Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekrol, akik szinte minden percuket munkaban toltik es semmilyen mas tevekenyseget nem csinalnak egesz eletuk soran? Szolni kellene neki vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés
Az egyik kozeli rokonom minden nap dologzik (hetvegen is). Nem ezzel lenne a baj, hisz sok mindenki kemenyen dolgozik, de nem tulzas az, hogy valaki meg a szabadidejet is a munkaban vagy munkaval tolti es egy szalmaszalat sem tesz keresztbe, hogy a szuleivel, testverevel evente egyszer talalkozzon legalabb? 40 eves, nincs parja, gyerekei, ezt sokszor meg is jegyzi nekunk, hogy nekunk bezzeg vannak gyerekek, o pedig egyedul el maganyban. O milliomos, 2 hatalmas haza van, 3 kocsija (egymagara!), de mindig panaszkodik, hogy nincs penze. Ne ertsetek felre. O dolgozott mindezert, szoval nem irigy vagyok ra, de az egesz csaladot kezdi zavarni, hogy mar majd' 20 eve egyetlen csaladi esemenyen sem jelenik meg, mert mindig a munkara, tovabbkepzesekre, diplomamunkaira hivatkozik. Semmi masrol nem lehet vele beszelni. Ha pedig feljon a csalad tema, megy az irigykedes, hogy de jo lenne neki is egy gyerek. Soha az eletben nem latogatott meg minket, mindig mi megyunk hozza es legalabb 6 honappal elotte be kell hozza jelentkezni, mert annyira elfoglalt az elmondasa szerint. A sajat testvere eskuvojere sem ment el emiatt. Mit tehetnenk, hogy legalabb az oregedo szuleivel picit tobbszor talalkozzon es egyszer o szakitson idot rajuk? Nagyon elizolalja magat a vilagtol. Szolnatok neki? Szerintetek ez nem tul sok mar? Azert ez nem lehet olyan jo, tartalmas elet vagy van, akinek ez igy jo?
2010. márc. 31. 23:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
60%
Az ő dolga hogy él. Néha ti is panaszkodtok hogy milyen fárasztó a gyerekkel, nem? Hát ő miért ne tehetné? Ti is mindig a gyerekről, a csládról beszélnek, nem? Nem vezstiek észre mert nektek meg az a megszokott. Mindig mindenki arról beszél amit ő csinál ami őt érdekli! Ettől függetlenül el kell fogadni, mert nem csak az lehet a helyes ahogy ti éltek.
2010. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
De mi elfogadjuk ot, a munkajat, csak azt nehez elfogadni, hogy mar 20 eve nem is talalkoztunk volna, ha mi nem megyunk hozza. Az eskuvonkre sem jott el.
2010. márc. 31. 23:12
 3/38 anonim ***** válasza:
60%
És akkor mi van? Az kötelező? Ha nem akar elmenni? Ezért nem kell megsértődni...
2010. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Majd ha a te sajat testvered nem megy el az eskuvodre minden ok nelkul, akkor gondold ezt ujra at. Neked is biztos, hogy rosszul esne, nem? De az eskuvo egy dolog, semmilyen csaladi esemenyen nem vesz reszt, a szuleit sem latogatja meg soha. Nekunk mar elegunk van, hogy mindig mi keressuk ot. Az edesanyjanak is rosszul esik ez, mert ez szinte egyertelmu jele annak, hogy nem erdekeljuk...vagy fogalmam sincs, mert a munkan kivul semmi sem erdekli igazan. Nagy halatlansag ez olyan jo szulokkel szemben, akik ot szeretetben felneveltek.
2010. márc. 31. 23:17
 5/38 anonim ***** válasza:
65%
Az elkövetkezendő néhány évre én is azt tervezem, hogy minden aktív időmet munkában töltsem. Tudod, az én fenekem alá nem toltak vagyont vagy lakást a szüleim, és nincs jól fizető állásom, úgyhogy több munkahellyel kell elérni azt, hogy legyen egy otthonom, és ne kelljen attól félnem, hogy nem tudom kifizetni a számlákat vagy a havi élelmiszer-szükségletet. Gyereket még tervezni se merek ilyen labilis életre...
2010. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Nem ertitek a kerdesem lenyeget. Nem a munka ellen irtam. Mindenki dolgozik. De ha te munkaba allsz, mar soha tobbe nem fogod a testveredet, szuleidet meglatogatni, felhivni telefonon, es amikor multimilliomos leszel, akkor is egesz eletre igy fog ez maradni? Nekem is van munkam, de nem vagyok ennek a rabja.
2010. márc. 31. 23:27
 7/38 anonim ***** válasza:
58%
Nem esne rosszul, mivel én sem megyek sehova ahova nem érzem úgy hogy nagyon akarok és mástól sem várom el. Ennyi. Utálom az ilyen családi összejöveteleket, meg születésnapot meg nem tudom miket. Mondjuk a szüleim látogatom, ez más tészta. Azért mert valaki a rokonom még nem kell imádnom és folyton a nyakán lógnom. Az ha kényszerből elmegyek, nekem sem meg nekik sem jó. Ti úgysem fogjátok másra nevelni, ő egy felnőtt ember. Ha ennyire nem tetszik akkor ti se járjatok hozzá. Nem kötelező. Neked az a bajod hogy zavar a másféle életstílusa, mert minden ember meg van róla győződve hogy az övé a legjobb és ha valaki mást választ akkor azzal a többség helyesnek vélt döntését kérdőjelezi meg, pedig ez nem így van, egyszerűen csak nem lehet mindenki egyforma. Az zavar hogy neki van bátorsága azt tenni amit jónak lát és nem fog inkább kényszeredve hozzátok járkálni, mert van olyan szabad és bátor hogy úgy éljen ahogy kedve tartja és nem fél más véleményétől.
2010. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Ha valakit 20 evig nem latogatsz meg 1 alkalommal sem (testveredet, szuleidet), akik soha nem bantottak, az szamodra a szabadsagot fejezi ki? Nagyon elfajzott a vilag...ki mondta, hogy jarjon a nyakunkra vagy mi jarunk a nyakara? Evente 1 alkalom sok egy testvernek?
2010. márc. 31. 23:32
 9/38 anonim ***** válasza:
58%

