Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermektartás megállapitása?

Gyermektartás megállapitása?

Figyelt kérdés

Ha a feleségem nyaron adja be a keresetett és nekem pont most csökkentik a bérem 6 órás minimálbérre. Legkorábban ősszel lesz belöle tárgyalás így az utolsó 6 havi bérem alapján állapitják meg a gyt összegét?? A lakást felértékeltettük külön-külön is és nem sok külömbség lett, így a magasabb összeg 50%át kifizetem neki (ebbe bele ment) az autókat eladtam. A közös kölcsönöket kifizettem belöle a többit elfeleztem (ez már nem tetszett neki, állitólag nem tudott a kölcsönökről amit a családomtól kaptunk de hát papírom van róla ami a bíróságon is megállja a helyét!

Én próbáltam megegyezni vele havi 25 ezerben 1 gyerekünk van, de azt kevésnek találta.


2018. máj. 28. 22:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%
Az még sok is.. max 20-at fog kapni.
2018. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%
20 25 ezer mire elég? Üres zsemle kb,nálunk még ennyit se adott az apa,a párom fizet mindent amiota velem van.. No comment,de a gyerenek van apja legalább,igaz nem biologiai. A válásnál mindig a pénz a lényeg,akkor a pasik egybol mennek minimálbérre rokkantnyugdijra..
2018. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%

25 ezer? :D


Az a havi kaját SEM fedezi, te szerencsétlen.


De ha jó neked, hogy lyukas gatyában megy a gyerekED suliba meg éhesen, vagy épp fázik, akkor egészségedre.

2018. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%

25 ezer egy szerekre bőven jó

mi kettőnkre kaptunk 20-at, na?

2018. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén szólva én is kevésnak találnám a havi 25 ezret, nyilván tudta, kb mennyit viszel haza és azt tekinti alapnak, akármit is ügyeskedsz a munkahelyeden. És ez meggyőzheti a bíróságot is.
2018. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%
olvassatok már a t9öbbit is. kapott más pénzt a család ezen a 25 ezren felül.
2018. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A gyereket a szüleim továbbra is támogatják (ruha, játék, ovi:60 ezer havonta majd a sulit is és a különórákat is)

De én sajnos a megváltozott körülmények miatt csak ennyit tudok adni.

2018. máj. 28. 22:20
 8/30 anonim ***** válasza:
67%

Azért én rákerestem arra,hogy mennyi az a 6 órás minimálbér,mert nem mindegy:90 rongy.

Nálunk is hasonló helyzet alakult ki.A számlát megfelezzük,a régi lakás árának a felét megkapjuk,abból és a félszámla összegből lakást keresek kettőnknek,az apa ottmarad.Hozzátenném,100 m2-es családi házban,mi meg ketten a 65m2-esbe mehetünk lakásba.

Tehát a házas pénzelosztás okés.

A kölcsönök.Eladtátok a kocsikat,és a maradék pénz felét megkapta.Szerintem ezzel sincs baj,csak tisztázatlan volt a papíros ügy,ha direkt nem szóltál róla,akkor gyökér húzás volt.De nem törvénytelen.

Megkaptátok mind a ketten a kiindulási összeget,a kérdés az,ki marad,ki megy a házatokból?

És a gyerektartásba kalkuláld bele,hogy az asszony béréből fognak megélni ketten,ami aránylag kevesebb valszeg,mint ami eredetileg volt,a kerek családban.

Mondjunk egy példát. 3 tagú család,havi összesen 300 ronggyal. 100 jut mindenkinek.

Kettéválik a család. 150-150 a szülők bére,de kell 200 anya-gyereknek,és 100 neked. Így lenne a legigazságosabb a példában,hogy 50-et odadob az apa.

De hát ez nem így van persze.

Inkább mesélj arról,hogy hogyan fogtok a továbbiakban élni,tehát kikövetkeztethetőbb a szükséges havi összeg,és akkor megállapítjuk közösen,hogy ez elég pénz-e nekik.

Alap esetben azt mondanám,hogy nem.

2018. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
16%
Annyit adnék az asszonynak, amennyilyen keveset lehet, a gyereket támogatnám amiben tudom, ruha, cipő, játékok, ilyesmik, így az anya nem tudja magára költeni a gyerekre szánt pénzt.
2018. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A feleségem, gyermekem az új férfi családjánál fog élni vagyis már ott is élnek. 5en együtt egy nem túl nagy lakásban. A férfi gondolom dolgozik, a feleségem nem dolgozott eddig, de most úgy hallottam, hogy már van valami munkája, és a ffi szüleiről nincs információm.

Én a 6 órás min.bérből a szüleim támogatásával.

Az ingatlanban én maradok, mert ő nem tudna kifizetni.

2018. máj. 28. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!