Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Figyelt kérdés

A kérdés az apámra irányul, akit én alapvetően egy jó embernek tartok. Sokat dolgozik, rengeteg minősítése van a szakmájában, mindent megtesz értem és a húgomért. Ha valahova megyünk, akkor visz és hoz minket, mert a város szélén lakunk és busz sem mindig közlekedik.

Nem tartom alkoholistának, mert sosem részegedik le, de amikor itthon van, és másnap nem megy dolgozni, akkor sörözik, és teljesen más ember lesz. Nem verekszik, de kiabál, akkor is, ha mi nem csináltunk semmit, csak éppen másra ideges és káromkodik. Több sör után simán autóba ül, és volt, hogy egy környező városba is átment a testvéréhez. Olyan hülyeségeket mond, amiket szerintem szégyelne, ha hallaná magát. Például anyukám egész nap főz, mert nálunk tényleg nagyon ritka az, hogy nincsen főtt kaja, valamint három műszakban dolgozik, és néha többféle ételt is főz. Erre apukám elmegy a Mekibe, amit egyrészt egy szép gesztus, de másrészt anyukám a konyhában robotol, és amikor megmondtuk neki. hogy mi anya kajáját szeretnénk enni, amit meg ő hozott, azt később, akkor

odaadta a kutyának. Ilyenkor normális beszélgetést sem lehet vele folytatni, mert szerinte csak az a jó, amit ő mond, és nem lehet meggyőzni, de még a mondandónkat sem hallgatja végig. Sokszor bunkó (lehet, hogy csúnya ilyet mondani, de néha tényleg nem tudok mást mondani), és olyanokat mond, amiket normális ember nem gondol komolyan.

Már mindannyian nagyon kezdjük unni. Talán még én vagyok a legkedvezőbb helyzetben, mert ha minden jól megy augusztus végén elköltözök Szegedre tanulni (jelenleg Fejér megyében lakunk), de szegény húgomat (13 éves, esélytelen a költözés) és anyukámat sajnálom. Anyukámmal mi már tudjuk ignorálni,

de a húgom érzékenyebb, ő mindent magára vesz. Néha tudok menni a barátomhoz, de ő dolgozik, így nincs mindig otthon, plusz kevesebb mint fél éve vagyunk együtt, szóval nem olyan komoly még. Ő örül, ha a hétvégét nála töltöm, mert amúgy keveset találkozunk, de nem élősködhetek rajta.

Elnézést, ha hosszú lett. Ezek a konfliktusok sok feszültségét generálnak itthon, ami senkinek nem tesz jót. Valami ötlet, hogyan hathatnék rá?


2018. febr. 24. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Józanon meg kell vele beszélni ezeket a dolgokat. Ha tényleg olyan normális amikor nem iszik, mint ahogyan leírtad, akkor biztosan megérti.

Esetleg ha az egyenes beszéd nem segít, vegyétek fel videóra, hogy hogyan viselkedik amikor iszik. Talán maga rájön.

2018. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Anyukádat Apukad baromira nem szereti és nem tiszteli ez tuti. Bocs és ezt a tuskot te jo embernek tartod. Apád iszik?
2018. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Apád alkohlista azok ilyenek,örülj amig nem ver titeket.. Lépjetek le mind együtt mielőbb. Az alkoholista mindent és mindenkit tönkretesz maga körül,és nem is érzi a súlyát ,sőt van h nem is emlékszik..
2018. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én amúgy jó embernek tartom. Alap körülmények között törődik velünk, a testvérénk is sokszor ad/adott pénzt, ha szüksége volt rá, a mamájának már csak ők ketten maradtak, mindig viszi orvoshoz, vásárolni stb. A videó vagy a hangfelvétel jó ötlet, csak én már sokszor nem is megyek oda a konyhába, mert tudom, hogy előbb-utóbb megunom, de valamit muszáj lesz tennem.

Ilyenkor nem részeg, csak nem gondolkodik, de én mindig is azt mondtam, hogy az ember ittasan azt csinálja/mondja, amit amúgy gondol.

Én már régen elváltam volna anyukám helyében. Egy baj van, ha esetleg költöznénk is, a kutyánk. Őt nem hagynánk apával, viszont csak panellakásba tudnánk menni rokonokhoz, ismerősökhöz, ő meg kinti kutya. A házunk közös, plusz apukám testvérének is van benne egy kis része, nem tudom, hogy őt hogyan tudnánk elköltöztetni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. febr. 24. 18:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
"sör után simán autóba ül" -ezért nagyon meg fogják büntetni! Próbálj egy nyugodt időben beszélgetni vele a gondjaidról.
2018. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Több sör után kocsiba ül,csodálatos és ilyen felelötlen kockáztat másokat,és ez csak rosszabb lesz..
2018. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#5: Az még a jobbik eset, ha megbüntetik. A rosszabbik az ha lesz egy balesete és akkor szinte mindegy lesz, hogy ő hibázott- e.
2018. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első jókat írt, próbálj meg józan állapotában beszélni vele.

Azt írod, sosem részegedik le. Meg hogy sokat dolgozik, értetek is megtesz mindent, másoknak is segít, stb.

Azt hiszem, apukád így vezeti le a benne felgyülemlő feszültséget, amit az alkohol old fel benne. Van egy ismerősöm, 4 gyerekes családapa, mintaférj, de egyre többször iszik, nem részegedik le, csak egyszerűen túlságosan be van fogva és nem tud kikapcsolódni.

Lehet, hogy apukádnak is jót tenne (talán anyukáddal együtt, nélkületek) egy-egy kikapcsolódós hétvége, wellness, stb. Próbálj meg ilyenekről beszélni vele. vagy lehet, hogy sok a stressz a munkahelyén, csak "nem hozza haza". Szóval próbáld meg kipuhatolni, mi okozza a feszültséget benne.

2018. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Pont ilyen családapa vagyok. Nagyon sajnálom, ami veled történik. Próbálkozunk normális életet élni, de ez nem mindig sikerül.
2018. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam anyukám volt ilyen, de mostmár nem üvöltözik, hanem csak panaszkodik. Ő is ledolgozta az életét talán, ha 3-4 alkalommal volt nyaralni, de csak 2-3napra. Apu is iszik, de ő soha nem emelte fel a haangját, hanem kiment a kertbe és gondozta a növényeket vagy olyankor építgetett a kutyának házat, nekünk polcokat...

Ez a stressz, feszültség ami felgyülemlik, és másképp nem tudják kiadni mert más módon soha nem próbálták akik a családon adják ki a feszkót. Apukádnak inkább egy hobbi kell, horgászás, sportolás, kertészkedés. Amikor nem ivott üljetek le vele beszélni, ne támadjátok és ne is olyan hangszínbe beszéljetek hozzá, mondjátok el mit éreztek mikor ő iszik. Kressen egy jó hobbit és megfog változni.

2018. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!