Figyelj, egy éves a testvérem gyereke de egyszer sem mentem oda. Mert nem szeretem a gyerekeket, és ezt ők s tudják, akkor meg minek menjek oda megsérteni? Én nem szégyenlem. Én nem várok tőlük semmit, ők sem tőlem. Mindenki éli az életet. Meg tudom érteni a rokonod. Nem utálnak azért mert azt teszem amihez kedvem van. Úgy érzem a szüleimnem kívül senki nem olyan közeli rokonom hogy nekem kötelességem legyen látogatni és kedvelni. De tudod mit ajánlok egy naggyon hatásos módszert: kommunikáció. Odaállsz és megkérdezed: Valójában (és nem azért mert dolgozol) miért nem foglalkozol velünk?

Amúgy meg ismerem az ilyen sztorikat. Azt mondják a lehető legtökéletesebb családban élt, aztán ha meghallgatjuk a másik félt lehet kiderül olyanokat tettek vele hogy soha az életben nem akarja látni őket... És mi van akkor ha valóban rossz neki így, mert az is lehet? Akkor sem tudsz mit tenni, hát éld a saját életed tovább!

2010. márc. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%

De mi a francért kell őt ezért szídni, neki semmije nem maradt, csak a munka meg a pénz, szerintem idegesíti az hogy ő magánéletben egy nulla. Ha nem sértettétek meg ő sem sértett meg sohasem, kivéve az érdektelenségével akkor szerintem haggyátok... Ő nem vevő az ilyesmire, és kész fogadd el hogy ilyen... Egyébként megjegyzem én is hasonló jellem vagyok.

Szeretem a családom, stb... de egyszerüen nem az a típus vagyok...

2010. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!