Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák! Mit szólnátok ha 16-17...

Anyák! Mit szólnátok ha 16-17 éves lányotok ezzel állna elő?

Figyelt kérdés

Szóval tabletta kéne, vagy ilyen gyűrű ami a terhesség megelőzésére alkalmas és be kell tenni a.. tudjatok. (Bocsi hogy nem tudom a helyes kifejezéseket de nem magyarországon nőttem fel, szóval légyszi nézzétek el nekem.)

Eddig nem szexeltem senkivel meg szerintem mostanság nem is fogok de lassan úgy érzem hogy ha elő kerülne eggy megfelelő srác akkor készen állnék arra hogy megtörténjen, viszont elég kínosnak érzem az egészet megbeszélni vele (mármint anyammal), de azért előre fel szeretnek készülni.

Ami rosszabb az az hogy nem rég meg másik országba költöztünk (a szülőországomban meg tudtam volna oldani egyedül) de itt nem nagyon látom át hogy hogy működik meg hogy hol lehet elintézni, meg a nyelvben sem vagyok annyira biztos, meg persze gondolom kerül is valamibe..

Amúgy jelenleg nem sietek sehova de előbb utóbb kéne... Amúgy mindig tudtam vele mindenről -beszélni, de ez valahogy túl személyes és félek :/



2018. márc. 3. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod, hogy hozd fel a témát, akkor hagyd. A fogamzásgátló amúgy sem arra való, hogy ha feltűnik a szőke herceg, akkor gyorsan le tudj vele feküdni. A legtöbb fogamzásgátló általában nem is véd azonnal, csak ha már szedted egy hónapig, szóval nem úgy van, hogy randi előtt beveszed, és már mehet is. Első alkalommal az óvszert javasolnám, arra nem kell így rákészülni, nincs hormontartalma, plusz véd a betegségektől is. 32 éves vagyok, nem tini, de kapcsolat elején eszembe sem jutna óvszer nélkül lefeküdni valakivel. Fogamzásgátló akkor jöhet - szerintem -, ha már van egy stabil kapcsolatod, és nem akarsz az óvszerrel bajlódni. azért elkezdeni most hormont szedni, hogy majd esetleg hónapok múlva lefeküdj valakivel egyszer-egyszer, szerintem butaság.


(bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam)

2018. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nőgyógyász írja fel vizsgálat után, receptre kapható.

Tabletta előtt APC rezisztencia vizsgálat is ajánlott.


Lányomat le fogom beszélni, ha itt lesz az ideje, mert örökletes "betegség" miatt én nem szedhetek és valószínű, hogy ő sem. Plusz egyébként is több a hátránya egy fejlődő szervezetre nézve, mint az óvszernek.

2018. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Én támogatnám,inkább mint h összevissza szedjen vmi szart amit a barátnőitől kapott,amugy is normális szülő beszél a gyerekeivel és felkésziti őket h ne a gyakorin kérdezzék meg hogy ha lenyelik terhesek lehetnek e,15 évesen már illendő elmenni egyszer kétszer nőgyogyászhoz,nem nem csak a prostik járnak oda,tini doki is van,sőt gyerek nőgyogyász is,ezért van ennyi betegség, mert otthon nem mernek a nők orvoshoz menni mert belenevelik h nőgyogyászhoz csak prostik járnak stb stb..

Sok szülő nem gondolkodik és azt hiszi h 24 éves kislánya is szüz. Én spirált használtam a volt férj melett h ne h teherbe essek akkor már terveztem h dobbantok. Spirál hüvelygyürú a legjobb,bogyó csak 99 %. Gumi meg elszakadhat, a megszakitásos meg minden csak nem védekezés,ma már nem a gyerek miatt szexelünk évi kétszer,igenis élvezni is lehet,és kell is,a nőnek is. Én támogatnám,sőt ingyenessé tenném a védekezési eszközöket, kevesebb is lenne a kaparás, mert az ember szexelni mindig fog,viszont tizen huszon évesen nyügőt nem biztos h akar,v egyeltalán nem.. De tudom lepontoznak ugyis a középkorban ragadtak, szüzen kell házasodni,30 évesen előszőr szexelni az urával és szülni is egyből pofát befogva hisz csak erre való a nő..

2018. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Örülnék hogy lányom ilyeneket is meg tud velem beszélni, elsőre viszont én is óvszert javasolnék neked- főleg hogy az nem csak a terhességtől véd. De ha lenne képben pasi, minden további nélkül elmennék a nőgyógyászhoz a lányommal tablettát felíratni, és örülnék hogy felelősen, előre gondolkodik.
2018. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
#3-as, a rég idejétmúlt nyavalygásodat ne itt tedd már közszemlére. Spirált - nagyon helyesen - nem tesznek fel egy 16-17 évesnek, pláne, ha még szűz, a hüvelygyűrű sem neki való, egyébként nettó baromság, hogy ezek a leghatékonyabbak. "Bogyót" se kell szedni, annak elsősorban ismert partnerrel, tartós párkapcsolatban van a helye, a leghatékonyabb, de megvannak a rizikói. Egyetértek azzal, hogy szexuális téren kezdőként, ismeretlen fiúra rákészülésnek mindenképp a jó minőségű óvszer javasolt, megtanítva a lánynak is, hogyan kell helyesen felhelyezni, esetleg vésztartaléknak be lehet szerezni esemény utáni tablettát. Remélhetőleg nem kerül rá sor, hogy be kell venni, rendesen bezavar a hormonháztartásba, de nem is jellemző, hogy a gumi kiszakad.
2018. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
52%

Ha elég felnőttnek érzed magad a nemi életre,légy felnőtt és kérdezd meg édesanyádat,hogy ő fiatalon hogyan védekezett. Ha eljön az ideje neked mit javasol? Igy közelebb kerülhettek egymáshoz, mint anya-gyerek kapcsolat,és nem idegenektől kell megkérdezni a tutit.

.

2018. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Simán beszéld meg vele. Hidd el sok anyuka ezért még hálás is lenne. Benne vagy a korban ezt ő is tudja te is érzed. Tiszteld meg vele,hogy megosztod szerintem nem lesz baj. Inkább,mint felelőtlen legyél. Ezt biztos becsülni fogja. Ő se akarhatja,hogy a gyerekének gyereke legyen. :) Bárcsak minden korodbeli ilyen józanul gondolkodna kevesebb lenne az abortusz,árva gyerek..
2018. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Viszont én is inkább az óvszert javasolnám pláne elsőre.
2018. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

"ezért van ennyi betegség, mert otthon nem mernek a nők orvoshoz menni mert belenevelik h nőgyogyászhoz csak prostik járnak "

Nem ezért nem járnak, hanem mert kellemetlen, megalázó, kiszolgáltatott helyzet. Ez sokan szeretik elkerülni.

2018. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Először én is az óvszert javasolnám. Könnyű beszerezni, egyedül is meg tudod venni és ki tudod fizetni, ha nem akarod, hogy anyukád lássa, előle is el tudod rejteni, illetve megfelelő használat mellett az egyik legjobb védekezéshez (legalábbis ezt mondják) és a betegségek ellen is véd, mert ugye az is fontos.

Ha később akarsz, nyugodtan áttérhetsz tablettára vagy amire akarsz, például ha van egy barátod és fél év után úgy döntesz, hogy tablettát akarsz szedni. Ekkor már lehet, hogy anyukáddal is könnyebb lesz beszélgetni.

2018. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!