Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy kis problémám ugyanis...

Van egy kis problémám ugyanis nemrég édesanyám megtudta h szoktam inni. Hogy oldjam ezt meg? Most nagyon haragszik rám és hozzám se szól. Aztmondja folyamatosan hogy szégyent hoztam rá de nem értem miért.

Figyelt kérdés
Már más világ van és szinte nincs is olyan velem egyidős aki ne rugott volna be vagy nem ivott volna. Szeretném ha elfogadná ezt és megértené hogy ezért mert kiélvezem a fiatalságomat ezért nem leszek szánalmas alkoholista. Mit tegyek hogy kibéküljünk és megértsen? 16/L

2018. máj. 1. 10:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%

Kb. azzal nyugtathatod meg, hogy ti csak mérsékelten piáltok és mindig van köztetek olyan, aki aznap este semmit sem iszik, ő vigyáz a többiekre.


25 éve és ma is az a nagy különbség a kultúráltabb csajok és a lumpenebb csajok mulatozása között, hogy a kultúráltabbaknál van egy ügyeletes józan, aki azt még hagyta, hogy kicsit piás barátnőit srácok szórakozóhelyen tapizzák, csókolják, de azt már nem, hogy piásan hazavigyék őket (szexelni). Este végén ha srác normális csajt akar felvinni (nem szemetül kihasználva, kicsit piásan mindketten öszintén egymásra kattantak), akkor józan barátnő odajön, hogy a számát elkérheti, de utána húzzon a francba.

2018. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%
omg, hogy itt mennyi álszent ember van:D a kérdező nem azt írta, hogy leitta magát a sárga földig, és széttette a lábát 20 pasinak, csak hogy ivott valamennyit, ami még semmit nem jelent. még az se, ha egyszer-kétszer berúgott. ma már kajak isznak a 13 évesek is (és ez így van, aki nem hiszi el, az naiv, vagy csak nem akarja látni az igazságot), ettől függetlenül nem mondom, hogy helyes egy 13-14 évesnek innia. de 16 évesen már tök természetes, és igenis az emberek 80-90%a legalább csinálja. ettől még nem lesz alkoholista, és megerőszakolni sem fogják. kérdező, tényleg csak figyelj a mértékre, és ennyi. édesanyáddal pedig keress kompromisszumot, vele is leülsz beszélgetni, és megmondod, hogy nem iszol mértéktelenül, hogy a földről kelljen összekaparni, csak részt veszel valamiben, amiben mások is, hogy jól érezzétek magatokat. ez nem feltétlen azt jelenti, hogy majmolod a divatot, hanem valamilyen szinten elkerülhetetlen, hogy hasonlóvá váljunk a társadalom tagjaihoz, amiben élünk. nem mindenben, de sok téren. és aki azt mondja, hogy az alkoholnak nincs jó hatása, az hazudik:D nyilván ne hányásig igya magát az ember, de amíg csak mértékkel iszol, igenis kedvfokozó hatása van, ami egy buliban jól jöhet.
2018. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%

Igaza van, én sem lennék büszke, hogy a 16 éves KISLÁNYOM kéthetente-havonta berúg...


És ettől nem menő vagy, csak szánalmas.

2018. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
69%
Akkor én nem élvezem ki a fiatalságom mert nem részegedek le? Bocsi, nekem az utazás a nyelvtanulás, a nyaralások, a haverokkal szalonnasütés, túrázás a fiatalság élvezete, de ezek szerint rosszul tudtam:-( Szerintem amit te csinálsz az igénytelenség.
2018. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
38%

"ma már kajak isznak a 13 évesek is (és ez így van, aki nem hiszi el, az naiv, vagy csak nem akarja látni az igazságot"


Óóóó drága szívem! Mindenki tudja, milyen némelyik 12-13 éves. Komolyan néha a belem kifordul, mikor az utcán mennek ezek a kis taknyok és vihorászva csevegnek róla, hogy milyen király volt bebaszcsizni, meg hogy dugtak a ferivel, közben némelyik útszéli prosti szemérmesebben van felöltözve, mint ezek. És attól, hogy ez így van, még nem lesz helyes, vagy elfogadható. Véletlenül sem.

2018. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
40%
17# úgy tűnik, nem tudod értelmezni, amit írtam. ahogy mondtam, az ilyen kisgyerekeknek, vagy alig kamaszoknak szerintem sem szabadna ezt csinálni, de 16 évesen már azért más a szitu. senki ne mondja már nekem, hogy egy 16 éves kislány a mai világban...meg sose volt az, szóval erről ennyit.
2018. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
37%

Neked az a fiatalság kiélvezése, hogy leiszod magad? Azért ez elég gáz. És igen, szánalmas.


Én egyáltalán nem szoktam alkoholizálni, és jé, mégis szoktam szórakozni, anélkül, hogy a szüleim ilyet mondanának nekem, okkal.


