Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez elfogadható?

Szerintetek ez elfogadható?

Figyelt kérdés
Szerintetek az elfogadható, hogy valaki azt mondja a saját lányára, hogy csúnya? Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok egy szépség, de én biztos, hogy soha az életbe nem tudnék ilyet mondani a gyerekemnek, akárhogy is nézzen ki... Egyébként is, ha én nem tartok valakit előnyös külsejűnek, akkor azt mindig megtartom magamnak, mert nem akarok másokat megbántani. Csak akkor teszek megjegyzést mások kinézetére, ha az pozitív jellegű. Soha nem értettem azokat, akik csak a felszínt látják meg valakiben. Veletek volt már ilyen?

2017. aug. 9. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Csak őszinte. Ok bunkóság ezt mondani, de a szülő se vak. Ha valami / valaki ronda azon kár szépíteni, hogy ajj nem is csúnya. Minek keltsen benned hamis énképet?
2017. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Erösen függ attól, hogy milyen összefüggésben mondta ezt a szülö, ugyanis lehet indokolt.

Viszont attól, hogy valaki közli a másikkal, hogy csúgya, még közel sem jelenti azt, hoyg CSAK a felszínt látja a másikban, lehet, hogy egyszerüen csak reálisan nézi öt.

2017. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Én is megmondom, ha valami nem tetzik, mert másképp hogyan tudna változtatni rajta az illető.


Persze, nem így, hogy "csúnya vagy", hanem hogy ez meg az pl jobban áll, vagy "a hoszabb haj, kevesebb smink..." előnyösebb, ilyesmik.


Barátnőm szókimondó, és engem is rászoktatott, hogy ne féljek elmondani a véleményemet, persze nem bunkó tirpák modorban. :)

2017. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Jobb az őszinteség.

Én mit meg nem adtam volna, hogy a szüleim megmondjak nekem az igazat

2017. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az nem mindegy, hogy mondja az anyuka a gyerekének. Ha úgy mondja, hogy "Lányom írtó csúnya vagy..." akkor számomra nagy önbizalom rombolás lenne. Viszont ha úgy mondaná, hogy "szerintem ez és ez jobban állna..." az teljesen rendben van, persze ha a gyerek nem tud rajta változtatni mert pl testi adottság akkor az anya helyében nem mondanám neki hogy fhuuu de ronda vagy, hanem arra bíztatnám, hogy aki e miatt beszól neki, akkor védje meg magát.
2017. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem ismerjük a körülményeket, a hangsúlyt, a háttérben munkáló szándékot. Ha az anya jót akar, akkor úgy fogalmazza meg a kritikát, hogy az érezhető legyen, szeretetből mondja.

*

Mauriac A kis idétlen - egy nehéz helyzetben (sérült) az író feltárja, hogy alakul az anya érzése a feltétlen szeretet irányába.

[link]

2017. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy szülő ilyet, így, ebben a formában nem mondhat a saját gyermekére. A megfogalmazás és a kontextus tényleg fontos!
2017. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
A "csúnya vagy" kijelentésben én nem látom a segítő szándékot. Viszont tényleg fontos, hogy mikor hangzott el.
2017. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szép és a csúnya relatív. Van, akinek a szabályos szépségek tetszenek, van, akinek meg az érdekesebb jelenségek.

Az valóban meglepő, ha egy anya a saját gyerekének azt mondja: csúnya. Holott éppen neki kellene benned az önbizalmat erősítenie. Egy szabálytalan arcú nőnek lehet nagyon szép bőre, szép, csillogó, meleg tekintete.

Vagy az egész benyomás egy kedves, bájos arcú hölgy.

Szóval van ebben némi érzéketlenség, vagy ostobán felfogott őszinteség, amire semmi szükség. Sőt, életre szóló sérülést okozhat.

2018. febr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem is szülő aki nem képes a gyerekét elfogadni olyannak amilyen
2018. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!