Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvennél hitelt a nevedre,...

Felvennél hitelt a nevedre, hogy kisegítsd a szüleid? (többi lent)

Figyelt kérdés
500 ezer forintról van szó. A szüleim bajba kerültek, elméletileg nyárig kellene nekik a pénz, a segítségemet kérték.

2018. márc. 21. 23:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
52%
Te ismered a szüleid,és az okát miért kell felvenni a pénzt,te döntesz,hogy ha bajba kerülsz a visszafizetés miatt az a te problémád,de legalább tanulsz belőle,plusz abból is hogy a szüleid hogy állnak ki melletted a segítségeden kívül,megismered hogy hogy lehet bennük megbízni.Ha pedig magadra maradsz a visszafizetésben akkor egy életre tanulsz az esetből.Reménykedj abban hogy a szüleid érted vannak ebben a helyzetben is,nem pedig fordítva.
2018. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
93%

Ha nyárig kéne összegyüjteni, nekiállnék ezerrel takarékoskodni, és csak annyit felvenni hitelt ami tényleg muszáj.

Ha már most, és úgy látják, hogy nyáron már törleszteni tudnák, és én is tudnám fizetni adott esetben, akkor felvenném.

Világ életükben támogattak, viszont szerintem nem hagynák hogy felvegyek hitelt nekik, mindig mondogatják, eszembe se jusson ha úgy alakul

2018. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
30%
Te jó ég, Istenem de hálás vagyok a csodás életemért! Számomra olyan furcsa, hogy valakinek nincs 500ezer félre tett pénze...
2018. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem, oldják meg. Vegyék fel a SAJÁT nevükre (ha nem tudják, akkor okkal nem kapnak hitelt, intö jel), mert ebböl szokott a probléma lenni utolag.

Meg az ujabb "hitelkérések" erre-arra.


Ismerősék hitelte is hitelt vesznek fel, mert képtelenek normálisan bánni a pénzzel. Minden szar kell nekik, mikor nem telik ráá, jo, hitel... szánalmas.

2018. márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz abból az 500 ezerből? És ha vissza adják, akkor ezt kapod vissza, vagy átvállalják a törlesztőt?

Az 500 ezer hiteledet havonta kell majd visszafizetned, már nyár előttől, és ha szerencsés vagy úgy 700-800 ezret összesen.

Felnőtt gyerekek anyjaként el sem tudom képzelni, mi lehet olyan ok, amiért ilyesmit kérnék a gyerekemtől.

Vagy van neki, és én képes leszek egyben visszaadni. Vagy egyikünknek sincs, és akkor csak a kiadások lefaragása, és a bevétel növelése a megoldás, nem a mínusz felszorzása. Nem kérnék ilyet a gyerekemtől soha.

2018. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
39%
Az átlag embernek nincs 500 ezer félretéve..
2018. márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi a hitel oka, tényleg visszakapom-e, illetve milyen a kapcsolatom a szüleimmel. Ahogy előttem írták az 500 ezer Ft hitel valójában 700-800ezer. Ha egy mód van rá, akkor maguk vegyék fel a hitelt, illetve a provident és egyéb uzsorás cégeket kerüljék el. Én csak a legeslegeslegvégső esetben vállalnám el, akkor ha az én családi életemet nem befolyásolja nagy mértékben.
2018. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
78%

Én nem segítenek nem a gyerek dolga eltartani a szülőt

Sajnaos saját tapasztalat alapján mondom

Leérettségiztem csináltam egy pénzügy számviteli sulit majd ki mentem grazba takaritani hogy segitsem a szüleimet

A nővérem kin dolgozik hotelbe

Apám hajón

Anyám Magyarországon maradt ő postán dolgozik

Én takarítok és pincérkedek

Sajnos a család teljesen szét szakad a pénz miatt

2018. márc. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
53%

Tökre ment az életem

Se párom se családom se pénzem semmim nem maradt

Én beszélnék a szülőkkel hogy ezt az 500 ezer ft felesbe fizessük

Szülők 250

Te 250

2018. márc. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
17%

Szüleidnek vannak testvérei

Neked van testvéred mert ha 2 3 összefogtok akkor nem 500. hanem 250 vagy 166 ezret kellene csak visszafizetni


Tényleg csináld azt hogy ezt az összeget a szüleiddel megfelezed

250 szülők

250 te fizetsz

Ez így lenne igazságos

Nehogy már a szülő várja el a teljes 500 ft kifizetését

2018. márc. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!