Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik apa nélkül nőttek fel!...

Akik apa nélkül nőttek fel! Nektek nem hiányzik az életetekből valaki, aki betölthetné az apa szerepét?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi voltam amikor elhagyott minket apám. Nem is emlékszem rá.

Utána nem volt “apapótlékom”, így most, 18 évesen már kezdem hiányolni az életemből AZ apát.


Van még valaki hasonló cipőben?


Kort és nemet is írjatok légyszi! Köszönöm!



2018. ápr. 17. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is hiányzik, de lassan megszokom.

12 éves voltam amikor meghalt. Most 33 éves nő vagyok.

Nem volt nevelőapám, anyum egyedül nevelt fel.

2018. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
7 éves korom óta nincs apukám. Azóta hiányzik.28N
2018. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Sose hiányzott 28F
2018. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hiányozni nem hiányzik, de azért néha belegondolok, hogy mi lett volna ha

Utoljára 13 éve láttam,

20/f

2018. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Néha bizony hiányzik. Az a helyzet, hogy anyám sem volt az a beszélgetős típus, tesóm se volt, unokatesóm se, igazi barátaim se... Elég magányos ifjúkorom volt. De ettől függetlenül is eszembe jut 1-2 évente, hogy de jó azoknak, akiknek van egy belevaló apjuk, akiknek ők a kicsi vagy nagy lányuk/fiuk, viszi őket ideoda, megtanítja őket dolgokra...

Nem olyanra gondolok, mint anyám két férje volt. Egyik rosszabb, mint a másik s vannak bizony rosszabb apák is náluk. De egy igazi, jó apa... Az nagy kincs.


42/N

2018. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

8 éves koromban halt meg. Igazából már nem is emlékszem rá, egyetlen éles emlékem van róla, plusz családi fotók. Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogyan alakult volna az életünk, ha életben marad. Az első 5 évben hiányzott, amíg teljesen élesen emlékeztem rá.


24L

2018. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
3-4 voltam, amikor a szuleim elvaltak, apa rendszeresen tartotta velem a kapcsolatot. Anyam ismet ferjhez ment, lett ket kistestverem es uj apukam, aki sajnos par even belul elhunyt. Apamnak is let valakije kozben. Miutan a tesoim edesapja meghalt, anyam elkezdte utalni apat es azt akarta, hogy en is olyan rossz embernek lassam, amilyennek o latta. nagyon kisiskolas voltam, amikor apaval a kapcsolatom lekorlatozodott csak rovid latogatasokra, majd teljesen megszunt egy oriasi balhe utan. Voltak anyanak rovidebb-hosszabb kapcsolatai, ujabb hazassaga is, ami kudarcba fulladt. Mindharman, testverek, megszivtuk, hogy anyank egyedul nevelt. Marmint, probalt nekunk mindent megadni, de ugy erzem, nem volt idegzete es turelme hozzank. Sokszor gondolkodom, mi lett volna ha... foleg a tesoimmal, akik fiuk es az egyikuk nagyon rossz uton halad, a masikat pedig kb nem fuzik melyebb erzelmek a csaladhoz. Mar felnottek vagyunk, en 22 evesen felvettem a kapcsolatot apammal es latogatom, beszelunk, de... azokat az eveket semmi sem potolhatja. A kapcsolatunk mar sosem lesz igazi apalanya kapcsolat, csak egy felszines, idegen valami.
2018. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7es en voltam 29L
2018. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal rosszabb, ha szereted, csomo közös élményetek van, 16 évig tök jo a kapcsolat, aztán összejön egy növel és onnantol szatürik rád, bajban nem segit, elfordul töled.


29n

2018. ápr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nagyon csúnya válás volt, hat éves voltam, mikor végleg elment, de addigra már megszületett az első féltestvérem is.

Néha tartottuk a kapcsolatot, nagyon rapszodikusan, volt, hogy majdnem tartotta a láthatást, vagy legalább szünetekben, de olyan is, hogy évekig nem is hallottam felőle.

Azóta a másik családját is elhagyta, tizeniksz év után. Nekem sosem volt más apaképem, így olyan, amilyen, de ő az apám. Hiányzik, hogy nem volt rendes apukám, hogy anyámnak sose lett utána társa, de minden elcs*szettsége ellenére valamilyen szinten ragaszkodom hozzá. Akkor is, ha évente egyszer beszélünk átlagosan.

A féltestvéremék már idősebbek, kamaszok voltak mind, mikor őket elhagyta. Az ő anyjuk gyorsan talált magának igazi társat, akivel most készülnek házasodni. Nekik volt apjuk tehát, és most van más önként választott. Sírni tudnék, mikor hallom, milyen stílusban beszélnek apánkról, gyűlölik, sokkal jobban szeretik azt a pasit, aki pár éve van az anyjukkal. Olyan szinten, hogy nem szólnak neki még olyanról se, hogy pl. a gyerek kórházba kerül, nincs meghívva ballagásra, esküvőre sem... Nekem ez fáj, és érthetetlen a helyzet, hiszen akármilyen is, nekem sose volt más apám, ő az. És megfoghatatlan, hogy ennyire nem törődnek vele. Nyilván okkal, de...


Kérdésre válaszolva, felnőttként is hiányzik az apa, mint olyan, valószínűleg pont ezért akaszt ki, hogy a húgomék kizárták, pedig tőlük nem 200 km-re él.

2018. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!