Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet túl jutni azon,...

Hogy lehet túl jutni azon, hogy megtudtam, hogy az egyik szülőm megcsalta a másikat?

Figyelt kérdés
Tudja a másik is és én is egy véletlen uzenetből jöttem rá. Már elfogadtam és lassan 1 éve de most valahogy megint feljött és egyszerűen nem tudom, hogy tudnék túl lépni rajta, mert akkora csalódás volt. Ők nem tudják, hogy tudok róla
2018. ápr. 10. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Mindenki megcsal mindenkit a világon, túl van ez hisztizve.

Olyan ez, mint a hatalmas dopping botrányok. Ott is mindenki doppingol, csak viszonylag kevesen buknak le vele.

2018. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk ne törődj vele. fogalmad sincs róla mi vezette idáig. Így ítélkezni sem kellne.
2018. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ezen nem neked kell túljutni, hanem a szüleidnek. Ne foglalkozz vele.
2018. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, azért ez nem olyan egyszerű! Nyilván Neked nagy csalódás, megrendült a bizalmad a szüleid iránt! A biztos háttér msgingott! Ha túl akarsz lépni rajta, beszélned kell róla velük szerintem, hgy megtudd az okokat, a miérteket! És úgy talán helyre tudod tenni a dolgokat! Egy család vagytok, részese vagy a történéseknek bármik is azok!
2018. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam rajta túljutni, mai napig bennem van, megvetem és lenézem. Nem is mindig bírok vele normálisan beszélni. Nem csak én, a többi testvérem se. Gondolom már ezerszer megbánta emiatt. Az emberek nem gondolnak bele, hogy nem csak a társukat bántják meg ezzel, hanem az egész családjukat.
2018. ápr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenki követ el hibát! Ezért fontos a beszélgetés, megtudni az okokokat! Anyaként úgy gondolom a gyerekemnek magyarázattal tartozom a tetteimért, de a döntéseimet magam hozom meg, főleg a párkapcsolatomban! Mint minden dologban, a "megcsalásban"is az a lényeg, hogy helyre tegyük a dolgokat, megmaradjon a gyereknek az a biztonságvérzete, hogy ugyan úgy számíthatnak a szüleikre! Problémájuk van, de ezt nekik kell megodani! A megbocsájtás nagy erény!
2018. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?


Szerintem pedig ne lépj túl rajta. Habár ez párkapcsolat az ő oldalukról, viszont te is érintett vagy benne, így már családi "probléma".


Azért is kérdem a korodat, mert nem lehet egyszerű egy fiatal gyereknek feldolgozni ezt. Alapesetben úgy nőnek fel, hogy boldog apa-boldog anya-boldog család. Aztán jön a hideg zuhany, hogy ebből semmi nem igaz.


Egyébként sajnálatos, hogy kiderült, ez a téma nem a gyerekre tartozik. De ha már kitudódott, és nem tudsz túllépni rajta, kérd a szüleid segítségét...korodnak megfelelően, bízom benne, megadják a válaszokat, hogy feldolgozhasd!

2018. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Igazából elég nehéz leszarni bár nem mondom hogy nem is próbáltam volna csak nehéz figyelmen kívül hagyni amikor látom a változást. Nagyon fura volt mert köztünk nagyon nagy volt a szerelem sokáig és végig úgy nőttem fel, hogy hittem ebben, hogy igenis egy ilyen egy jó kapcsolat és ilyen a jo de így túl sok dologban kellett meginognom és nehéz. Igazából lehet én is tettem fel rosszul a kérdést és azt kellett volna kérdezni hogy ki hogy kezelte ezt de már mindegy. Köszönöm mindenkinek aki írt.
2018. ápr. 11. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem voltam még ilyen helyzetben, úgyhogy nem tudok rá válaszolni. Lehetséges, hogy gyermekpszichológus segíthetne.


Ha nagyon őrlöd magad és megoldás nincsen, a szüleiddel beszéld meg és kérd a segítségüket.

2018. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül túljutni rajta, szerintem kérdezd a szuleidet, kérd az ő segítségüket és mond el h téged ez zavar es bánt.

Koránt sem igaz, hogy mindneki megcsal mindenkit! És nem értem, miért ne foglalkozzon vele a kérdező? Hisz egy családról van szó, teljesen érthető ha őt ez zavarja. Nem is kell tudnia az okokat, ahhoz hogy csalódottságot érezzen. A megcsalas egy undorító, gerinctelen dolog és nem megmagyarázni kell, hogy Jajj ki tudja mi vezetett idáig, mert a megcsalás akkor sem megoldás semmire sem és nem egy olyan dolog, amit logikus és elfogadható érvekkel meg lehet magyarázni és el lehet fogadni. Ha gondok vannak azt vagy le kell ülni és megbeszélni és egyutt közösen megoldani vagy ha nem megy akkor szépen el kell válni. De a megcsalás akkor sem egy lehetséges opció a fennálló probléma megoldására.

2018. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!