Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék kezdeni a részeg...

Mit tudnék kezdeni a részeg apámmal?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom apám alkoholista. 2 évvel ezelőttig tűrhető volt mert Németországban dolgozott és csak 2x jött haza évente. De amióta itthon van egyre rosszab. Utálom az ünnepeket mert akkor nagyon sokat iszik. Szilveszterkor azért kezdett el ordítani anyával mert odaégette a csirkének az alját. Már a sírás szélén volt amikor lementek tesómmal megnezni a tüzijátékot. Én fent maradtam mert ngayon fáztam. Eltelt egy kis idő és már reménykedtem hogy nem jön be de sajnos bejött. És elkezdett velem ordítani hogy az én hibám hogy odaégett az a szar. Mondtam neki hogy én itthon se voltam, de akkor csak mégjobban elkezdett ordítani. Nagyon megijedtem tőle mert láttam rajta hogy mindjárt elborul az agya és baj lesz. Szerencsére pont akkor jöttek fel anyáék amikor megindult felém. Aznap álomba sírtam magam. Ma is valami apróságért os elkezdett ordítani és én itt ülök kibőgött szemekkel. Ami a legszomorúb hogy józanan egy csomó pénzt lopott tőlem és olyanokért hibáztat ami az ő hibája. Nem tudom hogyan tudnám őt szererni mert én hiszek benne hogy ez egyszer megváltozik de nem tudom mot csináljak. Nyilván az se segít hogy a testvéremmel utáljuk egymást és szörnyű dolgokat vág a fejemhez. Én ezt nem bírom... 13/L
2018. márc. 22. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Hát ez nagyon nehéz, nem igazán tudsz mit csinálni ezzel 13 évesen, anyukádnak kéne lépnie. Őt ez nem zavarja annyira, hogy meg akarjon szanadulni ebből a bántalmazó kapcsolatból? Mert a szóbeli bántalmazás is bántalmazás ám, nem csak a fizikai.
2018. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Addiktológus!!!4!!négy! ASAP1
2018. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Sajnálom, hogy ezt kell átélned 13 évesen, hiszen ebben a helyzetben csak anyukád tudna lépni, de ő láthatóan nem teszi, nyilván az anyagiak miatt. Elég reménytelen ügy, de mégis próbálj vele beszélni erről. Ez nem élet...

Az odaégett csirke nevetséges, nyilván csak ürügy kellett a faternak, hogy ordibálhasson, ha nem emiatt, akkor talált volna mást.

Ne érezd magad rosszul amiatt, ha nem szereted. A szülőket szeretni nem automatikus dolog. És megváltozni sem fog sajnos. Nagyon kevés embernek sikerül ez, és elsősorban neki kellene akarnia a változást.

Inkább kerüljétek el, ha ilyen van, egy részeg emberrel teljesen felesleges vitázni.

Ezen az oldalon sok hasznos dolog van a témában, ingyenesen is tudsz olvasni:

[link]

2018. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez az anyád felelőssége. Szólj az iskolában az igazgatónak, hogy beszéljen az anyáddal. El kellene válnia, mert így veszélyben vagytok. Mindenki, ő is. Ne is akard az apádat megszeretni, és ne hidd, hogy meg fog változni, egy alkoholista nem tud.
2018. márc. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Egyszer én állítottam le apámat aki anyámat baszogatta mert egy kicsit ivott, ami tekintve hogy ő meg szinte minden este részeg kicsit pofátlanság. Nem tudom hány éves voltam, de biztos 20 alatt. Néha az segít a legtöbbet ha olyan dolgokat mondunk amikre nem igazán tud mit reagálni. De ezt a te esetedben ellen javallom, az én apám azért ennyire sosem volt durva, nem lopott tőlem. De olyan volt hogy lekevert egy pofont részegen, mert vissza hoztam az ő szobájából az én függönyömet amit anyám tett rossz helyre. Vicces az egészben hogy először teljesen oké volt, vissza is ment a szobájába, aztán 5 perc mulva már jött is vissza és pofonnal indított kb. Űvöltöttem kb annyira fájt, de nem a pofon hanem amit éreztem. És anyám le se szarta, pedig valahol ez az ő hibája is volt...


Most 27 vagyok, szal valahogy túléltem, de a gyerekkorom nekem is egy katasztrófa volt. Nagyon nem vagy egyedül ezzel a dologgal... Sajnos.

2018. márc. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Iskolaigazgató, iskolapszichológus, osztályfőnök, családsegítő intézet. Az összes lehetséges platformon jelezd, hogy nagy a baj, édesanyádat kell ebben jobb belátásra téríteni. El kell hagynia apádat, más megoldás nem lesz, hidd el, voltam ilyen helyzetben gyerekként.
2018. márc. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Anya költözne és ugálja ezt az egészet de nincs lakás amit meglehetne venni vagy ha van is akkor nagyon drága...
2018. márc. 23. 06:44
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Te? Semmit,,, anyád viszont kapja össze magát, és dobja ki a fenébe ezt a férget.
2018. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

7-es, kifogásnak remek a nincs megvehető lakás... tök gáz, minek VENNI?!


Albérlet és csá, de amíg a lalásárakon hisztizik, addig is maradhat apáddal.

Szánalmas.

2018. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat családsegítőjéhez forduljon, azon kívül a szociális osztályához, vannak anyaotthonok, ahova ideiglenesen lehet menni. Ha olyan szintű tettlegességre kerül sor, aminek nyoma marad, akkor az orvosnál látleletet kell vetetni, azzal menni a rendőrségre és a bíróságon távoltartást kérni. Ideiglenesen 3 napra a rendőrségtől is lehet, ez azt jelenti, hogy a bántalmazó nem mehet haza. A nane szervezetnél is adnak tanácsot. [link] Te a Kék vonal gyerek segélyszolgálatot is hívhatod, hallottak már ilyen esetről, és tudják, hova lehet fordulni. [link] Az ordibálás is bántalmazás.

Az a lakás, ahol most laktok, kinek a tulajdona? Ha közös, akkor válás esetén el kell adni és két picit venni belőle. Nem kell egy ilyen helyzetben bennemaradni, mert az egész életedet tönkreteszi. Anyukádnak kell lépnie, közösen kutassátok föl a segítség lehetőségeit, hiszen egyedül azt se tudja, hova forduljon. Rokon nincs, aki ideiglenesen befogadna? De legalább próbáld meg nem nagyon a lelkedre venni az erőszakosságát, mert ő ilyen, nem miattad az, és ilyen is marad, próbálj meg érzelmileg eltávolodni tőle és hideg fejjel nézni. Ne vitatkozz vele, csukd be a füleidet és lehetőleg fizikailag is távolodj el.

2018. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!