Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édesanyám átnézte néhány...

Az édesanyám átnézte néhány skype beszélgetéseimet. Kinyomtatta, elküldte apukámnak, de én megtaláltam. Hogyan tudassam vele?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon régóta gondolja, hogy depressziós vagyok.

Nem is olyan régen egy papírt találtam apukám házában. Tudom, nem illendő, de mivel ránézésre felismertem, azonnal elvettem. Egy skype veszekedés volt, ami eléggé komoly, egy barátnőmről van benne szó, aki sokat bántott. Anyukám erős célzásokat tett rá az utóbbi időben hogy mennyire nem szívleli azt a barátnőmet (pedig eddig semmi baja nem volt vele) így nyilván amiatt a beszélgetés miatt gondolja, amit gondol. (Mivel, valószínűleg átnézte az üzeneteimet) Na de a bökkenő az, hogy a barátnőmmel már rég tisztázódtak a dolgok, és mivel nem egy helyen írtunk, hanem viberen, emailen, egy játékban és persze élőben, ő ezt nem tudja. Most eltiltottak minket egymástól, ami eléggé megvisel mindkettőnket.Miként tudathatnám vele ezt? Hiszen nem mondhatom neki, hogy megtaláltam a papírokat, és tudom, mi miatt van ez. Anyukámmal nagyon nehéz beszélni, ha valamit elszeretnék magyarázni, rögtön felpofoz és nem hagyja hogy végigmondjam.

/Lehet, kicsit furcsán fogalmaztam. Ha valami nem tiszta, írjátok meg./

12/L



2017. júl. 7. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen hülye anyád van? Nem csodálom, hogy depressziós vagy. A kezét kéne eltörni az ilyennek.
2017. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Tulajdonképpen csak túlzásba viszi a féltésemet. Vagy ha ezt az utolsó mondatokra írtad, jobb, hogy így nevelt, mintha egy "mindentaseggealárakunk" fruskát csinált volna belőlem :) Természetesen a pofozás nem jó, illetve hogy nem tudok vele beszélgetni, de valószínűnek tartom, hogy ez leginkább a stressznek köszönhető.
2017. júl. 7. 23:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz beszélni az anyukáddal, írjál neki egy levelet.
2017. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3# Próbálkoztam már régebben ilyenekkel... Talán majd most meg fogom próbálni, mikor 1 hétig távol vagyunk.
2017. júl. 7. 23:39
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Akkor sem normalis, hogy atnezi az uzeneteidet es megmondja hogy kivel baratkozhatsz

(Es az se hogy felpofoz mikor beszelni akarsz vele, jezus)

2017. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Azért a kérdező 12 éves kisgyermek csak.!!!! Féltésből nézik az üzenteit. A másik, egyáltalán nem kellene neki megengedni, hogy korlátlanul netezgessen.
2017. júl. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel elérte, hogy a legkevésbé sem bízz meg benne..

A hátad mögött való kutakodás helyett inkább el kellett volna érnie, hogy őszintén beszélj vele és tőled tudja meg amit tudni akar..

Egy 12 évesnek is lehetnek titkai, magánszférája, nincs joga így kikutatni és még meg is alázni,hogy ki is nyomtatja a beszélgetéseket.+ a pofozkodás miatt sem lesz ő az év anyukája..

Annyit tudsz tenni, hogy megváltoztatod a jelszavaidat és ami úgy van, azt ki is törlöd, ne legyen nyoma..

Nyilván ne csinálj hülyeséget, de nem is lehet így belemászni a gyerekünk magánszférjájába..Nem véletlenül nem mondatad el neki a veszekedést, ha hallgatás helyett pofonnal jutalmaz..

2017. júl. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon jól összefoglaltad, minden szavad úgy igaz, ahogy van. Ezzel most tényleg nagyon megrémített, és most annyira nem bízok benne, hogy percenként törlöm a beszélgetéseimet, a böngésző előzményeket (pedig ott nincs is sekmi különös) és minde jelszavamat újra csináltam. A skypeot már nem is használom, hogy nehogy véletlenül bejelentkezve maradjak. Belülről nagyon dühít és megfélemlít ez az egész, hogy a saját anyám minden titkom kikutatja. Az már csak hab a tortán, hogy apukám szerint nem csak a skypeomat nézi, hanem már a telefon jelszavamat is feltörte (valószínűleg valami csellel, a jelszavam ugyanis csak összevissza számokból és betűkböl áll).
2017. júl. 9. 07:02
 9/12 anonim válasza:
Az édesanyád miből gondolja, hogy depressziós vagy? A depressziósok általában tudtommal titkolják a betegségüket, szerintem te sem így írnál ha depressziós lennél. Az, hogy az édesanyád kutakodik utánnad, abból kifolyólag lehet, hogy félt és azt gondolhatja, hogy valaki zaklat. Viszont azt már kicsit én is sokallom, hogy "feltöri" a telefonod/fiókjaidat és ennyire kutakodik utánnad. Az meg hogy nem tudod vele megbeszélni a dolgokat, mert felpofoz, kissé fura. Ha az édesapáddal tudsz erről beszélni, akkor mondj el neki mindent, Ő lehet, hogy tud hatni az édesanyádra és kiderülne, hogy miért is csinálja ezt pontosan... Ha van még valami kérdésed, nyugodtan írj! :)
2017. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Utolsó vagyok, azt hogy édesapádat vond bele ebbe az egészbe, azt inkább döntsd el te, én már összezavarodtam.
2017. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!