Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi hiányzik az életetekből,...

Mi hiányzik az életetekből, amióta meg van a baba? (Azon kívül, hogy természetesen ennél jobb dolog nincs a világon, de mégis olykor eszetekbe jut. )

Figyelt kérdés
Illetve mit csinálnátok gyakrabban? Mi szükséges (amit nem tudtok megoldani egykönnyen vagy sehogy.) Ha apukák írnak, annak is örülök ám:)
2011. ápr. 6. 10:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, hogy nem a babás kérdéseknél van, de azért itt is örülök, hogy válaszoltok:)
2011. ápr. 6. 10:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék végre nyugodtan végigaludni egy éjszakát. Hiányzik a nyugalom, kiszámíthatóság, hogy csak úgy el tudjak ugorni valahová, ne kelljen előtte szervezkedni. Hiányzik a gyengédség, hogy nem tudunk akkor és úgy összebújni, ahogy szeretnénk. Megnéznék végre egy filmet az elejétől a végéig! Hiányzik a munka, mert most főállású tejcsárda vagyok. Ezzel együtt azt mondom, hogy megéri, csodás, helyes kicsi fiam van, akinek olyan tiszta a tekintete, hogy látom magam benne :)
2011. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyéves a kisfiam.

A munka nem hiányzik, nem volt túl jó állásom, szeretek itthon lenni vele. Ami hiányzik, az nekem is a nyugodt éjszaka, illetve az, hogy egyszer úgy mehessek el a barátnőimmel valahová, hogy nem kell nyolcra, lefektetésre hazarohannom. (Elalvás előtt még szoptatom).

Egyébként szerintem olyan féléves koráig volt húzósabb, amikor 2-3 óránként szopott, nem nagyon lehetett vele sehova menni, vagy ha igen, biztos, hogy néhányszor félórára félre kellett vonulnom a társaságtól. Most, hogy ezek már ritkultak, simán hagyhatom a nagyszülőkre, a házaséletünk jobb, mint valaha, sőt, most voltunk wellness-hétvégén is hármasban, ahol a kicsi a legkevésbé sem volt "zavaró tényező" (ahogy sokan hiszik), hanem rengeteg idő jutott rá is, lefektetés után pedig egymásra a férjemmel.

Úgyhogy a mérleg abszolút pozitív! :)

2011. ápr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz hiányzik, mint a többi anyukának:)


- hogy aludhassak végre egy jót

- hogy nyugodtan összebújhassak a férjemmel

- hogy megnézhessek egy filmet az elejétől a végéig

- hogy ne legyen ennyire behatárolt az életem, szopiidőtől szopiidőig élek:)

- hogy nem tudok nyugodtan bemenni egy boltba, nyugodtan vásárolni, szétnézni mert mindig rohanni kell (sír, éhes, fáradt stb.)


Persze mindez elhanyagolható probléma, mert amikor ránézek a kislányomra én vagyok a legboldogabb a világon:)



(a munka egyelőre nekem nem hiányzik)

2011. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Szeretethiányom van továbbra is. Egész életemben ezt éreztem, és ez baba után sem változott meg. Nem lettem boldogabb, sem nyugodtabb, annak ellenére, hogy imádom a lányom. Se pénz nem kell, se alvás...

Másra nem is lenne szükségem, csak rengeteg szeretetre!!!!!!:((

2011. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igazából semmi. A fiam 19 hónapos, hiperaktív, még ma sem alussza végig az éjszakát, de én is alszom vele délután,így ez nem zavar. Anyu vigyáz rá minden 2 hétvégén, tehát el tudunk menni táncolni, vagy akárhova. A gyerkőc sokszor alszik velünk, sokat van fenn, de azért max. 2 naponta összebújunk a párommal.

Az egyetlen,amit szeretnék,hogy egy sétához ne kelljen 1 óra előkészület. Ne kelljen bepakolni cumisüveget,váltóruhát, pelust, stb, babakocsiba tuszkolni a gyerkőcöt, stb.

Meg talán az,hogy egy kicsit lazíthassak agyilag. Ne kelljen 24 órából minden egyes percet ugrásra készen töltenem,hogy milyen újabb veszélyes trükköt eszel ki :)

Hoppá, megvan mi hiányzik!

Hogy egy mondatot végig tudjak mondani akár telefonon,akár személyesen a gyere ide, ne menj oda, leesel, fogd a kezem, stb. kötőszavak használata nélkül :D

2011. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

12:54!

Szeretethiányra tippek: nézza kisbabád szemébe, mikor nevet, akkor biztos látod a rajongást. Nézd amikor alszik és érezt át, hogy Te mennyire szereted. Amikor dobálod és kacag, mosolyog, érezd, hogy mennyire szeret. Amikor sír és fölveszed és megnyugszik, érezd át milyen jó ez.

A férfedtől szerintem ne várj szeretetet, mert megérzik, és még kevesebbet adnak. (Én mondjuk egyszer kiabálós sírós hisztit csaptam, hogy nekem csak némi szeretetre lenne szükségem, akkor összekapta magát, 2 napig puszilgatott). De ez necces, szóval kijöhet jól, de tartalékolni kell. Fessél, főzzél, sportoltj, vegyél egy cicát, szóval foglald el magad. Próbálja ne a szeretetre összpontosítani, és akkor jobban fogod érezni magad. Természetesen az előbbi elfoglaltságokat csak a magad örömére tedd!!! Ne azért, hogy megdícsérjék a főztök, vagy galériába kerüljön a festményed, vagy az év címlaplánya legyél vagy a férjed szexbombának lásson. Hidd el, ezek tuti trükkök.

Mondjuk nekem (néhány naptól eltekintve csökkent a szeretethiányom. Amióta megvan a baba, nem agyalok, hanem végzem a dolgom. A babának nyilván én vagyok a mindene, ennyi egom van (bár imádja az apját), de nem érdekel már, hogy valaki odáig legyen tőlem. Mennyi idős a babád amúgy?

2011. ápr. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!