Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljük ezeket a...

Hogyan kezeljük ezeket a családi gondokat?

Figyelt kérdés
Közös vállalkozásunk van a szüleimmel. Bár nem lakunk túl közel egymáshoz, mégis sokat találkozunk emiatt. Akarva akaratlanul beleszólnak így az életünkbe, a munkába,akaratosak. De a szüleim, így nehéz a sarkamra állni velük szemben, hiszen tiszteletlen sem akarok lenni velük. néha elegem van, de nyilván segítek nekik. nem tudom már, hogyan kezeljem őket. mintha még valami kisgyereket látnának bennem, holott saját családom van. hagyjam, hogy még jobban a fejemre nőjenek? vagy mondjam el nekik mit gondolok? de azt már próbáltam és csak vita volt. eddig is működtettem a saját dolgaim, vagy épp előző munkahelyeken sem volt gond. de most nem akarom ott hagyni az egészet. anyagiagban is jól jön meg segítek is nekik. mit csináljak velük? néha túlzásba viszik de tényleg. aki ismer minket mindenki ezt mondja.
2018. márc. 19. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem világos, hogy attól, hogy együtt dogloztok, miért kell a privát életetekröl tudniuk?


Nem kell elmesélni a konfliktusokat, és akkor nem szólnak bele.


Ettöl függetlenül meg csak az a megoldás, hogy ha valamibe bele akarnak szólni, akkor megmondod, hogy ez a te magánügyed, és ök maradjanak ki belöle. Ha megsértödnek, az meg az ö magánügyük, idövel megtanulják, hogy te már felnött vagy (legalább is elvileg, mert amíg eltüröd a folyamatos beleavatkozást, addig nem egészen).


Mindettöl függeltenül ilyen beleszólós szülök esetében nem dogloznék velük együtt, mert ebböl minden téren csak gond lesz.

2018. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Igen, hagyd, hogy a fejedre nőjenek, ez a megoldás felnőtteknél.


Kb mintha egy kamasz írta volna a kérdést, annyira gyenge vagy.

2018. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Persze, hogy gyerekként bánnak veled, mikor az is vagy.


Egy konfliktuskerülő gyáva nyúl. Családod van, de felnőni nem sikerült :)

2018. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

"Közös vállalkozásunk van a szüleimmel. Bár nem lakunk túl közel egymáshoz, mégis sokat találkozunk emiatt. Akarva akaratlanul beleszólnak így az életünkbe, a munkába,akaratosak."


nem teljesen világos, hogy mi a gondod:hogy a magánéletbe szólnak bele vagy a munkába?

Ha közös vállalkozásotok van, akkor még jó, hogy beleszólnak a munkába - lehet, hogy nekik nagyobb tapasztalatuk van vagy nem úgy csinálsz dolgokat, ahogy szerintük kellene.

"Eddig is működtettem a saját dolgaim" - ez mégis mit jelent, hogy képes lennél önállóan is válllalkozni? Tudod, milyen adóterhei vannak egy vállalkozónak?


"de most nem akarom ott hagyni az egészet. anyagiagban is jól jön meg segítek is nekik. "

Szóval a szüleidnek dolgozol, kapsz érte pénzt és nehezményezed, hogy beleszólnak a munkádba? Jól értem? De hát ha ők fizetnek, akkor lehet, hogy jogosan szólnak bele, nem?

Nem igazán látom tisztán a kérdésedet, hogy mi a probléma?

2018. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!