Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkileg tonkretesz az anyam?

Lelkileg tonkretesz az anyam?

Figyelt kérdés

Egyszeruen annyira rossz az eletem hogy az hihetetlen. Kevert szorongasos depressziom van.

Anyu a vilag lerosszabb szuloje es gyulolom ot tisztaszivembol.

Az apam verte,es az elso ferje is verte. Miota az eszemet tudom azt hallgatom hogy olyan vagyok mint az apam. Menjek az apamhoz,kerjek tole penzt...Nem tudok kilepni az arnyekabol.

Mikor kozepiskolaban nem tanultam akkor azert ment az ordibalas,mikor egyetemre akartam menni akkor azert hogy menjek el dolgozni.

Azt tudni kell hogy kesoi gyerek vagyok. Anyu 42 evesen szult.

Azt mondja hogy engem kell tamogatni es eloskodok rajta. Pedig dolgozom de erettsegivel semmire nem lehet menni.

120.000Ftot keresek egy honapban. Ja igen azt elfelejtettem leirni hogy ott hagytam az egyetemet. Jogra jartam 1 evet,de itthon ment az ordibalas hogy hagyjam ott. Sehol nem ereztem jol magam mar. Ott hagytam mert kialakult egy mentalis betegsegem ami a kevert szorongasos depresszio. Eltavolodtam a barataimtol. Mikor otthagytam az egyetemet ment az ordibalas hogy semmi nem lesz belolem,nezzem meg az osztalytarsaimat,mar mind diplomaznak en meg itt vagyok.

Dolgoztam mar mindenhol (kinaiaknal,korhazban..) de ott hagytam oket. Most talaltam egy munkat amit szeretek de a fizetes itt is ugyanannyi.

Anyu ordibal velem hogy hagyjam itt ezt a munkat es menjek el aldiba mert ott 300.000Ftot lehet keresni.

Igen...csak van egy parkapcsolatom amit apolni kell. 160 kmre lakik tolem. Valamikor talalkoznom is kell vele.

Anyunak miert nem jo soha semmi?

Es eskuszom nem birom mar ezt.....

Nem is tudom mennyi valaszt el attol hogy felvagjam az ereimet mert semmi nem jo az eletemben. Anyu mindent bearnyekol. Gyulolom ot!! Annyira kriminalis a no hogy senki nem tudja elkepzelni miket csinal. Odaall a lepcsohaz ajtoba es direkt hangosan uvoltozik hogy milyen szemet gyerek vagyok,kezet emelek ra,nem szegyellem-e magam a szomszedok elott. Volt hogy az ablakon ordibalta ki ugyanezt. Legutobb megfenyegetett hogy rair a paromra es eluldozi mellolem. A legjobb baratnommel mikor meg beszeltunk akkor ugyanezekkel fenyegetett meg. Igen..ocsmanyul beszelek anyuval,igem emeltem mar kezet is ra! Igen! Nem hazudok. De csak azert mert o ugyanezt csinalja. O is ugyanugy megut engem. Lelkileg idegronccsa tesz es egyszeruen erre a lelkiagressziora mar nem tudok mashogy reagalni. Ezt nem tudom mar iranyitani. Hogy mindog a munka es a stressz a tema. Soha nem kerdezi meg hogy milyen napom volt. Eletemben egyszer nem kerdezte meg.

Semmi nem jo amit csinalok. Se a tanulas sem a munka.

Visszaakarok menni egyetemre ezert szorulok meg anyura.

Megis mit csinaljak?

A szomszedok engem tartanak egy szemet embernek es eg a pofam. Anyu megjatsza a kisangyalt mindenki elott holott egyaltalan nem az!

Amikor anyu nem volt velem,pl egyetemen vagy munkahelyen akkor mindenki azt mondta milyen jo ember vagyok. Tenyleg azt nezem mindig hogy kinek tudnek segiteni,a korhazban is szerettek. Erdekes hogy csak anyu gondolja ezt rolam es az a kornyezet akik itt vannak.

Mit tegyek? Senkivel nem tudok ezekrol beszelni. Ugy erzem soha nem lehet igazam. A paromat sem akarom mindig lehuzni ezekkel.

En kikeszultem. Tenyleg nem birom tovabb. Nagyon kozel erzem magam az ongyilkossaghoz.

21/L


2018. márc. 28. 13:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Anyunak nem jo ha nem tanulok,nem jo ha egyetemre jarok.

A jelenlegi munkam nem jo,az elozo sem volt jo.

Neki soha semmi nem jo! Megis miert!!?

