Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy el szeretnék költözni itthonról?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, főiskolára járok, dolgozom, stabil párkapcsolatom van.

Párommal szeretnénk szeptembertől összeköltözni, Pestre egy albérletbe (50km-re lakom Pesttől). Rengeteg oka van, pl a munka és a suliba járás is könnyebben megoldható lenne mind a kettőnknek, valamint az egy plusz dolog, hogy együtt is lennénk. A kérdés az, hogyan tálaljam ezt az egészet a szüleimnek? Csak szimplán mondjam nekik, hogy el szeretnék itthonról költözni? Félek, hogy azt mondanák, még korai, nem bíznának bennem, hogy képes vagyok ellátni magam stb.

19/L


2018. ápr. 18. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha 50 km-re laktok, biztosan elmennének néha segíteni, pl. már költözködni is. Félóra az út...
2018. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Felvezetésként mondjuk érdemes volna megemlíteni, hogy úgy érzed, egyre komolyabb a kapcsolatotok a barátoddal. Én anyaként ebből már levenném, hogy vagy eljegyzésre, vagy összeköltözésre kell készülnöm lelkileg.

Pár napra rá pedig említsd meg, hogy gondolkodtok a dolgon, nézitek már a hirdetéseket (érdemes volna a tanév végével gőzerővel nekilátni keresni, augutsztusban nem fogtok találni normális albérletet).

2018. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem, ez csak attol fugg, hogy mennyire stabil az a parkapcsolat.

Egy osszekoltozes alberletbe eleg sok kellemetlenseget kepes szulni, nem beszelve arrol amikor valaki egyszer csak dobbant..

Hogy neked egyszerubb legyen, semmilyen papiron ne szerepeljen a neved, se szerzodes, se internet, se levelezesi cimkent, igy le tudsz lepni egyik pillanatrol masikra, ha ugy jon ki a lepes.

Hogy ez mennyire fair?

Az elet nem a fairsegrol szol..

2018. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy lakva ismerkszik meg az ember :P

Milyen a kapcsolatod a szüleiddel?laza?

Nekünk elég laza és én odaalltam hogy ha már üres a lakás(ami az övéké) akkor bekoltoznenk :P semmi gond nem volt belőle!

Ne félj mondani nekik!egyszer ugyis eljön az idő hogy elköltözz ezt ők is tudják! ;)

2018. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Anya, apa, júniusban összeköltözök Petivel.

Szeretném, ha segítenétek a nehezebb dolgok pakolásában. Kb. ennyit kell mondanod, ha hápognak meg hisztiznek, akkor úgyis megette a fene.

2018. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Koszonom a rengeteg pirosat, azert ha a gyereketek koltozik errol vilagositsatok fel. :)
2018. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak mond el nekik egyszerűen. Ha kételkednek benned, mond meg, hogy szeretnéd megpróbálni ezt a dolgot a barátoddal. Mivel albérletről van szó, nem pedig hitelre vett lakásról, így ha mégsem működik a dolog, maximum a költözködés költségeit bukod.


Ezt meg fel ne hozd, csak neked mondom: Már nagykorú vagy, szóval ők maximum tanácsot adhatnak, parancsot nem.

2018. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így ahogy itt leirtad. Normális esetben ennek örül a szülő, ha a gyereke elindul az életben és látják, hogy tenni akar és meg is tudja valósítani a terveit.


Nem lesz semmi probléma. Megszokják, hogy nem leszel ott mindennap.

2018. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel logikus érvek szólnak a költözés mellett, nem kell mellébeszélni, csak felsorolni ezeket. 50km meg nem olyan nagy távolsag, hogy ne tudnának meglátogatni, hogy lássák, hogyan boldogultok.
2018. ápr. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne azt mond hogy elköltözöl, hanem hogy egy ideig pesten fogsz lakni.
2018. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!