Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóljak emiatt apukámnak?

Szóljak emiatt apukámnak?

Figyelt kérdés

Friss jogosítványom van, és pár napja ért egy koccanásos baleset.

Egy nagyon erőszakoskodó férfivel koccantam össze, aki csak nyomta a dumáját, hol rámenősen, hol fenyegetően, azt ecsetelve,hogy az én hibám volt.

Elismertem neki, csináltunk fényképeket (én is csináltam), és azt beszéltük meg,hogy a hétvégén fizetek neki annyit amennyit a szerelője mond.

Anyukámnak elmeséltem, aki nem is egy nagy KRESZ "doki", de rögtön rájött,hogy nem is az én hibám volt a baleset. - a képeken is látszik.(ezt már akkor a helyszínen is így gondoltam, de annyira egy erőszakos ember volt, féltem is tőle, és nem voltam elég bátor.Nem volt nagy értékű az autója, nem gondolnám,hogy sokat kérne)


Anyukám azt javasolta,hogy szóljak apukámnak, és menjek oda vele,hogy nem fizetek.

Ez jó lenne, csak apukám egy nagyon hirtelen haragú ember, soha semmi miatt nem szabad neki szólni, csak ha nagyon nagy vészhelyzet van.

Mindent túlreagál, főleg ha rólam van szó.

Nagyon könnyen eljár a keze, szerintem ha ezt elmesélem neki rögtön 200-ra ugrik a vérnyomása, és nem is bír majd aludni annyira várná a holnapi találkozót.

Ha meg ez az ember megint jön ezzel a stílusával akkor el sem merem képzelni,hogy apukám mit fog reagálni.

Igaz fizetni sem szeretnék, de most egy határozott emberre lenne szükségem.

18 éves vagyok, bár tudom így is oda kellett volna állnom, de ha azt vesszük az sem túl korrekt,hogy egy 40 éves férfi velem "erőszakoskodik", úgyhogy ő nagyon jól tudja/tudta,hogy nincs igaza.Valahol megérdemelné,hogy egy hasonló kaliberű ember álljon vele szembe.


2018. márc. 9. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit takar az, hogy elismerted? Van róla papír? Aláírtál valamit?
2018. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Aláírtad, hogy elismered, hogy a baleset a te hibád volt?

Ha igen, nem nagyon tudsz mit tenni, legjobb, ha fizetsz.


Ha nem írtad alá, akkor ne fizess, hadd balhézzon. Jelentsen fel nyugodtan, ha valóban nem te voltál a hibás.


Tanulság a jövőre nézve: ha legközelebb hasonló helyzetbe kerülsz, és úgy gondolod, nem te voltál a hibás, hívj rendőrt!

2018. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem szólj, mert ha ő véletlen erőszakkal próbálna fellépni, akkor mindig van aki vissza tartsa, de próbáld fokozatosan és ne egyszerre. Ja és még ma este, mert a holnapi elmondás az frissebb lesz, és haragosabb
2018. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen esetben rendort kell hivni.

"A szerelőm majd megmondja hogy mennyi kell" ből csak nagy lehúzás van.

2018. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam teljesen végig, de lehet hogy hirtelen haragu apud, de attól függetlenül szólnék neki, ki tudja mit beszél le a szerelővel, arról ír papírt amiről csak akar, akár 50ezer is lehet, olyan elszámolásokat is írhat hogy szemed fenn akad, ha a másik ember nem ismeri el a hibáját rendőrség és kész, nekem egyszer volt kissebb koccanásom, én is nyugodt vagyok és nem vagyok erőszakos, de ha a másik f**zkodott volna rendőrség és eldönti ki volt a hibás, sőt még akár feljelentés is hogy közveszélyesen vezet, amint tárcsázol lehet visszább vesz, nekem elismerte ő volt a hibás, nem lett belőlle ügy...

neked is okosan kellett volna, ha annyira fenyegető volt lehet hogy ebbe utazik, csinál pár kissebb koccanást, fenyegetően fellép, és kész, 50-100ezreket is simán leakaszthat így, mondhat ott akármit, szerelőnek megy valami zsebre, papirozgat egy kicsit, és ami 5-10ezerből javítható lenne még írkál hozzá pár extrémet.... szerintem szólj apádnak, de utólag nem tudom mit lehet már csinálni

2018. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

ne beszéljetek már hülyeségeket, semmilyen beismerést nem jelent a betétlap...


csak a kárrendezés menetét gyorsítja

2018. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy koccanásom, nagy szája volt, amíg nem fotóztam és nem mondtam hogy akkor most szépen hívjuk a rendőröket (amúgy az ő autója szerteszét volt törve alapból, ahhoz ment egy szinte láthatatlan hiba a többi mellett elenyésző, enyémen csak az a pici karc, amit amúgy az ő hibájából szereztem) amikor meghallotta hogy rendőr, akkor -hagyd a francba... mondat mellett beült és elhajtott. Előtte fél perccel még az egész autó árát akarta volna tőlem :D
2018. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy fizetsz neki amit a szerelője mond hogy mennyi kell? Nincs kötelező biztosításod???


Ilyen helyzetben az szokott történni hogy kitöltötök egy kárbejelentő lapot, amin a biztosítód nevét is meg kell adni ha jól emlékszem.

Ha nem tudtok megállapodni hogy ki a hibás, akkor pedig rendőrt hívni.


Tulajdonképpen mi történt? Csak szóban állapodtatok meg? Ha igen (és ráadásul nem is tudná bizonyítani hogy te voltál a hibás) akkor nincs is mit számon kérnie az ürgének!

2018. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez azért nem így működik. Tehát, aláírtál egy papírt, miszerint te vagy a hibás, így konkrétan leírva? És ez a rendes kárrendező papír volt, tehát kellett rá minden adatotok, stb?

Ne legyél 18 évesen ennyire életképtelen, nem is értesz a dologhoz, se te, se anyád. Tessék szépen apád elé állni, és elmondani neki mi történt, mit beszéltetek a pasival stb. Ennyi erőből oda megy hozzád holnap a csávó és azt mondja adjál 100 ezret. Nem hangzik jól ugye?

2018. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Velem is koccanhatnál, most szólt a szerelőm, hogy 1 millió lesz.
2018. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!