Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen összekovácsoló programo...

K0rva kérdése:

Milyen összekovácsoló programokat tudtok?

Figyelt kérdés

20/F

Anyukámat nem érzem elég közel magamhoz. Nem él szociális életet. Mit tehetnék hogy jobb legyen neki? Az önzőség hogy meg akarom változtatni? Szerintetek mi az az önzetlenség? Hogyan lehet valaki önzetlen?



2018. márc. 21. 16:34
 1/2 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem önzőség. Te csak azt szeretnéd ha az anyukád boldog lenne és közelebb kerülne hozzád és hidd el, hogy minden szeretőképes érző ember ugyanígy érezne mint ahogyan most te is érzel. De gondold végig a dolgokat. Mindennek oka van és nyilván annak is, hogy az anyukád nem él szociális életet. Nem tudom, hogy milyen kapcsolatban vagytok vagy, hogy milyen természetű az anyukád, de hidd el, hogy nem véletlenül olyan amilyen. Biztos van olyan dolog amit ő is szívesen csinál gondolok itt a biciklizésre, a kirándulásra, a túrázásra vagy éppen egy kis kiruccanásra a természetbe ahol bográcsozhattok. Találj ki egy programot és vesd fel neki. Eleinte tiltakozni fog, de ne add fel mondd el neki, hogy milyen jól szórakoznátok meg, hogy szeretnél egy kevés időt a társaságában eltölteni. Ha így sem megy bele akkor egy-napot várj és utána hozd fel az ötletet újra, de ha még így sem akkor csak próbáld meg elérni, hogy egy kicsit kimenjen a faluba/városba, elmenjen a barátaihoz. Hidd el, hogy idővel rá fog jönni, hogy te csak jót akarsz neki és bele fog egyezni. Nem lehet elkapkodni a dolgokat, mert mindennek meg van a maga helye és ideje.
2018. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menjetek el kirándulni, városnézésre, moziba stb. Újabban én is eltávolodtam anyutól egy kicsit (munka, problémák stb), úgyhogy szóltam neki, hogy Húsvét után elutazunk valamerre. :)
2018. márc. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!