Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza? Mikortól...

Kinek van igaza? Mikortól járjon a gyerek autóval?

Figyelt kérdés

A fiam egyetemista, első éves.

Karácsonyra kapott az apjától egy autót, de ugye jöttek a havazások, fagyok, nem engedtem, hogy azzal járjon oda-vissza az egyetemről. Viszont mostmár hogy jó az idő, szinte csak kocsival megy... Ennek több oka is van:

-Háztól házig megjárja maximum 2 óra alatt. Ha tömegközlekedéssel megy, akkor el kell vinnünk abba a városba, ahonnan átszállás nélkül eljut oda, ahova megy (ha innen menne vonattal, akkor ott még 50 percet kéne várni a csatlakozásra). Már ez fél óra. Utána még vonattal mennie kell másfél órát, aztán most vonatpótlók közlekednek nyárig, ezért ott vár 10 percet, aztán busszal eljut oda, ahova egyetemre jár. Az állomás a lakástól tömegközlekedéssel fél óra. Szóval így legjobb esetben is 4 és fél óra neki az út.

-Sok cuccal jár, a legtöbbje nem olcsó. A buszra viszont a bőröndöt nem viheti fel, folyton azon izgul, ki ne vegye valaki lentről.

-Én nem szeretek vezetni, nekem sok volt az, hogy egy délután megjárjam oda-vissza, el is ment vele fél napom.

-Gyakran volt az, hogy csak 1-másfél napra tudott volna hazajönni, de akkor meg már úgy volt vele, hogy azért nem utazik 4-5 órákat, aztán másnap vissza ugyanennyit. Így meg néha van, hogy csak gondol egyet pl vasárnap, hazajön a családi ebédre délelőtt, délután/este meg már megy is vissza. Mióta autóval jár, sokkal többet tudunk együtt lenni.


Viszont a férjem (a fiam nevelőapja) ki van akadva, hogy miért engedem ezt, járjon vonattal, mint a többi gyerek. De az az igazság, hogy az összes közelebbi barátja autóval jár, legalábbis azok biztosan, akiknek a szüleivel jóban vagyok, beszélünk. És tényleg nem tudtam már semmilyen érvet felhozni, miért ne engedjük neki. De a férjem minden alkalommal, mikor itthon van a gyerek, ezen pattog, hogy minek jár autóval. Már beleőrülök, hogy folyamatosan ezen megy a vita.


2018. máj. 1. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
96%

Az apjától kapta nem? Nem irigy egy kicsit valamiért? A másik...semmi köze a fiadhoz. Ha ő vette volna az autót, akkor igen, de igy nem.

Nincs ezen mit diskurálni. Állitsd le a férjed és kész.

2018. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
97%
Mi koze hozza? Normalis, ha valakinek van autoja, akkor azzal jar, mi is most tervezunk egyet, mert nincs kedvunk a munkahelyre jarni masfel orat, az autoval meg forgalomtol fuggoen 25-45 perc alatt beerunk. Az egyetemista fiu pedig mar nem gyerek.
2018. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
94%
UI: még annyi, hogy az autó nem azért van, hogy a garázsban porosodjon, hanem, hogy vezessék.
2018. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
94%

A kedves nevelőapa hagyja békén a nevelt fiát.

Azt fogja elérni, hogy egyre ritkábban fog hazamenni.

Egyébként nagykorú embernek miért is kellene engedély a saját autója használatához?

2018. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Mert a benzint, minden egyebet én fizetem neki. Meg nyilván nem fogom elengedni úgy egy hosszabb útra, hogy nem ültem mellette annyit, hogy biztos legyek abban, hogy képes kezelni a váratlan helyzeteket is akár.
2018. máj. 1. 17:02
 6/63 anonim ***** válasza:
48%
Èrtem, hogy mièrt jobb az autó. Ha ezt mind te ès az èdesapja fizetitek, súlyadó, pàlyamatrica, tankolàsok, javìttatàs, biztosìtàs. Ha ti közös kasszàn vagytok, ès te ergo az ő pènzèből is tankolsz stb akkor igenis elèg sok köze van hozzà. Szèp az autóvàsàrlàs a gyereknek, csak àm az azzal jàró ktgeket is fizetni kell. Ezekez ki fizeti? (Csak kèrdem, mert gondolom nem az egyetemista gyerek.) Pàrodnak van gyereke? Mert ha közös a kassza, a sajât gyereke vonatozik, akkor jó hogy en nevelt gyereknek nem akar tankolgatni a fizetèsèből.
2018. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
11%
"-Háztól házig megjárja maximum 2 óra alatt." Azt nem emlitetted, hogy napi program vagy havonta 1X.
2018. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
92%

"Viszont a férjem (a fiam nevelőapja) ki van akadva, hogy miért engedem ezt, járjon vonattal, mint a többi gyerek."


1. A fiad nem gyerek

2. Mivel nem gyerek, nem kell senkinek az engedélye

2018. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
98%

"Meg nyilván nem fogom elengedni úgy egy hosszabb útra, hogy nem ültem mellette annyit, hogy biztos legyek abban, hogy képes kezelni a váratlan helyzeteket is akár."

És ha X évig nem lenne váratlan helyzet, akkor mi lenne?

Nincs két egyforma váratlan helyzet. Mi a garancia arra,hogy 3x ügyesen elrántja a kormányt, és negyedszerre nem végzi az árokban? Semmi. Ezzel a hozzáállással senki nem vezetne egyedül. VOlán mögé nem a haláltól remegve ülünk. Busszal is lehet balesetet szenvedni, nem is akár milyet.

2018. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
88%
A jogsija csak napsütéses időre szól? :O
2018. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!