2018. márc. 28. 13:48
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Itt csak a költözés lesz megoldás...
2018. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Mérgező szülők könyvét olvasd el. Keress munkát. És probálj meg mielőbb minél messzebbre kerülni ettől a mérgező környezettől.
2018. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze h mentális beteg lettél, és szorongsz, mert Édesanyád anyád is mentális beteg. A gyereket meg sose hasonlitsuk a másik szülőhöz,mert itt az eredménye.
2018. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Sok ilyen embert ismerek sajnos.

Ezek az emberek, mint az anyád is abban élik ki beteges hajlamaikat, hogy másokat terrorizálnak, soha semmi nem jó nekik, mindig úgy állítja be a külvilágnak, hogy ő maga milyen 1 aranyos, cuki ember...zárt ajtók mögött, meg egy igazi "bo...rka.

Szándékosan csinálja ezt veled, hogy maga mellett tartson, ne legyen semmi önbizalmad, se lehetőséged elmenekülni mellőle...magához akar láncolni ezzel a viselkedéssel.

Azt tanácsolom, menj vissza tanulni, ebből más kiutad nem lesz, és amilyen gyorsan csak tudsz költözz el tőle!

Addig nem fog leszállni rólad, míg ott nem hagyod....ez biztos!

Ő ezt, amit veled tesz élvezi.....egy lelkileg, pszichésen beteg ember....

Anyud környezete is azért feltételez téged gonosznak, rossznak, mert ő így állít be téged náluk, hogy ő legyen a szép, meg a jó.

Le kell tőle lépned! Ennek máshogy nem lesz vége!

Ja, és ne mond meg neki az új lakcímed, mert oda is oda fog járni és ha nem engeded be, akkor az utcán, vagy a bérházban is ott fog kiabálni, hogy te ilyen, meg olyan ember vagy!


Az ilyen emberek azt akarják, hogy se önbizalmad ne legyen, se saját véleményed, sőt saját akaratod se.

Azért csinálják ezt a lelki terrort, meg hogy soha semmi nem jó, amit csinálsz, mert valójában azt akarják, hogy az legyen amit ők akarnak.

Az ilyen emberek azt hiszik magukról, hogy uralkodhatnak másokon, bármit gondolnak nekik van igazuk, a másik aki meg mást gondol az h...e.

Azt akarja, hogy azt csináld,amit ő mond, te meg fogd be a szád és csak azt lesd, hogy ő mit akar éppen.

Ezért akarja elüldözni mellőled a párodat is, hogy senkihez ne menekülhess és csak ő maradjon meg neked.....ő meg majd szépen megmondja, hogy mikor mit és hogyan csinálhatsz az ő óhaja szerint.


MENEKÜLJ!

2018. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Keress munkát, és lépj le panaszkodás helyett. Tudom, ez most ellenségesen hangzik, de nem annak szánom. Én is ebben a "gyűlölöm, gyűlölöm " hisztiben éltem-szégyenlem, de évekig. Aztán találtam munkát a szüleimtől távol. El sem hinnéd milyen hamar észhez tér az ember ebből az energiafecsérlő magatartásból, ha a baj forrásától távol élhet. És milyen jó élete lehet.
2018. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok, ha más megoldás nincs és ha jó a kapcsolatod a pároddal nagyon, akkor oda költözhetnél hozzá, de ez csak 1 tipp.

Apuddal amúgy milyen a viszonyotok?

Ő nem tudna neked segíteni?

2018. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Fuu de jol megfogalmaztad amit erzek utolso. Pontosan ezt erzem. Bar ma mar o is mondta hogy menjek el innen es orommel mondtam hogy alig varom. Soha tobbe nem jovok haza.

Az a baj hogy a parommal lassan 1 eve egyutt vagyunk de meg nem ismeri anyut. Es olyan kellemetlen mert mondta hogy lassan szeretne mar megismerni. De annyira szegyellem.. uj eletet akarok kezdeni anyu nelkul. Felek hogy a parom kiabrandul belolem ha meglatja tenylegesen milyen szornyu a kapcsolatunk anyuval...

2018. márc. 28. 14:24
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kiábrándulni,aki emiatt kiábrándul az sose szeretett igazán,eszedbe ne jusson bemutatni neki, mert rövid után eléri h párod se legyen..
2018. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jaj igen. Kerdezte anyu is ma hogy “na mikor mutatod mar be?” Mondom “nem akarom...” azt mondja “Miert? Nem akarod hogy eljarjon a szam es kiabranduljon beloled” es rohog...
2018. márc. 28. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!