Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elfogadható...

Szerintetek elfogadható édesanyám hozzáállása?

Figyelt kérdés

Nyár elején szerzem meg a jogsit rá két hétre pedig édesanyámnak el kellene utaznia 700 kilométer messzire. Felajánlottam, hogy elfuvarozom, (nekem is el kellene ott intéznem pár dolgot), de ő nem akar velem jönni.

Tisztában vagyok vele, hogy friss jogsival nehéz ennyi utat megtenni, ezért gondoltam, hogy két nap alatt tennénk meg a távot. Soha nem hajtok gyorsan, idősebb tapasztalt oktatóm szerint jól vezetek és betartom a szabályokat. Édesanyám azt állítja, hogy veszélyes, de baj bármikor történhet.

Inkább vonatozni akar majd egy teljes napon keresztül, de semmiképpen nem akarja, hogy ketten utazzunk autóval.



2018. máj. 27. 12:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Elfogadható. Még nagyobb rutinnal rendelkezőknek is sok a 700 km. Elfáradsz, új forgalmi szituációkba kerülsz..stb
2018. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Ilyesmi utam nekem is volt. 1 vagy 2 hetes jogsival Székesfehérvár-Eger (Pesten nem én vezettem), visszafelé már Pesten is én mentem keresztül (nyaralás volt, mentünk minden felé a környéken). Azon a héten kb 700 km-t vezettem, ebből 400 körül volt pályán. Ha be is vállalsz ekkora utat, pihend ki magad előtte, út közben is tarts pihenőket (lehetőleg óránként 10-15 percet), és figyelj nagyon. Nem kell rohanni, inkább érj oda egy órával később!
2018. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
2 hetes jogosítvánnyal nem vezetünk egyedül 700 kilométert. Semmi baja nem lesz az egy napos vonatozással, kocsival se kevesebb.
2018. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

2 hetes jogsival 700 km-t levezetni? Egyértelműen NEM. Teljesen egyetértek édesanyáddal.

Nekem 3 éve van jogsim, de ilyen hosszú utat nem vállalnék be. (Esetleg úgy, ha felváltva vezethetek valakivel.)


Fokozatosan kell megszoknod a hosszabb utakat, autóiskolában pedig ennyit nem vezettél egyszerre, szóval teljesen érthető anyukád álláspontja.

2018. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Menj te is vonattal. 700 km sok friss jogosítvánnyal.
2018. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Nemcsak hogy elfogadható a hozzáállása, de abszolut érthetõ is. Az, hogy az oktatód szerint, rövidtávon jól vezetsz, korántsem biztosíték arra, hogy ilyen hosszútávon is tudsz végig koncentrálni. Rettentõ fárasztó. Azt írod egész napos vonatozás lenne, ami még mindig jobb, mint az általad tervezett 2napos autózás. Menj te is vonattal, anyukádnak teljesen igaza van.
2018. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van. Ráadásul így vonattal egy nappal előbb oda is ér.
2018. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszindulatból, de még meg sincs a jogsid. Én most szereztem meg 1 hónapja és meg akkor sem 100% a sikeres forgalmi vizsga, ha lefizeted a vizsgabiztost. Szóval nagyon nagyon előre gondolkozol.

Én a friss jogsival 15-20 perceket vezetek bevásárolni, rokonokhoz majd onnan haza és kezdetnek pont elég. Apukám majdnem 40 éve vezet de a Kaposvár-Debrecen táv már neki is megterhelő pedig egy viszonylag új, kényelmes autót vezet.

2018. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy vonattal rövidebb, de szerintem autóval kényelmesebb. Ráadásul szoknom kellene a hosszabb távokat, mert viszonylag gyakran kell majd megtennem ekkora utakat.
2018. máj. 27. 13:36
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Helyesebben nyár elején vizsgázók, rá két hétre kell menni vizsgálatra. Meg is bukhatsz a vizsgán, arra nem gondolsz?

És tényleg sok kezdőnek egy ekkora út.

2018. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!