Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok egy ilyen anyarol?

Mit gondoltok egy ilyen anyarol?

Figyelt kérdés
Szoval van egy anyam, mint mindenki masnak, de egyaltalan nem tudom tisztelni, megpedig azert, mert amig felnevelt mindig ordibalas ment otthon, mindenert ordibalt es ha igzam is volt el lett nyomva az igazam, hol ordibalassal hol veressel.. mar a szobamba reszkettem az idegtol, mert tehetetlen voltam es hallottam, hogy kistesoimmal is hogy beszel, viselkedik veluk. Verszerinti apamtol van velem egyutt 3 gyereke, majd mikor elvaltak osszejott egy szereny, nagyon dolgos emberrel es tole is lett 2 gyereke. Soha nem ment el dolgozni sehova, mert mindig volt valami kifogasa, amit meg kisgyerekkent el is hittem, de mostmar tudom, hogy csak szimplan nem akart/akar dolgozni. Neveloapam is mindig piszkalja a mai napig, pedig O tenyleg nem csinal semmit, nem lep felre se semmi, nagyon becsuletes es jo ertekrendekkel rendelkezik. Anno mondtam anyamnak, hogy nem normalis ez a viselkedese meg menjen el pszichologushoz vagy szedjen nyugtatot de olyankor is jott az ordibalas vagy a zsarolas, hogy nem mehetek sehova. Nem emlekszek, hogy valaha is mondta volna, hogy szeret.. a cdalad osszes normalis tagjatol mydni olyan dolgokat is, amikre tisztan emlekszek. Most panaszkodik nekem mindig, hogy mar nem jar gyerektartas se, meg muteni fogjak, az eredmenyei meg olyan rosszak, hogy nem vennek fel egy munkahelyre sem. (amugy se menne dolgoznj, mert mindig volt regen is kifogas). Ugy vettem eszre, hogy sajnaltatni akarja magat, hogy penzt kuldjek neki, de En ezek utan nem erzem hogy szuksrges lenne, hisz tobbnyire artott es art is a mai napig a cdaladnak. A kozelunkbe volt napszam anno es mikor alig volt penzunk akkor se ment el dolgozni, neveloapam munka utan munkaba ment, hogy legyen mit enni. Mit gondoltok egy ilyen szulorol?

2018. márc. 8. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Sokan a gyerekszülést használják munkakerülésre a gyerek már mellékes a dologban,kb van aztán ennyi.
2018. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem nevezném szülőnek, maximum inkubátornak, mert egyedül annyi érdeme volt, hogy a világra hozott, onnantól viszont minden szempontból megnukott. Csodálkozom, hogy egyáltalán még tartod vele a kapcsolatot.
2018. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

tartani csak kell a kapcsolatot..... senkinek sincs több Édesanya , Csak 1 mindenkinek ha igy alakult már sajnos


és a Biblia is leirja meg kell mindenért bocsájtani


ez a helyzet , amikor elmondjuk a Mi Atyánkat benne van


mert csak akkor bocsájt meg nekünk is a Jó Isten , minden hibáért , és a bűneiket is eltörli


Jézus azért halt meg , hogy a bűneinket eltörli az Isten Ő volt az áldozat , és igy menekül meg az emberiség

ha valaki értelmes elolvashatja a Biblia irja


sokan nem értik meg

ezért kell megbocsájtani


és visszatérve hát lehet hogy édesanyád depressziós


a Depressziós emberek nem tudnak dolgozni , munkába menni

mert nem látják az értelmét

tehát ha depressziós akkor meg kell érteni

elmondják a szakemberek jobban hogy miért nem tudott menni dolgozni aki depressziós

