Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek apával valami baj van?

Félek apával valami baj van?

Figyelt kérdés

Én még fent vagyok apa már 21óta alszik de elég furcsa dolgokat csinál


Apám alszik felkel kiabál és visza fekszik elég durva

Horkol hirtelen felriad felül és azt kiabálja ki vagy te menj innen majd vissza alszik

Újra felkel majd mászkál kiabál megint hogy honnan ismersz majd csak áll egy helyben úgy 1 percig és vissza fekszik

23:50ig ezt kb 3x csinálta eddig


Mászkál és egy helyben áll

Ijesztő félek kicsit



2018. máj. 9. 23:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bejött a szobába és csak bámul már 3 perce nem merek hozzá szólni

Áll meredten


Félek

2018. máj. 9. 23:51
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem csak alvajár és beszél, nem hinném, hogy félned kellene tőle, bár tény, hogy az alvajárás elég félelmetes tud lenni :)
2018. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Miközben bámul, te írsz?
2018. máj. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb háromszor csinálta?

Kb??????

Most háromszor vagy nem háromszor?

Azért ez nem olyan dolog, amit ne lehetne megszámolni.

2018. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Alvajárás, amit valószínűleg poszt-traumatikus stressz szindróma okoz. Volt neki valamilyen súlyos esemény az életében? Ilyesmik, mint pl. háború, súlyos baleset, nagy lelki megrázkódtatás, börtön, stb?
2018. máj. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
2018. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Tesom is mindig ezt csinalta, fuh en is feltem tole xd

Mert nem tudtam, hogy tudattalan allapotaban mire kepes.

2018. máj. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#5

Nem semmi ilyen nem történt vele

2018. máj. 10. 08:37
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Alvajár. Bármilyen korban előjöhet. Orvoshoz kell fordulni!!! Videózd le, mert az alvajárók nem szokták elhinni, hogy jönnek-mennek álmukban. Ajtókat zárni kell, kulcsokat elpakolni, berendezési tárgyakat úgy beállítani, hogy ne érhesse baleset a bolyongót. A lépcső közelébe sem szabad férniük.

Mindenképp keressetek orvost, mert az alvajárók ki tudja hová mennek álmukban. Egy ismerősöm (20 éves) kezdett egyszer csak álmában közlekedni. Nem minden éjszaka, teljesen váratlanul indult útnak. Egyszer nyitva maradt az ajtó és télen pizsamában, zokniban ténfergett az udvaron. Szerencsére a szülei észrevették és bevezették még mielőtt megfagyott volna.

Nem tudom, hogy milyen kezelést kapott, az biztos, hogy egy alvásvizsgálattal kezdték, de lényeg, hogy mostanában nem mászkál éjszaka.

2018. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is alvajár. Biztos van ennek tudományosabb megnevezése, de tény, hogy létező dolog.

Láttam egyszer egy dokumentumfilmet, egy nő volt benne, aki éjszakánként felkelt, lement a konyhába, sütött krumplit, aztán megette, majd visszafeküdt. Csakhogy ő ebből semmire nem emlékezett, meg olyankor hiába szóltál hozzá, nem reagált. Elment hozzá a stáb, ott voltak a házban, és egyszer felvették végig, amit csinál. Ő csak utána hitte el, hogy ez létezik. De nem olyan alvajárásra kell gondolni, mint a mesékben, hogy csukott szemmel, kezét előre tartva sétálgat valaki a háztetőkön. Ez a nő is lement a lépcsőn, meggyújtotta a gázt, sütött, és nem égette meg magát. Csak valami módosult tudatállapotban volt.

A másik, legdurvább ilyen eset, amiről hallottam (de ez nagyon nagyon ritka, szóval jóval több esélyed van megnyerni a lottó ötöst, mint erre), hogy egy csávó Amerikában felkelt éjszaka, beült az autójába, vezetett 40 kilométert egy közeli városban élő rokonaihoz. Bement a házba és halálra késelte őket. Több embert is, nem emlékszem, mennyit. Aztán hazament és visszafeküdt aludni.

A nyomozók rakták össze ezt, mert a késen amit ott hagyott, rajta volt a fickó ujjlenyomata, látták az autóját ott, így kétséget kizáróan tudták bizonyítani a dolgot. A csávó semmire nem emlékezett, és el sem hitte. Orvosi kivizsgálásra küldték, és annak során bebizonyosodott, hogy egy ritka betegségben (vagy nem is tudom minek nevezzük ezt) szenved, aminek hatására csinálhat ilyeneket. És az orvosi szakvélemény miatt el sem ítélhették, nem került börtönbe, mert nem volt tudatában annak, hogy mit csinál. De nem drog vagy alkohol hatása miatt, hanem mert beteg.

Ez egy extrém példa, de az alvajárás, álmában beszélés nem annyira ritka jelenség. Ha jól tudom, ilyenkor nem jó felébreszteni az illetőt, de érdemes ennek utánaolvasni a neten.

2018. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!