Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, apukám 9 éve meghalt, anyukám 3 éve megismerkedett egy férfival. Mostanában nagyon sokat van itt. Hányingerem van amikor mondják egymásnak hogy szeretlek, szívem stb. Állandóan, szinte minden nap bunkózik, flegmazik velem,belem köt persze én nem hagyom magam, de ilyenkor hívja anyut beállítások engem rossznak anyám meg neki hisz. Nagyon sokat sírok emiatt, kb minden este. Nem merem a barátaimnak elmondani, biztos meghallgatnanak de lehet más szemmel néznenek rám.Csak a keresztanyamhoz tudok néha menekülni, de oda se mindig. Apukám halála után a a ház 50% az "enyém lett". Sokszor egy veszekedés utan, ez a férfi szó szerint elküld itthonról, kidob itthonról. Én próbáltam jopofizni de már nem megy. Ti mit csinalnatok? Mibe változtassa én? Nem szeretnék anyu boldogsát meg gátolni, de én se szeretnék szenvedni.

14/L



2018. ápr. 2. 09:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Barátok, tanárok közül senki nem vette észre. Próbálok mindig mosolyogni, és mindenki azt gondolja hogy egy életvidám ember vagyok. Meg szokták is mondani hogy ritka ilyen mosolygós diák, aki örömmel jár iskolába, csak azt nem tudják hogy én tényleg örülök, hogy nem otthon kell lennem.
2018. ápr. 2. 09:53
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Anyádnak fontosabb az új pasi, mint a gyereke lelke.

Annak te egy idegen vagy, akitől nem tud bármikor szexelni ezért zavar el.

Nem tudom, hogyan lehetne ezen változtatni. Anyádnak fontosabb kellene, hogy legyél. ☹

2018. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy adok rá okot hogy belém kössön. Semmi köze hogy milyen ruhákat veszek fel, hova megyek, kivel találkozok, mikor fekszek, mikor kelek, mit sportolok, mennyit tanulok (kitűnő tanuló vagyok, nem bukdacsolok) vagy ezt csak én gondolom így?
2018. ápr. 2. 10:39
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy elég nehéz helyzet.

Azt javaslom üljetek le hárman beszélni.Le kéne tisztázni ki miért kinek hogyan szólhat.

Pl.a lányom 12 éves...elmegy tusolni mindent úgy hagy...a nevelőapja mondja neki hogy törölje fel a fürdőt.Erre a lányom sírva megy a szobájába hogy neki a párom beleszól az életébe meg utálja.Ez nevetséges!Ilyenkor egyértelműen a páromnak van igaza.De pl.rászólok valamiért a lányomra és a párom is beleszól hogy azt mondza anyád...akkor határozottan rászólok a páromra, hogy elég ezt én intézem


Nagyon sok a konfliktus.Azt hiszem anyukádnak kéne a sarkára állni és leosztani a szerepeket.


Beszélj vele.De fogadd el, hogy valószínűleg nem mindig neked van igazad.


Itt az anya a kulcsfigura, neki kell rendet tenni.

2018. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok azzal hogy nem mindig nekem van igazam. Csak az a vicc hogy mindig neki kell igazat adni. Abból a beszélgetésbol csak veszekedés lenne. Az a baj hogy olyan személyiségem van hogyha beszol valaki, bárki egyszerre visszaszólok és mindig megmondom a véleményem.
2018. ápr. 2. 12:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérhetnéd keresztanyádat, hogy közvetítsen. Elmondhatnád anyukádnak, hogy örülsz a boldogságának, de szeretnéd, ha bizonyos dolgokba a párja nem szólna bele. Ahogy valaki írta, az teljesen jogos, ha szól, hogy mondjuk pakolj el magad után, de abba, hogy mit veszel fel pl. ne szóljon bele, illetve az a hatáskör, hogy mikor, hová, kivel mehetsz, hogyan tanulsz, legyen anyukádé, ebbe se szóljon bele. Esetleg szervezhetnétek hármasban egy-egy családi programot, hogy legyenek szép közös élményeitek is.
2018. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt a kozvetítést már próbáltuk keresztanyukammal, de sikertelen.
2018. ápr. 2. 18:09
 8/8 kovpet ***** válasza:
100%

Szerintem próbáljátok újra a közvetítést. Egyszerűen muszáj vagyok megoldani ezt, mert senkinek nem jó a mostani állapot. Ha anyukád kidobná a barátját, akkor boldogtalan lenne és amúgy is jönne majd más helyette. Te elmenni nem tudsz még sokáig. Annak a férfinak sem könnyű úgy élni, hogy házon belül van valaki, aki utálja.

Mindenkinek a békés együttélés lenne az érdeke. Szeretni persze nem muszáj egymást, de nyugalomban élni nagyon jó lenne mindenki számára.

2018. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!