Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnōttként is úgy érzem, meg...

Qwertynemtom kérdése:

Felnōttként is úgy érzem, meg kell felelnem Anyámnak. Jó ez így?

Figyelt kérdés

18 évesen elköltöztem Anyutól, mert besokalltam, hogy örökké ō akart mindent kontrollálni az életemben. Most már 4 éve külföldön élek férjhez mentem,és most jön Anya hozzánk egy pár napra. Azon kaptam magam, hogy direkt elmentel fodrászhoz, hogy ne szólhasson a hajamért, munka után ezerrel takarítok, és stresszelek. A férjem kérdezte, miért nem megyek el Anyukámmal egy egynapos wellnessre, biztosan jót tenne. Én viszont mondtam, hogy szerintem nem jó ötlet, mert megszólná a súlyomat megint. A férjem szerint ez nagyon szomorú... A másik, hogy állandóan jön a Baba témával is, de egyelōre nincsenek meg hozzá az anyagiak, albérletben élünk, még kb. 2 év,mire házat tudunk venni.

Azt érzem, hogy már elōre azon idegeskedem, mire fog beszólni... :( Mit tegyek?

27/N


2018. márc. 14. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy nem normális ez a megfelelési kényszer. Meg kell tanulnod függetlenedni érzelmileg és leszarni az esetleges beszólogatásokat a részéről.
2018. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek hívtad meg?


Én 7 éve nem beszélek manyámmal, pont ugyanilyen okok miatt. :)

2018. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szakitani a kapcsolatot. Saját tapasztalat. Hidd el, sokkal nyugodtabb leszel.
2018. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt te nem vagy megelegeddel magaddal, nem vagy boldog. Magadnak nem tetszik a sulyod. Egy no es ferfi is mindig rendben tartja a hajat, a kulsejet, nem akkor fut fodraszhoz, mikor anyja jon latogatni. De ha igy erzel, miert megy hozzatok anyukad? Vagy azt nem mered mondani, hogy ne jojjon? Ferjed kuld wellneszezni, mert nem akarja vegig nezni a szenvedesedet anyukaddal, ha egy napra leleptek, oneki az is jo mar.
2018. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valahogy mindig mindent kontrollálni akar, és ez nagyon nehéz, én pedig még mindig próbálok megfelelni... Csak tudnám, hogyan lehetne ezt az érzést kikapcsolni.


Kedves 4-es, természetesen adok magamra, járok fodrászhoz, kozmetikushoz, stb. A súlyommal van bajom, de ha anyám megjegyzést tesz rá, azzal nem segít. A wellness pedig egy kedves ötlet volt a párom részérōl, de így nem vágyom rá.

2018. márc. 14. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!