Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim miért nem értik meg,...

Szüleim miért nem értik meg, hogy nincs mindenre is időm?

Figyelt kérdés
Mindig elmondják, hogy "Egyetlen dolgod van az a tanulás". Persze ha haza jövők pénteken akkor szaladjak már át a nagyszüleimhez persze azt "elfelejtik" mondani, hogy leszerveztek egy fűnyírást/fapakolást/csirkeketrec javítást meg ha már ott vagyok akkor csak maradjak vacsorára/ebédre. Egy egész napom így úszik ezért megérte felébredni 4:30-kor elérni a buszomat. Aztán szombaton általában menni kell ki a telehelyre rendet rakni ez a sepregetéstől az egész napos zártszelvény pakolásig mindent jelenthet. Ha nem akkor el kell menni vásárolni valami nagy városba mert ott jobbak a boltok ez megint egy egész nap. Aztán vasárnap jó lenne ha segítenék krumplit/hagymát pucolni meg daráljam már le húst mert ez a kézi darálós jó csak. Ha ez nem akkor menjek mér el néhány számláért/pénzért Ráczpiliputyra visszaúton meg hozhatnék akkor x-y árút mert jól fogyott és nyitva vannak délig tehát simán odaérek (Ha 140-nel megyek minimum). Aztán vasárnap felszállok a vonatra és 23-23:30 felé már az albérletben is vagyok aztán startol a hetem az egyetemen. Mivel vagy csak keveset vagy egyáltalán nem tanultam a hétvégén meg is van a programom mindennap előadások és gyakorlatok utánra. Értem, hogy a jólét életében dolgozni kell és fejleszteni magamat de kezdem azt érezni, hogy rohadtul nem bírom az egészet. Szüleim is rengeteget dolgoznak de egyszerűen túlvállalták magukat. Így az egyetemmel párhuzamosabban pedig nem fér bele számomra, hogy mindig mindent megcsináljak amit mondanak. Mikor múltkor elmondtam nekik dióhéjban ugyanezt akkor meg elmondták, hogy ez van ha így akarsz élni akkor nem elég mereszteni a valagad. Utána megbeszéltük, hogy szívesen segítek de ennyi egyszerűen nem fér bele az időmbe. Aztán 3 hete nem jöttem haz hétvégén mert gyakorlatom volt aztán szombaton este meg végre eljutottam egy koncertre és azóta azt kell hallgatnom, hogy "Ilyenekre meg van időd, MI?". Bocsánat a hosszú leírásért de ezt le kellett írnom.

2018. máj. 12. 14:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Szörnyű,, csak nem elvárják hogy a családoddal törődj a programjaid helyett? Az imént még a szőlő miatt sírtál, meg hogy sütnöd kell...
2018. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
"Anya, ne haragudj, de nem megyek sehová, tanulnom kell." Ha nem érti meg, ne menj haza az albérletből hétvégére. És ne számolj be minden programodról, ha tudod, hogy utána hetekig hallgathatod miatta a phasztatásukat.
2018. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Azért álljunk meg nem csicskák... Meg jo h elmegy egy nyamvadt koncertre,lazulni is kell. Én ezért nem jártam haza sűrűn,hétközbe suli,tanulás,munka,hétvégén munka,tanulás,pihi,barátok,párom,ott voltam ahol jo érzem magam,és tudok pihenni,nem rabszolga vagyok,stb.. Nem menj haza sürün,van millio kifogás. Mondjuk mi azota se sürün járunk haza tesóimmal,max a 3 kötelező ünnep. De ennek okai vannak,de azt nem irom le mert hosszu..
2018. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%
Ha rövidebben fogalmaznád meg a sirámaidat, akkor több időd lenne a szüleidnek segíteni.
2018. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz, hogy mások megértésenek érdemes úgy kommunikálni és vissza kérdezni, hogy melyik rész, amit még megértett a másik.


Ha az a gondod, hogy nem értenek meg, magyarázd el részletesebben. És kérdezd meg , hogy valóban értik-e.


#kommunikáció

2018. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%

Ha támogatnak anyagilag jogos, hogy vannak elvárásaik, úgy is felfoghatod, hogy ezért kapod a fizetést. Persze az teljesen jogos, hogy beszéljétek meg, legyen megtervezve.

Ha anyagilag független vagy, akkor simán mondj néha nemet, de néha segíthetsz nekik.

2018. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
1# Na áljon már meg a menet! Te hány felnőttet ismersz, aki hetente/havonta hazajár a szüleihez?
2018. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
Mert rohadtul nem igaz, amit mondanak. Amit mondani akarnak, hogy: egyetlen dolgot nem kell csinálnod édes lányom, 40 órát lehúzni hetente melóban. Csak jobban hangzik, hogy ha a tanulást mondják. :)
2018. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Már volt ma egy ugyanilyen kérdés. Megoldás: ne menj haza. Majd előbb-utóbb a fejükhöz kapnak, ha nem, akkor így jártak.
2018. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%
Szóval, ha jól értem, a szüleid hülyére dolgozzák magukat, hogy a megszokott életszínvonaladat biztosítsák. Neked pedig problémát jelent, hogy ha otthon vagy, akkor rád is osztanak néhány feladatot. Rendkívül egyszerű a megoldás: közlöd velük, hogy köszönöd az eddigi támogatásukat, a továbbiakban nem kell rólad gondoskodniuk, mert a saját lábadra állsz. Nyugodtan vegyenek vissza a tempóból, építsék le a bizniszt, vagy vegyenek fel hozzá alkalmazottat az eddig rád fordított pénzből, te nem kérsz otthonról semmit, max ételt, ha hazalátogatsz. Veszel fel diákhitelt, keresel diákmelót, és havonta-kéthavonta mész haza. Akkor nyugodtan tanulhatsz, lazulhatsz hétvégén, már ha a megélhetésed megteremtése közepette marad rá időd.
2018. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!