Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemrég megtudtam, hogy nem...

Nemrég megtudtam, hogy nem várt gyerek vagyok, és a szüleim nagyon szomorúak voltak, mikor megtudták, hogy jövök. Hogyan dolgozzam fel? Valaki jár hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Azt mesélték, anyukám nagyon sírt, mikor megtudta, hogy terhes. Sejthettem volna, sokan vagyunk testvérek és gyanítottam,hogy nem terveztek, de meglepett, hogy így elkeserítettem a szüleim. Igazából látszik/látszott is rajtuk, nem vagyok a szemük fénye, nem vigyáznak rám, gyakran éreztem, hogy nyűg vagyok. Nemrég elköltöztem otthonról, de akkor is szomorú vagyok, mégiscsak a szüleim.

2016. máj. 17. 21:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy a szülők nem fogadják tapsolva a terhességet, esetleg még ki is borultak, mert nem tervezték, nem ritka reakció, és akár dönthetnek úgy is, hogy nem tartják meg.

Később még bármilyen viszony kialakulhat ettől teljesen függetlenül. Arról nem te tehetsz, hogy becsúsztál, ezért ne érezd hibásnak magad. Akkor van gond, ha a szülők ezt később kivetítik a gyerekre.

Nem bagatellizálni akarom az érzéseidet, csak felvetés, hogy esetleg a többit (nem vigyáznak rád, nyűg vagy stb.) csak te tulajdonítod annak, hogy nem várt gyerek vagy. Vagy az összes tesóddal jobban törődtek, mint veled?

2016. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
én is meglepi gyerek voltam, anya még az abortuszt is befizette végül nem ment el. nálam pozitívan sült el a dolog
2016. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem csak akkor van okod szomorúságra ha rosszul is bántak veled vagy érezteted hogy így kezelnek.


Azért gondolj bele, sok minden szakad az ember nyakába amikor kiderült hogy baba jön, nem mindenki ugrik ki rögtön a bőréből. Eszébe jut a plusz pénz, a plusz munka, hirtelen sokként, kilátástalan helyzetként élhetik meg, főleg ha nem volt tervezett. Ha szerettek, jó családi körülmények között nőttél fel akkor ne foglalkozz ezzel, sokan esnek kétségbe egy ilyen nem várt hír hallatán.

2016. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ne magyarázz bele ennyi mindent.


Az anno volt. Azóta megszülettél, felnőttél...stb. Hülyeség lenne azt mondani, hogy azóta utálnak.

2016. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
még mindig jobb nem várt gyereknek lenni akit úgy ahogy felnevelnek mint tervezett gyereknek lenni akinek a megszületése után jönnek rá a szülei hogy mégsem erre vágytak és ezt éreztetik is.
2016. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Én is megtudtam,hogy majdnem elvetett anya, de kiderült,hogy ikreket vár,így vállalta a terhességet :)

Ettől függetlenül, tisztességgel felneveltek minket, és nincs okom panaszra. Értékelem,hogy ezt elmondta nekem. Ettől én még ugyanúgy szeretem,mint azelőtt,hogy megtudtam.

2016. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
12%
Apád hibája nem a tied, ne bántson ez
2016. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
22%
Attól még szeretnek, hiszen anno nem a könnyebb utat választották.
2016. máj. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4%
6-os, te egy nagyon jó ember vagy. Szerintem a kérdező helyzete jobb. Inkább mondják azt, hogy nem akartak, minthogy nem akartak, csak párban. Valahogy ez rosszabb. Tudom, nincs még a magzatnak személyisége, de kb. olyan érzés lenne, hogy nem voltam elég jó, csak az ikerség "egzotikuma" kellett. Le a kalappal előtted.
2016. máj. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Ezen mit kell feldolgozni? Szerettek téged? Rosszabbul bántak veled, mint a testvéreiddel?


Én is becsúszott gyerek vagyok, és jó ideig gondolkoztak mi legyen, mert akkoriban 3. császárt már nem ajánlottak.. Végül megtartottak.

Nagyon szeretem a szüleimet és habár néha érezhető volt, hogy a középső gyerek a kedvenc, mindannyiunkat nagyon szeretnek. Épp emiatt elég könnyen el tudtam engedni azt, hogy a középső tesóval engedékenyebbek, stb.


Szóval én nem igazán értem, hogy ha egyébként szeretnek téged és jól neveltek, akkor miért bánkódsz ezen.

2016. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!