Kereshetnél más módot, ami nem káros, amivel szórakozhatsz, mert ennek később lesz meg a böjtje.


17/L

2018. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
53%

Én nem ittam 16 évesen és még most sem nagyon szoktam, mert annyira nem szeretem az alkolos italokat, de mégsem vagyok ilyen begyöpösödött, beszűkült habzó szájú antialkoholista, mint itt egyesek.... A középiskolások isznak, régen is ittak és inni is fognak, sőt már általános iskola végén sem ritka a dolog. Ez van. Valamint igen, az ő korosztályukban ez "menő", de nem azért mert "jajj a Julcsi is iszik én is akarok" meg nem is azért mert az Éjjel-nappal Bdapestet nézik a tv-ben és nem is azért, mert divat vagy trendi vagy nem tudom, hanem azért mert tinik és most fedezik fel önmagukat, a körülöttük lévő világot és mindenre kíváncsiak, mindent ki akarnak próbálni, ami még új nekik. Ez teljesen természetes még akkor is, ha néhány embernek nem tetszik a dolog. Valamint attól, hogy megiszik egy pohár bort/sört/pezsgőt/rövidet stb., akármit vagy egyszer lerészegedik, attól a világon semmi baja nem lesz...Ha ezt valaki nem érti, akkor sajnálom és a kérdezőt is sajnálom, ha a saját anyukájával nem tudnak leülni normálisan beszélgetni. Ez az anyuka szégyene...


Az én véleményem szerint az a lehető legrosszabb dolog, ha a szülő mindent ész nélkül tilt, "ezt sem szabad", "szó sem lehet róla", "ki van zárva" és jönnek a büntetések stb....Mi értelme van? Engem úgy neveltek, hogy nem volt tabu, nem volt minden megtiltva és mindent meg lehetett otthon beszélni. Értelemszerűen a szüleimnek is voltak elvei, amik alapján próbáltak nevelni kiskoromtól kezdve stb., de szerencsére nem úgy képzelték el a gyereknevelést, hogy "na, akkor bezárom a szobába, nem engedem el sehová és akkor abból baj nem lehet"... Itt nem volt semmilyen "tiltott gyümölcs", nyugodtan fordulhattam a szüleimhez, mindent el mertem mondani nekik és ők általában segítettek, megbeszéltük, illetve elég engedékenyek is voltak, szóval ritkán fordult elő, hogy valamire azt mondták, hogy "nem", max. kötöttünk egy kompromisszumot. Ugyanakkor voltak "mindentől féltett, túl rövid pórázon tartott" osztálytársaim, barátaim is. Szerintem nem árulok el nagy dolgot, ha azt mondom, hogy ők már csak azért is eljártak bulizni, ittak, cigiztek, mert "ha meg van tiltva, akkor az biztos nem véletlen", és természetesen mindezt titokban tették. Na most ebbe gondoljatok bele, hogy melyik a jobb....Az, amikor a gyereked oda áll eléd és elmondja, hogy el szeretne menni ide és ide, ezzel és ezzel a barátjával, ekkor és ekkor, valamint még azt is meg tudjátok beszélni, hogy elmész érte/elviszed, ha kell, tudsz neki adni pénzt, hogy legyen nála, ha esetleg kell inni/enni/taxi stb., fel mer hívni, ha baj van és szüksége van a segítségedre. Vagy, a "B", amikor fogalmad sincsen arról, hogy hol van és mit csinál a gyereked, mert azt hazudta, hogy egy barátjánál alszik vagy valami, de közben lelépett szórakozni, ha baj van, akkor nem mer neked szólni, mert ugye akkor lebukik és dől az egész alibi sztori, illetve mivel esetleg nincsen nála annyi pénz vagy nincsen busz stb., amivel haza tudna jutni, ezért egyedül mászkálhat éjszaka az utcákon, közben azon aggódhat, hogy "úristen csak rá ne jöjjenek, le ne bukjak". Persze, te mint szülő ebből nem érzékelsz semmit, hanem otthon ülsz karba tett kezekkel, elégedetten, hogy "igen én egy jó szülő vagyok, mert meg lehet nézni az én gyerekemet, nem olyan mint a "mai tisztességtelen fiatalok", miközben lehetséges, hogy szerencsétlen gyereked meg már ájultan fekszik a padlón, de nem mer szólni, mert "jajj mit fog szólni anya"...Hát ehhez csak "gratulálni tudok"...

2018. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%

Ú, lehet félreértés történt. :D


Nekem nincs megtiltva, hogy igyak. Nem ölnének meg itthon pár sörért.


Egyszerűen nekem ez nem lenne szórakozás, így nem csinálom.


17/L

2018. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%
De nem egyformák az emberek, valakinek ez kikapcsolodast nyujt, valakinek nem. De ezek az álszent utalkozasok akkor is idegesitoek.:D
2018. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!