Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan, hogy emiatt...

Létezik olyan, hogy emiatt mentséget ad egy szülő a gyerekének minden "gaztettére" egész élete során?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan szülőt, akinek a gyereke bármit megtehet. Értem ilyenekre: otthon nem csinál semmit, s nem is kérik meg őt semmire, mert hogy majd ha elköltözik úgyis ezt kell majd csinálnia. De a gyerek (aki 20-on túli dolgozó "felnőtt") kerekperec kijelenti, hogy ő nem hajlandó elköltözni soha, mert minek az.

Az emberekkel úgy bánik ahogy akar, a családtagokkal is - akik mindent elnéznek neki, ő pedig mindenkit manipulál. Erősen nárcisztikus ember egyébként. Nyilván a család erősíti ebben.

Kisujját nem kell mozdítani otthon, közben mindenkit kihasznál és minden hibája alól felmentik. A szülő pedig sokszor emlegeti, hogy kiskorában majdnem elveszítette.


Mindenre mentséget adhat ez az egész élete során a szülő szemében és a gyerek emiatt megtehet mindent felnőtt korában is?


Ismertek ilyet?



2018. máj. 18. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy lányt ismertem, akinek az anyukája meghalt (amikor kisbaba volt a lány, szóval nem érinthette túl mélyen a dolog), ezért az apukája elkényeztette. Mindenkinek visszabeszélt, flegma volt, a szabályokat kerülte,mert nyilván otthon nem is voltak, illetve mindent megkapott.


Szerintem nincs mentség arra hogy valakiből életképtelent neveljenek, mert hogy ez az.

2018. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szulok a hibasak!
2018. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, sok ilyen van. Ő a mi kis "hercegünk/hercegnőnk, szerelmünk, életünk" stb. És ha majdnem meghalt, ha nehezen jött össze, ha nagyon korán meghalt az azonos nemű szülője (vagyis kb őt pótolja), akkor ez csak ráerősít. Sajnos sok ilyen van, ezért egyre több a viselkedni abszolút nem tudó, elkényeztetett gonosz gyerek, akinek csak jogai vannak, s aki felnőttként sem lesz jobb semmivel sem.
2018. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy létezik. Gondolom az a kölyök is ilyen, aki a szurikátát ölte meg a minap.
2018. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szülők felelőssége, hogy ÉLETKÉPESSÉ neveljék utódaikat.

Fel kell/kéne fogni minden szülőnek, hogy az élet halálos betegség, a természet törvényei szerint az utódok temetik el felmenőiket.

Ha nem nevelik önállóságra gyerekiet, akkor nagyon kitolnak velük, szinte biztos, hogy nem szép emlékekkel fogják őket emlegetni.

Nem rosszindulatúak az ilyen szülők, hanem lusták a nevelésre és buták.

.

Ismeretségi körömben sajnálatos módon több ilyen család is előfordul.

2018. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Kevessebbert is lesz ilyen. Valas, elhagyja anyja, apja, szetesik a csalad es akinel a gyerek van az a szulo es talan meg inkabb a tavolelő is kompenzal. Nincsenek szabalyok, neveles se, es a gyerek katasztrofalis lesz. Persze ilyenkor a gyerek pontosan rajon, miert kiveteleznek vele es megprobalsz egyszer valtoztatni, jon a vadaskodas, hogy de hat en serult vagyok, anya/apa itthagyott stb. es anya/apa behodol ujra.

Igen ismerek ilyet, az meg is mondta szereti kihasznalni a korulotte eloket, mert az jo es kenyelmes. Az ilyeneket csak kidobni lehet...:-(

2018. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van hasonló típusú ismerősöm. Az anyja meghalt gyermekkorában, az apját nem ismeri, a mama nevele fel. Egy arrogáns, önző, szociopata ember lett belőle, de senki sem szól neki, mert mindenki sajnálja, hogy így nőtt fel és mindenki úgy gondolja hogy a történtek miatt ilyen. Viszont már átlépte a határt, így inkább mindenki elfordul tőle. Szerintem mindennek van határa, nincs örökké pardon.
2018. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van a környezetemben ilyen, nézni is rossz és szerintem sem mentség...

Nem tudom, hogy nekik ebben mi a jó. A pláne ebben a dologban az, hogy másoktól is elvárják, hogy úgy álljanak a gyerekéhez, ahogy ők. El sem tudják hinni azt sem, hogy a gyereke rossz lehet másokhoz, csak a másik lehet a hibás.

Hihetetlen...

Igen, ez a probléma: életképtelenné nevelés. De valahogy nyilván ez kell a szülőnek, mert szerintem az ilyen szülő is amúgy életképtelen.

2018. máj. 19. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet.
2018. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!