Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy jóban vagyok...

Miért baj, hogy jóban vagyok a barátom szüleivel, családjával? Ez miért zavarja anyát?

Figyelt kérdés

A barátom családja borzasztóan közvetlen, kedves. Igazi "nagycsalád", öten vannak testvérek és mindig van valami családi program, buli náluk. Van, hogy csak egy közös társasozós este, vagy süti sütés, most az ünnepek alatt pl. elutaztunk wellnessezni. Nem én nyomulok, ők hívnak magukhoz/magukkal mindig (ez valószínűleg azért is van, mert a barátom húga a legjobb barátnőm 12 éves korom óta).


Náluk mindig tele van a ház, mert mindig vannak vendégek, vagy gyerekek játszani (a két legkisebb három éven aluli). Van, hogy csak babázni megyek el, ami nekem nem fáradtság, de a barátom anyukájának nagy segítség, hogy nem egyedül van a kicsikkel, vagy megihat nyugiban egy kávét. Viszont az anyámat ez nagyon zavarja...

Folyamatosan kérdezi, hogy miért megyek oda megint, mégis mit bírok ott csinálni folyton. Esténként is van, hogy filmezünk, játszunk és anya 10-20 percenként hívogat, hogy menjek már haza, minek zavarok ott, biztosan ők is pihennének már... De anya nagyon zárkózott, hozzánk nem jöhet senki, ha ő is itthon van, ő este 9-kor már alszik és olyankor a lépcsőn sem lehet lemenni senkinek. El sem tudja képzelni, hogy milyen a barátoméknál, ahol nincsenek veszekedések, ordítozások apróságok miatt. Ott sokkal jobban érzem magam, mint itthon. Ezt nyilván nem mondom anyának, de azért na... Elég kellemetlen, mikor telefonon veszekszik velem, hogy azonnal induljak haza, meg ne zavarjak már ott, biztos lenne más dolguk is.


2018. ápr. 6. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Te is leírtad:

1. anyádat zavarná ugyanez, és mindenki magából indul ki

2. féltékeny, és tulajdonképpen joggal - attól, hogy nem mondod, nyilván simán levette, hogy jobban szeretsz ott lenni, mint otthon


Ez nem baj, de érthető, hogy rosszul esik neki (meg nyilván stresszeli magát, hogy esetleg csak udvariasságból nem "dobnak ki" a barátod szülei, mert magából kiindulva ő azt tenné:) Ettől anyud nem "rossz", csak más természet és más élethelyzetben van.

2018. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Próbáld meg összehozni a két anyukát egy kötetlen beszélgetésre, akor egymással meg tudnák ezt beszélni, ha már neked nem hiszi el.
2018. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Egyes valószínűleg rátapintott a lényegre, anyukàd irigy, mert leesett neki, hogy egy "idegen" családdal jobban családtagnak érzed magad, mint vele. Én fel se venném a telefont hisztizzen magának, vagy a pàrod anyukàja egyszer mondja el hogy nem zavarsz, emiatt ne aggódjon,aztàn kész.

Gondolom vele nem lehet semmit se csinàlni, sehova menni, mindig csak panaszkodik, rinyál. Az ilyenek külön sértésnek veszik ha valaki màs talál egy kis örömet az életben, és többé felé se néznek.

2018. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Előző: miből gondolod, hogy panaszkodik, vagy rinyál? De hülye vagy! Képzeld, nem mindenki szereti, ha a lakás átjáróház. Nálunk is ez volt gyerekkoromban, hogy a szüleim nem engedtek oda senkit, én meg nem értettem, hozzám miért nem jöhetnek barátnők, amikor másoknál állandóan ott ugrál a fél iskola. Felnőttem és most már értem. Hozzánk még rokonok sem jöhetnek, nem hogy más. A lakásom szent, még ha csak albérlet is, nekem ne jöjjön ide senki a nyakamra, max. úgy, ha már napokkal előtte szól. Többször is volt már olyan, hogy a barátnőm a ház előtt állva szólt, hogy épp itt vannak. Nem engedtem be. Nekem senki ne állítson ide, amikor fut a lakás, kupi van, én meg félálomban csipás szemmel még magamnál se vagyok.

Szerintem a kérdező anyukája is ilyen és el nem tudja képzelni az ilyen "putris" életet, amikor egy kis szaros lakásban hemzseg 100 ember, és senki sem maradhat egyedül még 3 másodpercre sem ...szörnyű...Szerintem kérdező az a legjobb megoldás, ha egyszer átviszed anyukádat, akkor látni fogja ezt a hangyabolyt és végre megérti, hogy nem oszt nem szoroz, hogy 100 ember van ott vagy netán 101.

2018. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező szavaiból szűrtem le, meg írta is hogy az anyja folyton rinyál, hogy ne menjen, minek megy, jöjjön haza.

Valamint:"ahol nincsenek veszekedések, ordítozások apróságok miatt" így gondolom a drága mama pont azt csinálja otthon amit az imént vázoltam 😉

2018. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Féltékenység/irigység.

Fél, hogy el fogsz távolodni tőle, és az "új családodat" sokkal jobban fogod szeretni.

2018. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Anya nem nagyon szeret kimozdulni, utazgatni... Azt mondja, hogy azért, mert mindig hajnal 4-5 körül felébred és neki nincs ereje még munka után, vagy hétvégente járkálni, vezetni és kifizetni 10-20 ezret csak azért, hogy jól érezzük magunkat.

Neki az a program, hogy megnéz egy filmet, sorozatot itthon.


Én viszont imádok utazni, elmenni ide-oda, vagy csak beülni valahová egy sütire, kávéra. A barátom családja pedig szintén, még a kicsikkel is teljesen mobilisak.

2018. ápr. 6. 11:25
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Néha csinálj anyukáddal is programot. Nézzetek meg együtt egy filmet, ha nincs ereje kimozdulni. Te is írtad, hogy a barátodéknál is szoktál filmezni.

Vagy anyukáddal sütizz egyet, az annyira nem fárasztó talán neki sem.

Szerintem is féltékeny lehet, hogy más családjával töltöd az idődet és nem velük.

2018. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád ilyen, a barátod anyukája olyan. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, szimplán más, mások az igényeik. Valakit kikészítene a folyamatos program, vendégsereg, valakit ez éltet. Te találd meg ami neked tetszik de ne anyádra haragudj emiatt. Mivel ő olyan amilyen, magából indul ki, szimplán nem szeretné, hogy a lánya másoknak gondotot okozzon.
2018. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Csak anyukád nevel egyedül?

Akkor fogalmad sincs róla, mekkora felelősség van rajta, és milyen fáradt valójában.

2018. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!