Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék kezdeni a részeg...

Mit tudnék kezdeni a részeg apámmal?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom apám alkoholista. 2 évvel ezelőttig tűrhető volt mert Németországban dolgozott és csak 2x jött haza évente. De amióta itthon van egyre rosszab. Utálom az ünnepeket mert akkor nagyon sokat iszik. Szilveszterkor azért kezdett el ordítani anyával mert odaégette a csirkének az alját. Már a sírás szélén volt amikor lementek tesómmal megnezni a tüzijátékot. Én fent maradtam mert ngayon fáztam. Eltelt egy kis idő és már reménykedtem hogy nem jön be de sajnos bejött. És elkezdett velem ordítani hogy az én hibám hogy odaégett az a szar. Mondtam neki hogy én itthon se voltam, de akkor csak mégjobban elkezdett ordítani. Nagyon megijedtem tőle mert láttam rajta hogy mindjárt elborul az agya és baj lesz. Szerencsére pont akkor jöttek fel anyáék amikor megindult felém. Aznap álomba sírtam magam. Ma is valami apróságért os elkezdett ordítani és én itt ülök kibőgött szemekkel. Ami a legszomorúb hogy józanan egy csomó pénzt lopott tőlem és olyanokért hibáztat ami az ő hibája. Nem tudom hogyan tudnám őt szererni mert én hiszek benne hogy ez egyszer megváltozik de nem tudom mot csináljak. Nyilván az se segít hogy a testvéremmel utáljuk egymást és szörnyű dolgokat vág a fejemhez. Én ezt nem bírom... 13/L
2018. márc. 22. 22:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ne fojj bele ezekbe a vitákba mert csak potyára stresszeled vele magad.

Èn egèsz èletembe próbáltam apámat lebeszèlni az ivásról. Az öregem elcseszte az egèsz èletèt a piával ès mèg mindíg iszik ,ha iszik meg agresszív kötözködős őrült. Közbe felnőttem ès csak azt a tanulságot tudtam levonni ,hogy inkább elhatárolódom mert az embrrek nem változnak saját akaratukból ,maximum csak kènyszerből. Max nègyszemközt elmondhatod neki hogy ha iszik fèlelmetes ès nem önmaga ès ne igyon már ennyit otthon. Ha èrtelmes belátja ,ha nem akkor pedig úgy sem tudsz a helyzeten változtatni.

Èn 30ève küzdök apám alkoholizmusával ,de ha tehetem kerülöm ès elszomorodom rajta mikor cisszen a sörösdoboz a kezèbe.

2023. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!