2018. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biblia.. Hagyjuk.. A férjem is és én is kitöröltük a piás agressziv pénzt lopkodó szarkeverő lehuzó betegitő rokonságainkat az életünkből. Boldogabb az életünk a szarrágók nélkül. Nincs lelkiismeret furdalása,a gyerekeinket megóvjuk ettől a közegtől,és nem elavult könyv alapján élünk,aminek hála sokan nem élnek csak vegetálnak,másokra fujva h ők élnek.. Nem, nem kell tartani a kapcsolatot, ha az már olyan h csak mérgez és árt és csak rosszabbat tesz.. Itt látva a sok családi kérdést ,tudjuk h mi jól döntöttünk jó sok évvel ezelőtt..
2018. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

jó persze megért mindent az ember

mert ha valaki csak kiabált , ordibált a gyerekével

és még dolgozni sem akart menni

ez van , sok van ilyen akkor.... akkor is meg kell bocsájtani erről van szó


és a Biblia igen a mai napokra is érvényes


és ha valaki okos értelmes , járjon utánna mi az a depresszió


nos ők nem tudnak dolgozni

sajnos , nagyon sajnos de igaz


nem én találom ki

2018. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem nem izgat a Biblia szerencsére..
2018. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

akit nem izgat majd nehogy késő legyen


érted mi az? meg kell térni és hinni kell

2018. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hittéritő oldal.
2018. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha dolgozni járna anyukád, akkor is problémátok lenne a kiabálásával. Mellesleg még idegesebb lenne valószínűleg, mert a munkahelyi problémákat (van ám olyan bőven!) is "hazahozná".

S ha már szóba került a Szentírás: egy nőnek, feleségnek nem kötelező eljárnia "dolgozni". Esetünkben 5 gyermek ellátása majdnem 2 műszakkal felér. Hiszen még a világi törvények is elismerik a főállású anyaságot már 3 gyermek után.

Abban sejtem az elfojtott bánat okát, hogy miért vált el. Tán mert olyat akart, olyat keresett, vagy az a második férfi (a rendes ember) megígérte neki, hogy eltartja gyerekestől, most meg piszkálja? S a gyerekek őt (akaratlanul is) erre emlékeztetik?

Furcsállom, hogy nevelőapád az állítólagos konzervatív értékrendjével miért kifogásolja, hogy a felesége nem jár állásba? Hiszen ez kezdetben nem okozott neki gondot, jól megvolt egy darabig az új asszonnyal. Édesanyád meg szerette, mert ugye belétek is belenevelte, hogy milyen rendes ember. Úgyhogy én valószínűsítem, hogy a társadalmi nyomás hatására küldenétek el most mindannyian anyut, de könnyen meglehet, hogy ez az ellátásotok rovására menne, mert nem elég ám a pénz; a háztartást emberi munkával, jelenléttel is működtetni kell.

Szerintem beszéljétek át közösen, mert így anyukád (bár elég csúnyán fejezi ki magát szegény, de) nem ok nélkül érzi kihasználva magát.

2018. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Nekem az apám az aki tönkretette az egesz gyermek/kamasz korom. Anyukámat nagyon sokszor megverte amikor kicsi voltam,de még 15 éves koromban is át kellett éljem. (A történet hosszú..szóval nagyvonalakban írok).

Agresszív,drogos,alkoholista. Idővel enyhült a kitörései.. És csak ordibált ha valami nem tetszett neki.Soha nem mertem neki vissza szólni ,mivel kiskoromban olyat tett amit most nem akarok le írni. Ahogy idősödtünk a tesóimmal tompult a rosszindulata. De ugyanolyan féreg maradt a szememben. Szerencsére anyukám erős maradt a nehéz időkben így nem züllöttünk el. Sokszor anya otthonba vitt minket kiskorunkba pár hónapra hogy nyugodtan tudjunk aludni.. Élni. Az utóbbi 4 évben párszor találkoztam a "minta apával:)"

Az utobbi napokban Megkeresett hogy ő majd messengeren videó hivásozik velem,erőszakoskodott. Felhívta anyámat,le hordott mindennek meg anyámat is mert nem voltam hajlandó kapcsolatot felvenni vele. Még neki áll feljebb hogy nem vagyok kiváncsi rá. Soha az életben nem fogok megbocsátani.

Rá gondolni se gondolok.. Olyan mint ha nem létezne, nem tud felidegesíteni az hogy tönkretett mindent.. Még arra sem méltó.

Viszont nem mi választjuk ki a szülőket,rokonságot. "Amit érzel legbelül aszerint cselekedj." De ha jó szíved van előbb utóbb engedni fogsz a szivességnek. Akárhogy is döntesz az helyes lesz.

2018. márc. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!