudok majd élni, nem öl meg fizikailag és mellette tudok versenysportolni is?

2018. márc. 3. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen.Az a szégyen amikor valaki 80 évesen egy lapukkant házban kuporog,és azon gonolkodik,hogy mi lett volna ha...
2018. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
*lepukkant
2018. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen. amúgy nem a legjobban fogalmaztam meg az egészet elsiettem, csak nem akartam túl sokat írni. De épp az,hogy én meg nem olyan sorsra akarok kerülni :/
2018. márc. 3. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
5%

1. Aki 4-es tanuló, az nem jó tanuló!

2. Az, hogy 2.es voltál szakmunkástanulóként, nagy

szágyen és csak a te hibád, nem a szüleidé!

3. Hogy nem szeretsz dolgozni, az így szégyen!

4. Hogy ennyire lenézed a szüleidet, az is szégyen!

5. Tanulhatsz, lehet iskolai végzettséged, de inteligens ember nem leszel soha!

2018. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
4-es, neked a szövegértelmezés sem megy...
2018. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Költözz el, tanulj teljes állás mellett, ritkitsd a kapcsolatot a szuleiddel. Aztán éld az életed. Nem egyszerű, de egyáltalán nem lehetetlen.

Én most értem el azt hogy boldog vagyok.

Én is sportolok, melózok és már lányom is van.

N26

2018. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is túlszárnyaltam a szüleimet tudásban. Pedig ők értelmesek voltak. 30 évesen érettségiztem! Munka mellett. Nem volt könnyű! Sportolni soha nem volt pénzem. De a megoldást nem ez hozta! Ma azt csinálom, amit szeretek csinálni, és azért nem éhezek. De jól élni - ahhoz az kell, hogy olyan dologból élj, amiben tehetséges vagy, jó vagy, szívesen csinálod - és ezért nem fáradsz el akkor sem, ha 10-12 órákat ölsz bele a tevékenységbe. A sport mellett azért kell más is, mert ahhoz jó fizikum kell, és bizonyos életkor felett az már nem adott. Te tudod, mi az, amit szívesen csinálsz, amiben tehetséges vagy! Bár a környezeted - ahogy leírod - nem túl bátorító, azért csak vannak olyan szakmák, amik tetszenek! És igen: menj haza - el a szüleidtől másik otthonba. A sajátodba! Csináld meg a saját életedet!

2018. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!